İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Sayın serpil68,

Kamu görevinden çıkarmalar konusunda iki farklı gurup var. Birisi 667 ve OHAL sonrası diğeri KHK larla.

Bu iki gurubun idare mahkemesindeki durumu aynı değil. 667 ve OHAL sonrası için, defaaten yazdığım bir husus var. "değerlendirilen" şeklindeki geniş takdir yetkisi. Bu yetkinin kendi durumunuzla ilgili olarak "keyfi" kullanıldığı hususuna önem verilmelidir.

KHK lar konusunda ise OHAL komisyonu çözüm merci değil. Bunu da defaatle belirttim. Konu TSK olunca OHAL komisyonu sadece kurumun istediği cevabı yazıyor. Kurumda istemiyor zaten. Peki neyi bekliyoruz. Halen 668 den beraat almış olanlar hakkında karar verilmeyen var. Şahsen sadece süründürme olarak düşünüyorum. Ellerinde hiç bir veri olmamasına rağmen mümkün olduğunca sona bırakıp red verecekler ve idare mahkemelerinde de sona kaldığımız için bekleme süresi artacak. Dün bir karar gördüm. İdare mahkemesi Eylül 2019 da karar verilmiş. Ancak Ocak 2020 de tebliğ edilmiş. Bu sadece verilen kararın tebliği. Süreyi görüyormusunuz?

Bir başka husus şu olabilir. 2011 yılında 926 sayılı kanuna tabi olan personelden çeşitli nedenlerle TSK dan ihraç edilenlerin geri dönmesine dair bir ek 32 nci madde çıkarılmıştı. Çok detaylıydı. Bir konu sadece belli değildi. Oda işe başlamayı kabul edenlerin emekliliğinin nasıl olacağı hususu. (Nasıl olduğu konusunda bir bilgiye ulaşamıyorum.)

O ek madde nedeniyle de bir düzenleme yapmak isteyebilirler. Çünkü en azından o madde TSK personeli için bir emsal olacaktır. En basiti söz konusu ek madede, araştırma merkezine atanacaklar için karargahtaki emsalinin maaşını alacağı hükmü var. 685 KHK da ise esli maaşınızla yenisi arasındaki farkın bu fark kapanana kadar tazminat olarak ödeneceği şeklinde yani zam almayacağımız şeklinde bir madde var. Bu gibi bir kaç husus nedeniyle bir düzenlemede yapılacak olabilir. (Sayın MsK668 zam alamaması durumu bu)

Bunun yanında TSK dan dönüş yapan kimseyle ilgili bir bilgim yok maalesef. Özelden yazan üyelerin çoğu dahi ya iade olunca, ya ceza alınca yada soruya cevap alınca üyeliğini silip gitmiş. Başka bir başlık altında da yazdığım gibi anahtar deliğinden bakıp dışarıda ki üç boyutlu dünyayı anlamaya ve yorumlamaya çalışıyoruz.

Ben şunu yaptım, şunu yazdım, sonuç şu oldu, şu hususa dikkat edin, şunu kullanın vb yok denecek kadar az.

Başta belirttiğim gibi KHK lı olanlarla 667 ve OHAL sonrası işlem görenlerin durumu farklı. Bu hususa dikkat ediniz.

MsK668, 14 saat önce yazdı:

Jandarma personeli ile ilgili bir bilgi: Araştırma merkezine atanıyor yaklaşık 8-9 ay çalışıyor. Daha sonra farklı bir ilin valilik bünyesine düz memur olarak atanıyor (Kendi isteği ile) derece kademe olarak kaldığı yerden devam ediyor, maaş olarak batıdaki bir asb maaşı alıyor. (6000 TL: civarı) 1/4'üne kadar gidebilecek 3600 gösterge devam. Oyak üyeliğine devam. Yalnız atandığı yerdeki memurlar ondan az maaş aldığı için gelen zamları alamayacakmış, takii diğer memurların maaşı bununla eşitlenene kadar. (Bana ilginç/tuhaf geldi) Öğrendiklerim bu kadar net bilgidir birebir kendisinden.

KHK öncesi hangi derece kademedeydi? Hangi derece kademeden başlamış? Şu an emekli olsa hangi derece kademeden emekli olacak? bu hususu sorarmısınız.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 5 saat önce yazdı:

Sayın serpil68,

Kamu görevinden çıkarmalar konusunda iki farklı gurup var. Birisi 667 ve OHAL sonrası diğeri KHK larla.

Bu iki gurubun idare mahkemesindeki durumu aynı değil. 667 ve OHAL sonrası için, defaaten yazdığım bir husus var. "değerlendirilen" şeklindeki geniş takdir yetkisi. Bu yetkinin kendi durumunuzla ilgili olarak "keyfi" kullanıldığı hususuna önem verilmelidir.

KHK lar konusunda ise OHAL komisyonu çözüm merci değil. Bunu da defaatle belirttim. Konu TSK olunca OHAL komisyonu sadece kurumun istediği cevabı yazıyor. Kurumda istemiyor zaten. Peki neyi bekliyoruz. Halen 668 den beraat almış olanlar hakkında karar verilmeyen var. Şahsen sadece süründürme olarak düşünüyorum. Ellerinde hiç bir veri olmamasına rağmen mümkün olduğunca sona bırakıp red verecekler ve idare mahkemelerinde de sona kaldığımız için bekleme süresi artacak. Dün bir karar gördüm. İdare mahkemesi Eylül 2019 da karar verilmiş. Ancak Ocak 2020 de tebliğ edilmiş. Bu sadece verilen kararın tebliği. Süreyi görüyormusunuz?

Bir başka husus şu olabilir. 2011 yılında 926 sayılı kanuna tabi olan personelden çeşitli nedenlerle TSK dan ihraç edilenlerin geri dönmesine dair bir ek 32 nci madde çıkarılmıştı. Çok detaylıydı. Bir konu sadece belli değildi. Oda işe başlamayı kabul edenlerin emekliliğinin nasıl olacağı hususu. (Nasıl olduğu konusunda bir bilgiye ulaşamıyorum.)

O ek madde nedeniyle de bir düzenleme yapmak isteyebilirler. Çünkü en azından o madde TSK personeli için bir emsal olacaktır. En basiti söz konusu ek madede, araştırma merkezine atanacaklar için karargahtaki emsalinin maaşını alacağı hükmü var. 685 KHK da ise esli maaşınızla yenisi arasındaki farkın bu fark kapanana kadar tazminat olarak ödeneceği şeklinde yani zam almayacağımız şeklinde bir madde var. Bu gibi bir kaç husus nedeniyle bir düzenlemede yapılacak olabilir. (Sayın MsK668 zam alamaması durumu bu)

Bunun yanında TSK dan dönüş yapan kimseyle ilgili bir bilgim yok maalesef. Özelden yazan üyelerin çoğu dahi ya iade olunca, ya ceza alınca yada soruya cevap alınca üyeliğini silip gitmiş. Başka bir başlık altında da yazdığım gibi anahtar deliğinden bakıp dışarıda ki üç boyutlu dünyayı anlamaya ve yorumlamaya çalışıyoruz.

Ben şunu yaptım, şunu yazdım, sonuç şu oldu, şu hususa dikkat edin, şunu kullanın vb yok denecek kadar az.

Başta belirttiğim gibi KHK lı olanlarla 667 ve OHAL sonrası işlem görenlerin durumu farklı. Bu hususa dikkat ediniz.

KHK öncesi hangi derece kademedeydi? Hangi derece kademeden başlamış? Şu an emekli olsa hangi derece kademeden emekli olacak? bu hususu sorarmısınız.

Teşekkürler Sayin @aklima cevabiniz icin .Zaman bize gösterecek ne olup biteceğini insallah umduğumuz gibi olur.Ayrica muhtemelen red geleceği icin bilgilerinizden faydalanacagimiz icin iyiki varsiniz.Sonsuz teşekkürler. 

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

akrabadan ihraç olup iade olan yok sanırım. hala ...

679 KHK dzkk  ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
superman34, 30 dakika önce yazdı:

akrabadan ihraç olup iade olan yok sanırım. hala ...

ayni durumdan birçok kişi bekliyor hic duymadik.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Daha önce de yazıyordum buraya sayın @Aklima hocamın çok desteğini gördüm saolsun. Sadece eşim artık beraat alsın istiyorum çok ağrıma giden şeyler duyuyorum dün ki nöbetimde idari nöbetçi üzülme vardır bunda da bi hayır bunlar başınıza gelmeseydi eşin belki bunlara uyarak birini öldürecekti dedi oysaki iki yıldır eşimin alt tabakasında bile olmadığını anlatmaya çalışmıştım . yıkıldım kaldım. nöbetten çıktığım dan beri ağlıyorum çok büyük bir sınav bizim ki ama ben o kadar güçlü olduğumu düşünmüyorum artık . Suçlular ortaya çıkmayacak biz böyle sürünüp gidecez üstüne bu karda kışta ev taşımak zorundan bırakıldık 

TSK tanık ifadesi 2 yıl 3 ay ceza dosya istinafa gidecek ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
serpil68, 6 saat önce yazdı:

ayni durumdan birçok kişi bekliyor hic duymadik.

1 kişi duyduk sivil memur. Eş durumundan ihraç. Önce eşi iade olmuş, 2 ay sonra kendisi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://i.hizliresim.com/l4YzOr.jpg sonuç  saçma sapan    deli olcam allahim

Emre585858, 4 dakika önce yazdı:

Şimdi bu saçma sapan sebebe ben ne diyim ya valla yoruldum

701 ihraç takipszilik alındıktan sonra ihraç hava kuvvetleri  komisyon inceliyordu inceliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Emre585858, 5 saat önce yazdı:

Şimdi bu saçma sapan sebebe ben ne diyim ya valla yoruldum

Bize de benzer yazı gelecek. Siz bence şanslısınız. Mahkemede bizden öndesiniz.

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mat, 2 saat önce yazdı:

Bize de benzer yazı gelecek. Siz bence şanslısınız. Mahkemede bizden öndesiniz.

Mahkeme adil olacakmk sence hocam

701 ihraç takipszilik alındıktan sonra ihraç hava kuvvetleri  komisyon inceliyordu inceliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Emre585858, 2 saat önce yazdı:

Mahkeme adil olacakmk sence hocam

Facebook ta Avukat mustafa karakum var sayfasını inceleyin isterseniz bayagi bu konulara hakim .Genel forumda da bugun bir arkadaşımız paylaşmış.Tel nosu var belki yardımcı olur.Allah hepimizin yardımcısı olsun başka diyecek ne varki??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...