İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

BusnrYilmaz, 04.05.2020 - 12:33 yazdı:

TSK ihraci olupta bi yerlerde calisabilen var mı merak ediyorum biraz once markete yaptigim basvuru reddedildi TSK dan istifa belgem olması gerekiyormus yani ihrac oldugumu anladıklari icin ise alinmadim forumda bi yerlerde is bulabilen var mi varsa nasil ?

2 senedir düzenli olarak hiç bir yerde çalışmadım. Bazen şehirler arası şoförlük sevkiyat işi olursa çalışıyorum diğer zamanlarda çocuklarımla ilgileniyorum. Bu süreçte en güzel tarafı çocuklarıma çok güzel zaman ayırdım 2 sene derslerine beraber çalıştık ve bu sene kızım güzel başarılar yaptı bazı kolejlerin bursluluk sınavlarında 1.2.ve 3. olduğu okullar oldu. Maddi konusu olarakta oyaktan aldığım parayı borsada  yatırım hisselerinde döndürüyorum. Tecrübesi bilgisi olmayanı kesinlikle tavsiye etmem yoksa büyük bir şok ve kriz yaşayabilirsiniz. Oyalama komisyonun da red vermesi için kriter aradığını düşünüyorum : )  

Komisyon - RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese İyi Akşamlar;

Harp Okulundan transkript belgesi talebinde bulundum fakat gönderdikleri belgede MSB'nin  talep edilen belgelere idari/adli durumu belirten bir not düşülmesi emri gereğince  :

İdari/Adli Durum: 695 Sayılı KHK ile kamu görevinden çıkarılmıştır.

Knowledge of Employee Administrative Situation: Omitted from public service

transkripte bu notları düşmüşler. Bu not sayesinde transkript belgesi de ölü duruma gelmiş bulunuyor. Bu maddenin kaldırılması için tekrardan dilekçe yazacağım. Öğrenim belgesinde  idari duruma ilişkin not düşülmesi eğitim öğretim ilke ve teknikleri ile zaten bağdaşmayan ve hak sahibini mağdur eden bir uygulama. Bu konu ile ilgili nasıl bir süreç takip etmeliyiz. Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum. Malumunuz geçtiğimiz günlerde Askerlik Durum belgesinden KHK ile ihraç maddesini kaldırdılar. MSB'nin bu konu ile ilgili bir açıklaması var mı?  Eğer mağduriyetleri kısmen de olsa azaltmak için böyle bir uygulamaya geçildiyse ona atıf yapılarak dilekçeye ek yapılabilir.Teşekkürler 

695 khk ihraç-red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Özgür Barış askerlik durum belgesini kaldirsalar ne olacakki ise almamayi kafasina koyan kisi SGK dokumune bakip yine almiyor bana oyle yapildi istifa ettim dedim ama  su surecte kim inanir TSK dan istifa edildigine tabiki inanmadiklari icin ise almadilar birde istifa belgesi istediler ustelik oyle bir belge varsa da ben bilmiyorum tabii yani her halukarda lekelendik

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BusnrYilmaz, 08.05.2020 - 03:59 yazdı:

@Özgür Barış askerlik durum belgesini kaldirsalar ne olacakki ise almamayi kafasina koyan kisi SGK dokumune bakip yine almiyor bana oyle yapildi istifa ettim dedim ama  su surecte kim inanir TSK dan istifa edildigine tabiki inanmadiklari icin ise almadilar birde istifa belgesi istediler ustelik oyle bir belge varsa da ben bilmiyorum tabii yani her halukarda lekelendik

Merhabalar;

Türkiyede maalesef bu konudaki ön yargıları yıkmak çok zor ve ben artık yoruldum. Fakat freelance olarak evden kendi alanıma yönelik projeler yaparak çalışmaya çaba gösteriyorum. Bazı uluslar arası firmalar bu projeler de yer almak için yetkinliğin olup olmadığını yada akademik olarak hangi dersleri aldığını görmek isteyebiliyorlar. Bunun için traskript deki dersler önem kazanıyor fakat altında yazan not kafa karışıklığına neden oluyor. Çabam bu şekilde çalışmama engel olabilecek pürüzleri ortadan kaldırmak adına. 

695 khk ihraç-red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk ne zaman, 29.04.2020 - 22:41 yazdı:

Katılıyorum size, nüfus vatandaşlık işleri genel müdürlüğü keyfi uygulama gibi geliyor. Sizin engel in nasıl kalktı? Resmi cevap verdiler mi? 

nufus islerinden ziyade onlar EGM ye gönderiyor. EGM deki il komisyonun keyfine kalmis durumlar .onlar eger olumsuz gorus bildirir veyahut karar veremeyiz derlerse kurumunuza soruyorlar ve bakanlikta kurulmuş komisyona pasliyorlar.is EGM de bitiyor

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://www.yenisafak.com/gundem/yargitaydan-feto-karari-ankesor-kesin-delil-3538408

Bu haberi yeni gördüm... O zaman hepimiz hüküm mü yiyeceğiz ankesör saçmalığı olanlar

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Joeu, 13.05.2020 - 13:11 yazdı:

nufus islerinden ziyade onlar EGM ye gönderiyor. EGM deki il komisyonun keyfine kalmis durumlar .onlar eger olumsuz gorus bildirir veyahut karar veremeyiz derlerse kurumunuza soruyorlar ve bakanlikta kurulmuş komisyona pasliyorlar.is EGM de bitiyor

Bugün il nüfus müdürlüğünden aradılar yeşil pasaportumu kullanamayacağımı, engel ve idari kararların kaldırıldığını, gemi adamı ve bordo pasaport alabileceğimi söylediler. E devletten kontrol ettim vatandaş olarak doğruymuş. Birde ohal komisyonu arayıp İnceleme devam etmiyor KABUL ediyoruz size iftira attık demeleri kaldı. Yüce rabbim yar ve yardımcınız olsun??????

wildPuppy, 6 saat önce yazdı:

https://www.yenisafak.com/gundem/yargitaydan-feto-karari-ankesor-kesin-delil-3538408

Bu haberi yeni gördüm... O zaman hepimiz hüküm mü yiyeceğiz ankesör saçmalığı olanlar

Bugün il nüfus müdürlüğünden aradılar yeşil pasaportumu kullanamayacağımı, engel ve idari kararların kaldırıldığını, gemi adamı ve bordo pasaport alabileceğimi söylediler. E devletten kontrol ettim vatandaş olarak doğruymuş. Birde ohal komisyonu arayıp İnceleme devam etmiyor KABUL ediyoruz size iftira attık demeleri kaldı. Yüce rabbim yar ve yardımcınız olsun

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 14.05.2020 - 15:48 yazdı:

Daha önceki kararlarıyla çelişmiyor mu? Ne demek sadece ankesörlü"yeterli"  ...

hukuk varmış gibi konuşuyorum işte::::?

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 14.05.2020 - 15:48 yazdı:

Kararda HTS nin tek başına delil olduğu yönünde bir ifade yada ima geçmiyor. Kararı, paylaştığınızdan buyana 3 kez okudum, anladığım kadarıyla HTS kayıtlarının hukuki delil olmadığı yönünde yapılan bir itiraz nedeniyle verilmiş bir karar. Ceza verilmesine neden olan hususların neler olduğu kararda geçmiyor. HTS kayıtlarının hukukiliğine açıklama getirilmeye çalışılıyor. HTS için tek başına delilldir denilecek tek kelime yada cümle veya paragraf yok. Kişi hakkındaki ilk derece mahkemesi kararını görsek durum açığa çıkacaktır.

Kaldı ki haberi paylaşan sitelerin yakın olduğu kesime dikkatiniz çekerim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 6 dakika önce yazdı:

Kararda HTS nin tek başına delil olduğu yönünde bir ifade yada ima geçmiyor. Kararı, paylaştığınızdan buyana 3 kez okudum, anladığım kadarıyla HTS kayıtlarının hukuki delil olmadığı yönünde yapılan bir itiraz nedeniyle verilmiş bir karar. Ceza verilmesine neden olan hususların neler olduğu kararda geçmiyor. HTS kayıtlarının hukukiliğine açıklama getirilmeye çalışılıyor. HTS için tek başına delilldir denilecek tek kelime yada cümle veya paragraf yok. Kişi hakkındaki ilk derece mahkemesi kararını görsek durum açığa çıkacaktır.

Kaldı ki haberi paylaşan sitelerin yakın olduğu kesime dikkatiniz çekerim.

Sn @Aklimaben dr araştırıyorum. Sanki hakim ve savcılara baskı ve yanıltma için yapılmış bir haber. Umarım hakim savcılar bu habere dayanarak yanlış karar vermiyorlardır. Haber siteleri yçhep aynı saftan(!). Kararın uyapta görünmemesi de cabası. Nasıl bir dümen çeviriyorlar bilemedim bu TSK üzerinde! 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...