İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Yarın diyor ama sanki cuma günü açılır sayfa. Tabi ki burdan yazarım gelişmeleri. Herkesin biran evvel huzura kavuşması dileği ile...

672, MEB, sendika ve ssk kaydı, incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
varex, 2 saat önce yazdı:

Balıkesir İdare Mahkemesi kararında; "22.6.1978 tarihinde kabul edilen 29.6.1978 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak 1.3.1978 tarihinden itibaren yürürlüğe giren 2157 sayılı Kanunun 1. maddesinde, 439 sayılı Kanunun adının "Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Yüksek ve Orta Dereceli Okullar Öğretmenleri ile İlkokul Öğretmenlerinin Haftalık Ders Saatleri ile Ek Ders Ücretleri Hakkında Kanun" şeklinde değiştirileceği düzenlenmiş, aynı Kanunun 2. maddesi ile 439 sayılı Kanuna eklenen Ek maddenin birinci fıkrasında da; İlköğretim kuramlarında, ana okullarında, ana sınıflarında, yetiştirme yurtlarında, okuma - yazma kurslarında, gezici köy kurslarında görevli öğretmenlerin maaşları karşılığı olarak haftada 18 saat ders okutmakla yükümlü oldukları, bunlara; kanun, tüzük, yönetmelik ve eğitim programlarında verilen görevlerin yerine getirilebilmesi için zorunlu olarak ek ders görevi verileceği belirtilmiş; ikinci fıkrasında ise, belirtilen kuramlarda yönetici olarak görev alanlarla diğer eğitim kuramlarında ve Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görev alanlardan kimlerin zorunlu ek ders görevi alacağı ve haftalık çalışmalarının ne kadarının zorunlu ek ders görevinden sayılacağı; birden fazla sınıf okutan öğretmenlere verilecek haftalık zorunlu ders görevinin sayısı ve diğer hususların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 89. maddesi hükümleri uyarınca düzenleneceği hüküm altına alınmıştır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 15.5.1975 tarihli, 1897 sayılı Kanun'un 1. maddesi ile aynen kabul edilen 30.5.1974 günlü, 12 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 89. maddesinde de; her derecedeki eğitim ve öğretim kuramları ile Üniversite ve Akademi (Askeri Akademiler dahil), okul, kurs veya yaygın eğitim yapan kuramlarda ve benzeri kuruluşlarda öğretmen veya öğretim üyesi bulunmaması halinde öğretmenlere, öğretim üyelerine veya diğer memurlara veyahut açıktan atanacaklara ücret ile ek ders görevi verilebileceği, ücretle okutulacak ders saatlerinin sayısı, ders görevi alacakların nitelikleri ve diğer hususların ilgili Bakanlığın teklifi ve Bakanlar Kurulunun kararı ile tespit olunacağı hükmüne yer verilmiştir.

bu karar hepinizi kapsamıyor mu?

BİM kararı üstelik.(İzmir BİM onamış.)

Bu ne demek oluyor ben ilgili mahkeme kararını kaçırdım içeriği ne idi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehmet Korkmaz, 25.12.2019 - 10:23 yazdı:

Hocam pazartesi kabul kararini gordum sali gunu de il mebi aradim kararin bize ulasinca seni arariz dediler eski okulumami atanarim dedm bos yerlerden birine atanarsin secenek de sunariz dediler. Sanliurfa

Hayırlı olsun mehmet hocam. Bende eylül de iade oldum. Ekim de başladım. Kasımda toplu ödeme yapıldı şanlıurfa 

672 17 aylık sendika iade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 4 saat önce yazdı:

Balıkesir İdare Mahkemesi kararında; "22.6.1978 tarihinde kabul edilen 29.6.1978 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak 1.3.1978 tarihinden itibaren yürürlüğe giren 2157 sayılı Kanunun 1. maddesinde, 439 sayılı Kanunun adının "Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Yüksek ve Orta Dereceli Okullar Öğretmenleri ile İlkokul Öğretmenlerinin Haftalık Ders Saatleri ile Ek Ders Ücretleri Hakkında Kanun" şeklinde değiştirileceği düzenlenmiş, aynı Kanunun 2. maddesi ile 439 sayılı Kanuna eklenen Ek maddenin birinci fıkrasında da; İlköğretim kuramlarında, ana okullarında, ana sınıflarında, yetiştirme yurtlarında, okuma - yazma kurslarında, gezici köy kurslarında görevli öğretmenlerin maaşları karşılığı olarak haftada 18 saat ders okutmakla yükümlü oldukları, bunlara; kanun, tüzük, yönetmelik ve eğitim programlarında verilen görevlerin yerine getirilebilmesi için zorunlu olarak ek ders görevi verileceği belirtilmiş; ikinci fıkrasında ise, belirtilen kuramlarda yönetici olarak görev alanlarla diğer eğitim kuramlarında ve Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görev alanlardan kimlerin zorunlu ek ders görevi alacağı ve haftalık çalışmalarının ne kadarının zorunlu ek ders görevinden sayılacağı; birden fazla sınıf okutan öğretmenlere verilecek haftalık zorunlu ders görevinin sayısı ve diğer hususların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 89. maddesi hükümleri uyarınca düzenleneceği hüküm altına alınmıştır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 15.5.1975 tarihli, 1897 sayılı Kanun'un 1. maddesi ile aynen kabul edilen 30.5.1974 günlü, 12 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 89. maddesinde de; her derecedeki eğitim ve öğretim kuramları ile Üniversite ve Akademi (Askeri Akademiler dahil), okul, kurs veya yaygın eğitim yapan kuramlarda ve benzeri kuruluşlarda öğretmen veya öğretim üyesi bulunmaması halinde öğretmenlere, öğretim üyelerine veya diğer memurlara veyahut açıktan atanacaklara ücret ile ek ders görevi verilebileceği, ücretle okutulacak ders saatlerinin sayısı, ders görevi alacakların nitelikleri ve diğer hususların ilgili Bakanlığın teklifi ve Bakanlar Kurulunun kararı ile tespit olunacağı hükmüne yer verilmiştir.

bu karar hepinizi kapsamıyor mu?

BİM kararı üstelik.(İzmir BİM onamış.)

Bizim arzu ettigimiz sonucu saglayacak madde yok ki burda. Yanlis mi okuyorum? 

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adi "Ders ve Ek Ders Görevi ile İlgili Hükümler" olan yonetmeligin 6.maddesinin b bendinde soyle birsey diyor;

a)...

b) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenlerine 6 saati zorunlu olmak üzere haftada 15 saate kadar... 

(c)... 

Bu maddeye dayanarak ek dera talebi ve davasi acabiliriz gibime geliyor, branscilar olarak. 

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@MagdurZaZa  sagolun hocam sizin de hayirli olsun  nerde basladiniz maas  harici bir odeme yaptilar mi 

• 672 sendika kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar an itibariyle ilden aradilar gel goreve baslatalim dediler urfa

• Beğeni 3
  • Onaylama 4

• 672 sendika kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehmet Korkmaz, 40 dakika önce yazdı:

Peki siz ne dediniz. Gelmiyorum deseydiniz ?

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bizimde çkys ye düşmüş öğlenden sonra il sağlık müdürlüğüne gidiyossss☺️☺️☺️

672 KHK sendika-inceleme devam ediyor - soruşturma-dava yok - eşim için buradayım-sağlık bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mehmet Korkmaz, Bir saat önce yazdı:

Çiğdem çiğdem, 8 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar bizimde çkys ye düşmüş öğlenden sonra il sağlık müdürlüğüne gidiyossss☺️☺️☺️

Hayırlı olsun tüm arkadaşlara..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...