İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

wildPuppy, 11 dakika önce yazdı:

dzkk da dönen var mı ki? daha hiç duymadım

Avukat var diyor

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
M.y., 3 saat önce yazdı:

@Galaxyskymoon jandarma ile ilgili twitterda gördüğünüz iade kararını paylaşır mısınız şimdiden teşekkürler.

679KHK MSB kkk 1.derece akraba /beraat / komisyondan cevap bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Genel forumda MSB sivil memur iade haberi var. Eş durumundan. Ama sanırım eşi de iade olmuş. Nihayet güzel bir haber aldık.

Ancak kendimle ilgili bir fikir yürütemiyorum bu habere rağmen. Çünkü benim eşim ret aldı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Lâl, 50 dakika önce yazdı:

Genel forumda MSB sivil memur iade haberi var. Eş durumundan. Ama sanırım eşi de iade olmuş. Nihayet güzel bir haber aldık.

Ancak kendimle ilgili bir fikir yürütemiyorum bu habere rağmen. Çünkü benim eşim ret aldı.

Unutmayın! Anayasamızda “suçun şahsiliği ilkesi” var. Bu ilkeyi çiğneyemezler, çiğnerlerse AHİM’e anlatamazlar. Sabırlı olun sadece.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemol, 12 dakika önce yazdı:

Unutmayın! Anayasamızda “suçun şahsiliği ilkesi” var. Bu ilkeyi çiğneyemezler, çiğnerlerse AHİM’e anlatamazlar. Sabırlı olun sadece.

Sabirmi kaldi @Sibemolkalan sabrida kendi bilmez en yakin dediklerin almaya calisiyo .

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemol, 44 dakika önce yazdı:

Valla öyle bir çiğniyorlar ki. Bi çok avukatla görüştük istinaf süreci için '' idare farklı suçun şahsiğiliğine bakmaz, seni akraban yüzünden hapse atsalar yada ağır ceza davan olsa o zaman suçun şahsiliğini çiğnemiş olurlar o ceza hukuku için geçerli, heleki tsk idare alanında geniş taktir hakkına sahip sizle akrabanızdan ötürü iltisak yada irtibat sebebiyle çalışmak istemeye bilir '' diyorlar. Ne kadar üzülsekte şuanki olan tablo bu malesef

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sibemol, 57 dakika önce yazdı:

Inşallah... Umudumu yitirmiyorum, umutta edemiyorum. Nasıl bir araf anlamadım. Hayırlısı olsun...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Güneşzag, 4 saat önce yazdı:

Valla öyle bir çiğniyorlar ki. Bi çok avukatla görüştük istinaf süreci için '' idare farklı suçun şahsiğiliğine bakmaz, seni akraban yüzünden hapse atsalar yada ağır ceza davan olsa o zaman suçun şahsiliğini çiğnemiş olurlar o ceza hukuku için geçerli, heleki tsk idare alanında geniş taktir hakkına sahip sizle akrabanızdan ötürü iltisak yada irtibat sebebiyle çalışmak istemeye bilir '' diyorlar. Ne kadar üzülsekte şuanki olan tablo bu malesef

Biz neyi bekliyoruzki o zaman idare mahkemesi diğerleri hepsi boş o zaman hic düzelmeyecek mahvettiler colugumuzu çocuğumuzu Allaha havale ediyorum .

@Aklimabu konuda ne düşünüyorsunuz. Hicmi umut yok yani.

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Lâl, 6 saat önce yazdı:

Sibemol, 5 saat önce yazdı:

serpil68, 5 saat önce yazdı:

Sabirmi kaldi @Sibemolkalan sabrida kendi bilmez en yakin dediklerin almaya calisiyo .

Lâl, 4 saat önce yazdı:

Inşallah... Umudumu yitirmiyorum, umutta edemiyorum. Nasıl bir araf anlamadım. Hayırlısı olsun...

serpil68, 17 dakika önce yazdı:

Biz neyi bekliyoruzki o zaman idare mahkemesi diğerleri hepsi boş o zaman hic düzelmeyecek mahvettiler colugumuzu çocuğumuzu Allaha havale ediyorum .

eş durumu konusunda farklı görüşler var arkadaşlar..

komisyon suçun şahsiliği ilkesi gereği ayrı değerlendiriyorum diye açıklama yaptı..

EGM ve TSK gibi kurumlar ise eşlerin birbirinden aile bütünlüğü gereği ayrı hareket etmesi düşünülemez diyerek cihan medya,  okul dershane, sohbet vb. kriterleri ortak hareket nedeni sayarak eşlerin ikisini de ihraç edebiliyor..

komisyon yaptığı açıklama gereği hakkınızda karar verirken bunu bu şekilde ifade edemez..

komisyon eşlerden ikisine de ret kararı verse ve idari mahkemede yapılan eylemlerin suç teşkil etse bile eylemlerin eşlerin birine ait olduğu savunmada açıklanabilir..

ortada iki kişi için suç unsuru olabilecek yeterli delil yoksa zaten eşlerin   ikisi de idari mahkemelerden iade olacaktır..

burada asıl sorun..iade olsanız bile siz ve eşiniz TSK ve EGM bünyesinde değilde  araştırma merkezlerinde değerlendirilirsiniz...

kısaca bu süreç uzun zahmetli ve karışık...komisyondan ret kararı alsanız bile  idari davalarda savunmanızı sağlam oluşturun.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
serpil68, Bir saat önce yazdı:

Sizi umutsuzluğa düşürdüysem k. Bakmayın. Ben bizim sürecimizde karşılaştığımız durumu belirtmek istedim. Tabikide onlar öyle dedi diye pes etmek yok masumuz ve sağlıklı olduğumuz sürece hukuksal mücadelemize sonuna kadar devam edicez.Her dosya farklıdır belki siz direk komisyondan dönersiniz.  Eşim ohal sonrası ihraç oldu ve idare ilk aşamaydı red gelincede haliyle bi çöküntü yaşadık.

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...