İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Konuk
mourner2, 02.06.2023 - 22:58 yazdı:

merhaba arkadaşlar.ilk idare mahkemesi kararı ile iskenderuna memur olarak atamışlardı.istinafta kararı ile tekrar ihraç edildim.TEMYİZ başvurusu yapalı 5 ay oldu.yaprak kımıldamadı henüz.EYT İle emeklilik hakkım var.sorum şu;

Eğer emekli olursam TEMYİZ sonucu olumlu olursa yada ANAYASA Mahkemesi sonucu olumlu olursa tekrar görevime başlayabilirmiyim?

Ya da kurum banane kardeşim bana mı sordun emekli olurken dermi?

Bu konuda hukuki bir dayanak varmı.olumlu ya da olumsuz olarak.

Teşekkürler.

KHK lar üzerinden bildiğim süreç şu şekilde. Siz 375 sayılı kanunla ihraç edilmissiniz farklıysa bilemem.

Şuan emekli oldunuz ve bir kaç ay sonra iade edildiniz diyelim. Aldığınız emekli maaşlarını iade ederek işe başlayabiliyorsunuz. Toplu maaşinizi aldiktan sonra da tekrar emeklilik dilekçesi verebiliyorsunuz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
dgnn, 25.05.2023 - 18:24 yazdı:

Arkadaşlar 27. Idare uyapa nüfus kayıt örneği yüklemiş.  Bugün ilk defa mahkeme kalemini aradım. Yakında kararınız çıkar karar yazılıyor dedi. Olumlu olumsuz birşey söylemedi bende üstelemedim. Ne kadar sürer bilgisi olan var mı. Başvurum 2020 aralık. Kardeşten dolayı ihrac olmuştum. Bir umut bekliyorum. 

22 gün sürdü duruşma sonrası kararin aciklanması. 9 mayis dava, 18 mayis nufus kayit örnegi, 31 mayıs sonuç. Hayırlısı olsun,  umarim iade olursunuz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 01.06.2023 - 13:58 yazdı:

Arkadaşlar merhaba.KHK lı olup mahkemeden İade olan arkadaşlara birkaç sorum var müsaadenizle.

1- Kararınızdan ne kadar süre sonra göreve başladınız?

2-En son çalıştığınız kuruma mı verildiniz? Ya da ikametinizi belirterek yaşadığınız ilde çalışma şansınız oldu mu?

3-Toplu parayi ne zaman aldiniz? Faizle ilgili karardan sonra faiz otomatik yatirildi mi?

Şimdiden teşekkürler 

Öncelikle kararınız hayrlı uğurlu olsun

Karar açıklandıktan 2 hafta sonra eski görev yerine görevlendirmem yapıldı. tebligattan sonra 15 gün katılış süresi var müteakiben katılış yaptıktan 1 hafta sonra da atama yapıldı.   Mahkeme kararı çıktıktan  hemen sonra barkodlu karar sonucu ile hemen işlemlerin başlaması için kuruma dilekçe yazdım 1 hafta sonra tayin daireyi arayıp atamanın neresi yapılacağını sorduğumda eski çalıştığım garnizonda uygun bir yere yapılacağını söyledi bende eski görev yerine atama yapılacağını bununla ilgili mahkeme kararı olduğunu söyledim. tayin subayınızı yönlendirmekte fayda var yeni atanmış tecrübesiz olabilir. 

Toplu parayı henüz alamadım maliye şube hangi kuvvetten derece kademe ve rütbe onayını bekliyor.

Komisyon - RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar KHK ile ihraç olup idari  mahkemesi ile dönen arkadaşlar bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. 

Kurum istinafa gittikten sonra ortalama ne kadar sürede sonuçlanıyor. ?

katılış yaptıktan sonra mali ve özlük haklarla ilgili  mahkeme kararında "mali ve özlük hakların ayrıldığı tarihten itibaren bu zamana kadar eksiksiz olarak ödenmesi yazmasına rağmen rütbe ve oyak neması için tekrar mahkemeye vermem gerekiyor. hak kayıbı yaşamamak adına mesela maaşların geri ödemesinde mahkeme kararında geri ödemede dönemsel faiz yazmasına rağmen  yasal faiz işletirken dönemsel yapmamaları gibi buna benzer başka bilmediğimiz dikkat etmemiz gereken konular varsa tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.   

Ayrıca Ankara garnizonunda katılış işlemlerinden sonra rütbe ve oyak neması gibi mali ve özlük hakları konusunda tecrübeli işinin ehli avukat tavsiyesi olan varsa sevinirim.  idari mahkememde avukatım yoktu dilekçemi kendim hazırladım duruşmaya yalnız çıktım. ama özlük haklarında avukat tutmak istiyorum. 

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim saygılar 

Komisyon - RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
AdaletBekleyen701, 2 saat önce yazdı:

Öncelikle kararınız hayrlı uğurlu olsun

Karar açıklandıktan 2 hafta sonra eski görev yerine görevlendirmem yapıldı. tebligattan sonra 15 gün katılış süresi var müteakiben katılış yaptıktan 1 hafta sonra da atama yapıldı.   Mahkeme kararı çıktıktan  hemen sonra barkodlu karar sonucu ile hemen işlemlerin başlaması için kuruma dilekçe yazdım 1 hafta sonra tayin daireyi arayıp atamanın neresi yapılacağını sorduğumda eski çalıştığım garnizonda uygun bir yere yapılacağını söyledi bende eski görev yerine atama yapılacağını bununla ilgili mahkeme kararı olduğunu söyledim. tayin subayınızı yönlendirmekte fayda var yeni atanmış tecrübesiz olabilir. 

Toplu parayı henüz alamadım maliye şube hangi kuvvetten derece kademe ve rütbe onayını bekliyor.

Çok teşekkürler bilgilendirme için. Hayırlı olsun sizede. Çok hızlı başlamışsınız. Ben 2 ayı gözden çikarmistim.

Ben kurumu arayarak düşüncelerini sordum. Eski çalıştığım birlik lağvedilmiş. Bu durum da tayin hakkı doğuyor ama eski çalıştığınız ile gidersiniz dedi. İstemediğimi, ikametimde görevdirilmek istediğimi söyledim. Kadro yokmuş. Başka bir yer söyledim olabilir dedi. Evraklar gelince benden tayin dilekçesi isteyip bakana sunacaklarmiş. Kabul edilirse istediginiz şehir olur dedi. Bakalim kismet.

Bu arada eski birliğim artik olmadigindan o şehir için zorlarlar mı beni? Yoksa istedigim sehirde açık kadro varsa verirler mi sizce?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AdaletBekleyen701, 4 saat önce yazdı:

Arkadaşlar KHK ile ihraç olup idari  mahkemesi ile dönen arkadaşlar bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. 

Kurum istinafa gittikten sonra ortalama ne kadar sürede sonuçlanıyor. ?

katılış yaptıktan sonra mali ve özlük haklarla ilgili  mahkeme kararında "mali ve özlük hakların ayrıldığı tarihten itibaren bu zamana kadar eksiksiz olarak ödenmesi yazmasına rağmen rütbe ve oyak neması için tekrar mahkemeye vermem gerekiyor. hak kayıbı yaşamamak adına mesela maaşların geri ödemesinde mahkeme kararında geri ödemede dönemsel faiz yazmasına rağmen  yasal faiz işletirken dönemsel yapmamaları gibi buna benzer başka bilmediğimiz dikkat etmemiz gereken konular varsa tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.   

Ayrıca Ankara garnizonunda katılış işlemlerinden sonra rütbe ve oyak neması gibi mali ve özlük hakları konusunda tecrübeli işinin ehli avukat tavsiyesi olan varsa sevinirim.  idari mahkememde avukatım yoktu dilekçemi kendim hazırladım duruşmaya yalnız çıktım. ama özlük haklarında avukat tutmak istiyorum. 

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim saygılar 

"rütbe" yazmışsınızda tam olarak anlamadım. Rütbenizi ilerletmediler mi?? Kaldığınız yerden mi devam edin diyorlar??

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 05.06.2023 - 09:53 yazdı:

"rütbe" yazmışsınızda tam olarak anlamadım. Rütbenizi ilerletmediler mi?? Kaldığınız yerden mi devam edin diyorlar??

Evet ihraç olduğunuz tarihteki derece kademe ve rütbenize göre göreve iade ediliyor. Daha sonra siz katılış yaptıktan sonra özlük haklarınız (rütbe, derece kademe vs.. ) iadesi için dilekçe yazıyorsunuz 

Komisyon - RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
AdaletBekleyen701, 29 dakika önce yazdı:

Evet ihraç olduğunuz tarihteki derece kademe ve rütbenize göre göreve iade ediliyor. Daha sonra siz katılış yaptıktan sonra özlük haklarınız (rütbe, derece kademe vs.. ) iadesi için dilekçe yazıyorsunuz 

Diğer bir konu KYOK veya ceza kovuşturması sonucu beraat kararı ''kesinleşme şerhi'' gerekiyor. Yoksa ihraç edildiğiniz rütbe/derece/kademe ile başlıyorsunuz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 2 saat önce yazdı:

Diğer bir konu KYOK veya ceza kovuşturması sonucu beraat kararı ''kesinleşme şerhi'' gerekiyor. Yoksa ihraç edildiğiniz rütbe/derece/kademe ile başlıyorsunuz.

Uygulanmakta olan tam bir düşman hukuku sistemi. Hukuk tekniği açısından tam olarak terimi hatırlayamadım ama elinizde mahkeme kararı varken yani idarenin hatası tescillenmiş iken, idare kendiliğinden hiçbir dilekçeye veya talebe gerek kalmadan çatır çatır tüm haklarınızı vermek zorundadır. Bir yıllık devre kaybının bile ne anlama geldiğini biliyoruz. Göreve dönmek için yıllar geçiyor ve yıllar geçtikçe rütbelerde geçiyor. Acaba durum herhangi bir ceza kovuşturması olmayıpta sadece idari davası olanlar içinde aynı mı? Ben zaten göreve dönemiyorumda (muhtemelen istinaftanda red gelecek) en azından dönenler huzurlu bir şekilde devam etseydi. Bunları anılarımıza yazsak acaba gelecek nesiller okuduğu zaman inanır mı? Seçimlerde yönetim değişmediği için bize MSB kapısı en az 5 yıl daha kapalı gözüküyor. Hayırlısı demektende yoruldum.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
The Oracle, 3 dakika önce yazdı:

Uygulanmakta olan tam bir düşman hukuku sistemi. Hukuk tekniği açısından tam olarak terimi hatırlayamadım ama elinizde mahkeme kararı varken yani idarenin hatası tescillenmiş iken, idare kendiliğinden hiçbir dilekçeye veya talebe gerek kalmadan çatır çatır tüm haklarınızı vermek zorundadır. Bir yıllık devre kaybının bile ne anlama geldiğini biliyoruz. Göreve dönmek için yıllar geçiyor ve yıllar geçtikçe rütbelerde geçiyor. Acaba durum herhangi bir ceza kovuşturması olmayıpta sadece idari davası olanlar içinde aynı mı? Ben zaten göreve dönemiyorumda (muhtemelen istinaftanda red gelecek) en azından dönenler huzurlu bir şekilde devam etseydi. Bunları anılarımıza yazsak acaba gelecek nesiller okuduğu zaman inanır mı? Seçimlerde yönetim değişmediği için bize MSB kapısı en az 5 yıl daha kapalı gözüküyor. Hayırlısı demektende yoruldum.

Maalesef sizin yorumunuza katılmamak isterdim ama; durum tam da dediğiniz gibi. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...