İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

bykobe, 11 saat önce yazdı:

231/4.1 cümleden ceza verilmesine yer olmadığı kararı verdi hakim. tsk nın tavrı bu durumda ne olacaktır. Aynı durumu yaşayan varmıdır acaba? 

Sayın bykobe,

231/4.1 maddesinde bir yanlışlık var gibi. Ceza Kanunda 231 inci madde çocuklarla ilgili. Önceki paylaşımlarınızda EP den bahsetmiştiniz. Türk Ceza Kanunu 221 inci madde olmasın. Eğer 221 inci madde 4.1 ise bu sizin hakkında hiç bir adli işlem yokken kolluk yada savcılığa gidip bildiklerinizi anlatmanız manasına geliyor.

Bu durumda siz örgütle bağınızı yinede kabullenmiş oluyorsunuz. Ancak hakkınızda işlem yapılmadan bildiklerinizi anlatma yani devlete yardımcı olma çabası var. Olayın ceza ve idari kısmı farklı. Ceza almamışsınız bu cezai tarafı. Ancak İdari tarafında kurum en azından bildiklerinizi anlatmak için ne zaman gittiğinize ve 15 temmuz 2016 sonrası bu tarihe kadar neden beklediğiniz bakacaktır. Dahası kullanacaktır. "Ne den bu zamana kadar bekledin" sorusu üzerinden duruma yaklaşacaktır. Bu durum bu güne kadarki gördüğüm kararlar itibariyle olması kuvvetli olarak gördüğüm ihtimal.

Kararı gönderseniz doğruya daha yakın bir yorum yapılabilir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın@Şirinceli şaşırmak eylemi artık bazı durumlarda kifayetsiz kalıyor sizinki de aynen öyle bir durum. "Niye arandın?" diye kendini savunmaya çalışıyordun şimdi bir de "Niye ARADIN!" Akıllara durgunluk artık 

Bugün Gazeteci Can ATAKLI köşesine taşımış haksız yere çuvala doldurulan Askerleri/Bizleri. Nelerin olduğuna yapıldığına dair güzel bir yazı olmuş. Bu konuda herkes yazıyor diyebilirsiniz fakat Takip edeni, okuyanı fazla olan ve etkisi ve çevresi olan bir gazeteci kendisi. Sabah programlarını sabahın 7 sinde bile 2000 kişi kadar (gün içinde youtube izlenme oranı 20-30 binleri buluyor) izliyor sadece netten bu yüzden ben bu yazısını önemsiyorum. 

https://www.korkusuz.com.tr/gercek-askerleri-de-kanli-cuvala-attilar.html

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 54 dakika önce yazdı:

Sayın bykobe,

231/4.1 maddesinde bir yanlışlık var gibi. Ceza Kanunda 231 inci madde çocuklarla ilgili. Önceki paylaşımlarınızda EP den bahsetmiştiniz. Türk Ceza Kanunu 221 inci madde olmasın. Eğer 221 inci madde 4.1 ise bu sizin hakkında hiç bir adli işlem yokken kolluk yada savcılığa gidip bildiklerinizi anlatmanız manasına geliyor.

Bu durumda siz örgütle bağınızı yinede kabullenmiş oluyorsunuz. Ancak hakkınızda işlem yapılmadan bildiklerinizi anlatma yani devlete yardımcı olma çabası var. Olayın ceza ve idari kısmı farklı. Ceza almamışsınız bu cezai tarafı. Ancak İdari tarafında kurum en azından bildiklerinizi anlatmak için ne zaman gittiğinize ve 15 temmuz 2016 sonrası bu tarihe kadar neden beklediğiniz bakacaktır. Dahası kullanacaktır. "Ne den bu zamana kadar bekledin" sorusu üzerinden duruma yaklaşacaktır. Bu durum bu güne kadarki gördüğüm kararlar itibariyle olması kuvvetli olarak gördüğüm ihtimal.

Kararı gönderseniz doğruya daha yakın bir yorum yapılabilir.

Öncelikle özür dilerim maddeyi yanlış yazmışım 221\4.1 olacak. Gözaltı esnasında evde olmadığımdan sonrasında kendim gittim bu durumu maddeye göre yorumladı hakim. Zaten elinde delil de yok hts harici. Ondada yanlışlıklar olduğunu söylememize ve yeniden talep etmemize rağmen reddetti talebi. Gerekçeli karar henüz çıkmadı ama çıkınca istinafa götürmek yararıma olurmu acaba. Yoksa daha kötü bir kararda çıkabilirmi istinaftan ne dersiniz? Yani sizde bir yorum yapabilirseniz süre tutum vermemiz gerekecek istinafa gitmek için. 

ankesör davası

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bykobe, 2 saat önce yazdı:

Öncelikle özür dilerim maddeyi yanlış yazmışım 221\4.1 olacak. Gözaltı esnasında evde olmadığımdan sonrasında kendim gittim bu durumu maddeye göre yorumladı hakim. Zaten elinde delil de yok hts harici. Ondada yanlışlıklar olduğunu söylememize ve yeniden talep etmemize rağmen reddetti talebi. Gerekçeli karar henüz çıkmadı ama çıkınca istinafa götürmek yararıma olurmu acaba. Yoksa daha kötü bir kararda çıkabilirmi istinaftan ne dersiniz? Yani sizde bir yorum yapabilirseniz süre tutum vermemiz gerekecek istinafa gitmek için. 

Sayın byboke,

İstinafa eğer savcı sizin aleyhinizde gitmiyorsa şu an aldığınız cezadan fazla ceza almazsınız. "Aleyhe değiştirme yasağı" denilmektedir. https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/811229 sayfasından detaylı bir bilgi alabilirsiniz. EP' den faydalanmanız nedeniyle beraat alma şansınız benim bildiğim kadarıyla yok.

Sizin lehinize istinafa götürmeniz durumunda "Aleyhe değiştirme yasağı" nedeniyle olumsuz bir sonuç çıkmaz. Hatta başvurunuz inceleme sırasında dahi red edilebilir. Sizin aleyhinize bir sonuç çıkması için savcının aleyhinize istinafa başvurması gerekir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 40 dakika önce yazdı:

Sayın byboke,

İstinafa eğer savcı sizin aleyhinizde gitmiyorsa şu an aldığınız cezadan fazla ceza almazsınız. "Aleyhe değiştirme yasağı" denilmektedir. https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/811229 sayfasından detaylı bir bilgi alabilirsiniz. EP' den faydalanmanız nedeniyle beraat alma şansınız benim bildiğim kadarıyla yok.

Sizin lehinize istinafa götürmeniz durumunda "Aleyhe değiştirme yasağı" nedeniyle olumsuz bir sonuç çıkmaz. Hatta başvurunuz inceleme sırasında dahi red edilebilir. Sizin aleyhinize bir sonuç çıkması için savcının aleyhinize istinafa başvurması gerekir.

Sayın Aklima 

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Savcıda istinafa götürüyor kararı, bu durumda benimde götürmem mantıklı öı mantıksız mı. Ben ileride hakkımızı aramak adına götürme taraftarıyım ama aklımda soru işareti de yok değil. Savcının götürüyor olması benim götürüp götürmeme durumuma etki edermi yada götürmelimiyim? 

ankesör davası

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bykobe, 18 saat önce yazdı:

Sayın Aklima 

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Savcıda istinafa götürüyor kararı, bu durumda benimde götürmem mantıklı öı mantıksız mı. Ben ileride hakkımızı aramak adına götürme taraftarıyım ama aklımda soru işareti de yok değil. Savcının götürüyor olması benim götürüp götürmeme durumuma etki edermi yada götürmelimiyim? 

Sayın byboke,

Bir kaç sorum olacak, Avukatınız baro avukatımı? Dosyanızdaki gerekçe, delil ve belgeler nedir? "sadece hts" yazmışsınız HTS den kastınız ardışık, periyodik, örgüt üyeleriyle görüşme kaydı.. nedir? kaç tane?  bunları bildirirseniz sizin istinaf başvurunuz için yardımcı olmaya çalışayım.

Savcı istinafa gittiğine göre ceza almanızı istiyor. Ve elindeki delil durumuna bakılarak, ilk mahkemenin sizi 221/4 den faydalandırdığı kısmın yanlış takdir hakkı kullanımı olduğunu yada yanlış yorumlama olduğunu iddia edecektir. Çünkü bu madde hakkında hiç işlem olmadan kolluk yada adli makamlara giden kişiler için. İstinaf süreniz sanırım yarın doluyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

TSK dan Beraat alıpta iade yada ret alan var mı 

697 KHK - komisyon incelemede-beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın red aldım astsubay hvkk hagb almıştım idare mahkemesine başvururken ohal kom.evragı fotokopisini eklicez degilmi aslını gondermicez

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar. Özellikle denizci arkadaşlara sorum olacak. Gemi adamı cüzdanı için başvuran oldu mu? 

701 khk sahil güvenlik- incelenmeye devam- kriter eş durumu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Marmarakazim, 18 saat önce yazdı:

Merhabalar. Özellikle denizci arkadaşlara sorum olacak. Gemi adamı cüzdanı için başvuran oldu mu? 

Pasaportla ilgili kanun çıkmadan önce bir denizcilik firmasını aradım ve khk li olduğumu söyledim. Gemi adamı cüzdanı alamayacağım söylendi. Fakat şu anda durum değişti. Pasaport için muracat edersem alabileceğimi düşünüyorum. Bu durum da gemi adamı cüzdanı almamam içinde bir engel olmasa gerek. 

701 kek inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...