İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

@Güneşzag idari davalarda avukatın hicbir önemi hükmü yok tamamen kendi fikrim bu benim alaninda uzman kisilere danisin tabiki 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar akrabadan dolayı ihraç olup komisyon kararı çıkan var mı acaba? Ne olacak acep halimiz? 

679KHK MSB kkk 1.derece akraba /beraat / komisyondan cevap bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Galaxyskymoon, 38 dakika önce yazdı:

İyi akşamlar akrabadan dolayı ihraç olup komisyon kararı çıkan var mı acaba? Ne olacak acep halimiz? 

Esimde kardeslerden ihrac ayni seyi düşünüyorum .Nolacak halimiz?

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Galaxyskymoon, 16 saat önce yazdı:

3 devrem, birkaç tanıdık üst devrem, hemşireler olarak hepimiz bekliyoruz. Hicbirimizin komisyon kararı verilmedi. İlk khk larda ihraç olanlar var aramızda. Geneli eş durumu. Kimsenin kriteri yok. Hep aile durumu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Akraba nedeni ile tskdan ihraç olanları komisyon sona bırakacak herhalde. Bununla ilgili hiç karar duymadık. Bekleyecez görecez bakalım. 

679KHK MSB kkk 1.derece akraba /beraat / komisyondan cevap bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar. Ohal sonrası ihraca itiraz olarak idari dava açtım. Mahkeme msb den delil, belge, bilgi formu  vs isteyerek ve 1 ay süre vermişti. Savunma olarak standart fetö şablonu gönderildi ve mahkeme bunu kabul etmedi 2. kez istedi ve "Ara karar yerine getirildikten sonra ya da süre aşımı olduğu zaman karar verilecektir, eğer göndermezseniz ilgililer hakkında işlem sorumluluğu doğacaktır" dedi ve 10 gün süre tanıdı. Msb son gün dzkk ya yazı yazarak mahkeme bizden böyle böyle şeyler istiyor siz bunları direkt olarak mahkemeye gönderin bize de bilgi olarak verin dedi(Evrakta gereği olarak dzkk, bilgi olarak mahkeme dağıtımı yapılmıştı). İşin komedisi şurada; mahkeme msb nin dzkk ya yazdığı bu yazıyı ara karar cevabı olarak algılayarak bu yazıyı uyapa "ara karar cevabı" olarak kaydetmiş ve o kadar esip gürleyip yasal işlem yaparız vs kabadayılık yapmalarına rağmen ve şu gün itibariyle miat üzerinden 48 gün geçmesine rağmen ne dzkk dan ne msb den ses soluk yok. Avukatla görüştüm ve biz mahkemeye girdi yaparak "Bakın bu adamlar cevap bile göndermiyor, ellerinde bir şey yokki cevap yazsınlar gibi bir girdi yapsak ne olur" dedim cevaben "Biz girdi yaptığımızda çok büyük ihtimalle 3.kez istenilmesi için yazı yazılır ve bu sefer özellikle telefon ederler, uyarırlar ve her halükarda cevap alırlar. Kendi aralarında hallederler. Red cevabı gelirse biz bunu usulden bozmak için zamanında gönderilmeyen ara karar savunmalarını delil gösterip bozmaya çalışırız" dedi ve bu bana gerçteken mantıklı geldi. Şimdi soracağım o ki Benzer tecrübe yaşayan arkadaşların durumu nedir acaba? Ne yapılabilir? Şimdiden teşekkürler. 

Ohal sonrası-Tabii değil-Ankesör-Ankara 20.Acm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
siradanbirkisi, 8 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Ohal sonrası ihraca itiraz olarak idari dava açtım. Mahkeme msb den delil, belge, bilgi formu  vs isteyerek ve 1 ay süre vermişti. Savunma olarak standart fetö şablonu gönderildi ve mahkeme bunu kabul etmedi 2. kez istedi ve "Ara karar yerine getirildikten sonra ya da süre aşımı olduğu zaman karar verilecektir, eğer göndermezseniz ilgililer hakkında işlem sorumluluğu doğacaktır" dedi ve 10 gün süre tanıdı. Msb son gün dzkk ya yazı yazarak mahkeme bizden böyle böyle şeyler istiyor siz bunları direkt olarak mahkemeye gönderin bize de bilgi olarak verin dedi(Evrakta gereği olarak dzkk, bilgi olarak mahkeme dağıtımı yapılmıştı). İşin komedisi şurada; mahkeme msb nin dzkk ya yazdığı bu yazıyı ara karar cevabı olarak algılayarak bu yazıyı uyapa "ara karar cevabı" olarak kaydetmiş ve o kadar esip gürleyip yasal işlem yaparız vs kabadayılık yapmalarına rağmen ve şu gün itibariyle miat üzerinden 48 gün geçmesine rağmen ne dzkk dan ne msb den ses soluk yok. Avukatla görüştüm ve biz mahkemeye girdi yaparak "Bakın bu adamlar cevap bile göndermiyor, ellerinde bir şey yokki cevap yazsınlar gibi bir girdi yapsak ne olur" dedim cevaben "Biz girdi yaptığımızda çok büyük ihtimalle 3.kez istenilmesi için yazı yazılır ve bu sefer özellikle telefon ederler, uyarırlar ve her halükarda cevap alırlar. Kendi aralarında hallederler. Red cevabı gelirse biz bunu usulden bozmak için zamanında gönderilmeyen ara karar savunmalarını delil gösterip bozmaya çalışırız" dedi ve bu bana gerçteken mantıklı geldi. Şimdi soracağım o ki Benzer tecrübe yaşayan arkadaşların durumu nedir acaba? Ne yapılabilir? Şimdiden teşekkürler. 

Avukatınızın müdahale etmemek konusundaki yaklaşımı mevcut yürümekte olan sistem için şu an mantıklı. Lakin şu hususu atlamayınız. Mahkemeye yazacağınız son cevap dilekçesi yada tekemmül dilekçesinde bu hususu dile getirip idarenin süreler haricinde gönderdiği evrakları tek tek belirtip bunların İYUK gereği değerlendirmeye alınmaması gerektiğini ve dosyanızın tekemmül ettirilerek dosya içeriğine göre karar verilmesini istediğinizi belirtiniz. Bu hususu karar öncesi dile getirirseniz, olurya sonraki süreçte kullanmanız daha kolay olur. "İdare mahkemesini uyarmamıza rağmen İYUK' A dolayısıyla usule aykırı olarak işlem yapmışlardır" demek "idare mahkemesi usule uygun davranmamıştır" demekten daha etkili olacaktır.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Konuk ne zaman, 31.01.2020 - 17:00 yazdı:

Sayın @Aklima ohal komisyonu faaliyet raporunda eş durumundan mağdur edilenlerin müracaatı alınmış diye ifade etmişler. Msb eş durumu uzaklaştırma 1,5 yıldır bekliyoruz. Böyle Emsal msb de varmı. Ne yapmalıyız? Teşekkürler 

Sayın @Aklima çok yoğun olduğunuzun farkında yım bu sorumuzu değerlendirebilirmisin iz? Aralık 2019 eşim msb ye kyok kararı ve komisyon ek dilekçeyle tekrar başvuru yapıldı. Ben komisyona ek dilekçe ile başvurdum CİMERE istek yaptım, kkk komisyon kararını bekle dedi. İleriki bölümlerde ne ile karşılaşabilir. Teşekkürler 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@BusnrYilmaz ohalden sonra ihraç olanların mahkeme kararları cıkacak olmus biz hala komisyon bekliyoruz hey gidi komisyon heey nelere kadirsin iyi oyaladilar  kabul edelim ??

• Kahkaha 1
  • Onaylama 1

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn aklima twiterda melih beyin paylastigi karari gordunuz mu ep yok ankesorden  beraat almis astsb ret gelmis idare mahkemesinden ohal sonrasi ihracmis ustelik lehine tanik beyanlari varmis ne denirkii

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...