İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Sayın Aklima  mahkemeye segbisle katıldım 2012 yılındaki 5 ardışık aramayı sordu benle birlikte aranan asker kişiler farklı kuvvetten ve kendileri subay ve benden rütbece baya üstler.  Bu kişiler canlı olarak mahkemeye baglandı beni tanımadıklarını ve kendilerinin kimse tarafından aramadığını bildirdiler. Mahkeme bana örgüt üyeliğinden 5 yıl ceza verdi cezayı yarı oranında artırdı ceza 7.6 aya döndü bunu etkin pişmalık durumuna ssoktu 1.10 ay a düşürdü mahkemedeki iyi durumdan 1.6ay 22 güne düşürdü. Ve mahkeme başkanı size bölge adliye mahkemesinde itiraz yolunu açık bırakıyorum itiraz edebilirsiniz dedi. Ama kararda 7 gün içinde bir üst mahkrmeye itiraz hakkı vermiş anlamadık

Işık, 3 dakika önce yazdı:

Sayın Aklima  mahkemeye segbisle katıldım 2012 yılındaki 5 ardışık aramayı sordu benle birlikte aranan asker kişiler farklı kuvvetten ve kendileri subay ve benden rütbece baya üstler.  Bu kişiler canlı olarak mahkemeye baglandı beni tanımadıklarını ve kendilerinin kimse tarafından aramadığını bildirdiler. Mahkeme bana örgüt üyeliğinden 5 yıl ceza verdi cezayı yarı oranında artırdı ceza 7.6 aya döndü bunu etkin pişmalık durumuna ssoktu 1.10 ay a düşürdü mahkemedeki iyi durumdan 1.6ay 22 güne düşürdü. Ve mahkeme başkanı size bölge adliye mahkemesinde itiraz yolunu açık bırakıyorum itiraz edebilirsiniz dedi. Ama kararda 7 gün içinde bir üst mahkrmeye itiraz hakkı vermiş anlamadık

Ayrıca segbisle verilen kararın savunma hakkını kısıtladığından yargıtayca bozuldugunu biliyordum ama kararı bulamadım bilgisi olan varmı bu karardan. 

701 sayılı KHK TSK Asb. OHAL komisyonuna inceleme devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ep durumunu mahkemede dile getirse aynı şey mi olur? @Aklima 

Etkin pişmanlık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Fb1907, 3 saat önce yazdı:

sayın @Fb1907   bahsi geçen ağabeyinizin  bu örgütle bir alakası olmadığına inanarak yazmak isterim ki sonucu ne olacaksa olsun kesinlikle ep kabul etmesin.. ep' nin ne olduğunu bilmiyorduk yazmışsınız. aynı durumu yaklaşık 2 sene önce eşim de yaşadı. eşim ifadesi alınırken ona kullandırılmıştı ep. ilk mahkemede ep' den vazgeçti. her şeyi göze alarak vazgeçti. evet çok korktuk tutuklama olur mu vazgeçince diye. ama olmadı şükür. hakim defalarca sordu. emin misin diye. eşim istemedi, kesinlikle kabul etmedi. hatta 1. mahk. hagb vereyim bitireyim mahk. dedi hakim. eşim istemedi. ben ep kullanacak bi suç işlemedim dedi. kabul etmedi..   

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şu an abimde aynı durumda suç unsuru olmasına rağmen işlemiş olduğu bir suç yok.Görüşme yok, bağlılık yok, bylock, bank Asya, para yatırma vb hiçbirşey yok..Muhtemelen de ep den ilk mahkemede yararlanmak istemeyecek.Eşiniz beraat mı aldı mesleğine dönebildi mi peki? İnşallah öyle olmustur?

Etkin pişmanlık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

sayın @Işık   öncelikle geçmiş olsun.. benim eşim 2014 yılı 1 ardışık 0 sn ile gözaltına alındı. ifadesinde 98 yılında ortaokul son sınıfta gittiği dershaneden bahsetti.(yaşadığı ilçede tek dershaneydi).. ona ep kullandırıldı. ihraç oldu.  ilk mahkemede vazgeçti ep'den. hakim hagb verip bitirelim mahkemeyi  dedi. eşim kabul etmedi. komisyon da ret verdi. gerekçesinde bu da var. dershanesine gittiğini kabul etmiş, askeri kurumlara yerleştirilmek üzere seçilmiş diye..  

Işık, 15 saat önce yazdı:

beraatimi talep ediyorum mahkeme aksi kanaatte ise lehime olan durumlardan yararlanmak isterim dedim son sözümde.

acaba sadece beraatimi talep ediyordum mu deseydiniz? son sözünüzde.. bilen arkadaşlar daha iyi yorumlayacaktır ama lehime olan durumdan yararlanmak isterim demişsiniz.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Fb1907, 5 dakika önce yazdı:

.Eşiniz beraat mı aldı mesleğine dönebildi mi peki? İnşallah öyle olmustur?

inş. olacak.. burada ki tüm masumlar için dileğim. tez zamanda kavuşmaları üniformalarına, itibarlarına, çok sevdikleri mesleklerine.. bizim 4. mahkememiz görülecek ankesör var, dershanesine gitmişliği var..  arayan belli oldu.  bu mahk. inş. beraat bekliyoruz. inş.   biz maalesef ret aldık komisyondan. yolumuz uzadı.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İnşallah suçsuz olanlar rabbimin adaletiyle mesleklerine dönecek.Vatanını, milletini seven, yıllarca dağ bayır demeden görev yapıp böyle ağır bir ithamla karşılaşmak çok güç.Sucsuzluğumuz er yada geç açıklanacak ve ortaya çıkacak Allah’ın izniyle...

Etkin pişmanlık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bykobe, 20 saat önce yazdı:

merhabalar. 

ceza verilmesine yer olmadığı kararı tsk dan ihraç sebebimidir acaba?

Kararın hüküm kısmını paylaşsanız daha iyi olurdu. Paylaştığınız cümlenin önü önemli. Özelliklede OHAL sonrası için. "değerlendirilen" kapsamına sokulabilecek bir durum varmı yoknu?

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Işık, 8 saat önce yazdı:

Ayrıca segbisle verilen kararın savunma hakkını kısıtladığından yargıtayca bozuldugunu biliyordum ama kararı bulamadım bilgisi olan varmı bu karardan. 

Sayın Işık,

Bölge İdare Mahkemesi, istinaf olarak paylaştığımız başvuru mercii. Kanuni başvuru süreside hükmün yüzünüze okunmasından sonra 7 gündür. Bu 7 gün size yetmeyecekse karar yazılıncaya ve size tebliği edilinceye kadar olan kısmı dondurmak için (yani ne gerekçeyle size ceza verildiği EPĞ uygulandığı HAGB verildiğini yazılı olarak öğreninceye kadar) süre tutum dilekçesi veriniz. Aman ha ya 7 gün içinde başvurun yada süre tutum dilekçesi verin. Bu işin şakası yok. Aman dikkat.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Fb1907, 7 saat önce yazdı:

Sayın Fb1907,

Sayın portakal çiçeği' nin kendileriyle ilgili açıklayıcı paylaşımı üzerine yazmak istemezdim ancak ileriki bir süreçte vazgeçmekten bahsediyorsunuz. EP den faydalanmasanız belki kovuşturma dahi olmayacaktı (Çünkü örgütü red ediyor durumda olacaktınız), Kovuşturma tarihi belli değil, koğuşturma açılıncaya kadar olan süreçte savcılık kuruma yazı yazacak işlem başlayacak geri dönüşü yok. EP den faydalanmadınız, kovuşturma açıldı, kurum işlem başlattı savunmada dersiniz ki "hakkımdaki kovuşturmada somut bir delil toktur. Bu örgütlr hiç bir alakam yoktur. Olmamıştır. Bu durum kovuşturmada ortaya çıkacaktır. Söz konusu kovuşturmanın beklenmesini istiyorum. Aksi durumda bu Anayasamızın "suçluluğu mahkeme kararı ile saptanıncaya kadar kimse suçlu sayılamaz." ilkesine ve masumiyet karinesi aykırı olacak şekilde cezalandırılmış olacağım." yazarsınız. Kurum sizi dinlemedi işlem mi yaptı. İdare mahkemesinde bu dilekçenizide koyarsınız. Hele ki beraat ederseniz beraat kararını da koyup "idare takdir hakkını keyfi kullanmıştır" diyerek dilekçe yazmaya başlarsınız. Sonrası kurumun sorunu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...