İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

bykobe, 9 saat önce yazdı:

Henüz verilmedi. Sabah olacak mahkeme ama sadece bu karar çıkarsa tsk da işler nasıl olur bunu merakt ettim. 

OHAL sonrası için "değerlendirilen" şeklinde bir ifade var. Bu nedenle Kararda neden beraat verildiğinin yazdığı kısım önem arz ediyor. Hayırlısı olsun, güzel haberler vermenizi dilerim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Daşbırk, 9 saat önce yazdı:

Iyi geceler  bişey soracaktım memurlar net de birisi yazmış asker ihraç olmuş okulda okuduğu ücretleri çıkarmışlar okuyunca şaşırdım bizdemi öteceğiz bu nasıl bişey bilen var mi

Odüyecegiz bana böyle bişey gelmedi gelen var mi

Sayfasında detaylı bir şekilde bu konuya dair bir paylaşımım olmuştu. Özellikle HKK' lığı bu hususu kurcalıyor.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 2 saat önce yazdı:

OHAL sonrası için "değerlendirilen" şeklinde bir ifade var. Bu nedenle Kararda neden beraat verildiğinin yazdığı kısım önem arz ediyor. Hayırlısı olsun, güzel haberler vermenizi dilerim.

Gerekçeli karar çıkmadı henüz. Az önce mahkemeden geldim ve ep var, ceza verilmesine yer olmadığı kararı verdi hakim. Bu durumda tsk dan ihraç olunurmu. 

ankesör davası

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bykobe, Bir saat önce yazdı:

Gerekçeli karar çıkmadı henüz. Az önce mahkemeden geldim ve ep var, ceza verilmesine yer olmadığı kararı verdi hakim. Bu durumda tsk dan ihraç olunurmu. 

EP den nasıl ve ne şekilde faydalandığınız önemli. Kanuna göre EP den faydalanmak için terör örgütü kurucusu, yöneticisi, üyesi yada üye olmamakla beraber bilerek ve isteyerek yardımda bulunmanız gerekli. Yani örgütle bir bağınız var olduğu kabul ediliyor. Bu durumda kurum kamu görevinden çıkarma işlemini (TSK) başlatır.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bence yalan inanmadım böyle bi saçmalık olurmu

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima Bir şey sormak istiyorum özellikle sabit hat, büfe ve ankesörlü aranmalarda yargıtayın 8 kriteri var.Abim özellikle 2010-2016 arası farklı tarih ve sabit hat-büfe(ardışık değil) den aranmış.Aranma sayısı 115 sadece 5 inde 15-25 sn konuşma var o da Hakkari de görev yaptığı sıralar..Burda ki aranma kriteri tam olarak nedir?Bir çok davanın kararına bakıyorum aranma olarak az olanda var fazla olan da

Etkin pişmanlık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Fb1907 valla bi kriter yok ben sadece 3 tane cevapsiz ardisik olmayan aramadan ihrac edildim ustelik kullanilmayan hatta yapilmis bufeden donemin msb bakani caniklinin 8kriterinin hicbirine uymamama ragmen atildım dondugumde yani donebilirsem tabi ayrica bu konu sebebiyle dava acacagim 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İhraç durumuna alışmaya çalışıyor zaten %99.9 öyle de olacak diyor.Önemli olan sonra ki aşamada bölge idare mahkemesinin kararı inşallah iyi olacak.Anlattığım gibi aleyhinde olan sadece aramalar var lehinde olan ise bir çok yukarda saymış olduğum hususlar.. 

@BusnrYilmaz açığa alınma veya ggu oldu mu? Savunmanızı verdikten sonra kaç ay sürdü işlen yapılmadı?

Etkin pişmanlık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Fb1907 2 ay ggu oldu aciga alinmadan savunma alinmadan ihrac edildim 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...