İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Batlamyus, 5 dakika önce yazdı:

toplu herkesınkı mı onaylanmıs bilginiz var mı benım beylıkdızu hemen okula gidip baslayabilir miymişiz okulun aramasını beklemeye gerek var mıymıs

Direkt okula olmaz hocam, mem e gidip atama kararnamenizi, personel nakil bildirimini almanız lazım 

672 kabul sendika 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

toplu herkesınkı mı onaylanmıs bilginiz var mı benım beylıkdızu hemen okula gidip baslayabilir miymişiz okulun aramasını beklemeye gerek var mıymıs

Maalesef hocam bilgim yok.

Hayır,önce il mem'e gelin sonra okul dendi.

Biolog65, 4 dakika önce yazdı:

Direkt okula olmaz hocam, mem e gidip atama kararnamenizi, personel nakil bildirimini almanız lazım 

Maliye'ye ugramak gerekiyor mu hocam?

686

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Biolog65, Şimdi yazdı:

anladım kararnameyi alıp okula mı    gidiyoruz ilçede bir işimiz yok sanırım.ayrıca geriye donuk maaslar için işlemi ne zaman nasıl yapıyoruz okula dilekçe mi yazıyoruz 

20Aralık-23Aralık, Şimdi yazdı:

anladım teşekkürler umarım benimkide onaylanmıstır toplu olacağını söylemişlerdi...

serkan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
20Aralık-23Aralık, 5 dakika önce yazdı:

Maliye'ye ugramak gerekiyor mu hocam?

Hocam, gittiğimde kararnameyi verdiler. Mem içinde imzalatmam gereken yerleri söylediler, ondan sonra mal müdürlüğüne gönderip imzalattılar. İmzalatıp, döndüm 1 nüshayı bana verdiler, okula geldim 

anladım kararnameyi alıp okula mı    gidiyoruz ilçede bir işimiz yok sanırım.ayrıca geriye donuk maaslar için işlemi ne zaman nasıl yapıyoruz okula dilekçe mi yazıyoruz 

Evet, alıp okula gidin. Okula gittiğimde ilk iş bu yılın eğitim öğretim ödeneği için dilekçe verdim, bugün ise geriye dönük alacaklar için sade bir dilekçe verdim 

672 kabul sendika 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehmet Öğretmen, 3 saat önce yazdı:

Herkese iyi akşamlar, bugün avukatla tekrardan görüştüm davayı nereye açacağız diye. Dilekçeye cevabı ilçe mem verdi ise davalı kısma kaymakamlık yazıyoruz, il mem verdi ise davalı kısma valilik yazıyoruz. Örneğin bana Karapınar ilçe mem red cevabı verdi, ben davalı kısmına Karapınar kaymakamlığı ilçe milli eğitim müdürlüğü yazacağım. İl olsaydı Konya valiliği il milli eğitim müdürlüğü olacaktı. Saygılar.... 

Güncelleme • • Nasip

672 Diyanet Beraat istinafta komisyon incelemede 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672'li ingilizceci, 8 saat önce yazdı:

Ben de bugun il'e geriye donuk zorunlu ek ders ucreti ve egitim ogretim odenegi icin dilekce verdim. Bakalim noolacağk. Cevap gelsin de davamizi acalim. Bir de bu kurumlarin tuzel olarak afra tafralara hastayim, sanki lutufta bulunuyor haspam. Hem hakkimi ye hem kem kum et. 

Hocam ben de branscıyım da ek derslerı haftalık 6 saat olarak mı hesapladınız.buradaki dilekcede oyle hesaplanmıs cok emın olamadım.bir de nobet,planlama gorevı vs ıcın de ıstedınız mı 

hayal et

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın arkadaşlar, sağlıktan 23 aralıkta iade olup göreve başlayan varmı? Biz başladık ortalama 11 gün oldu fakat bugun maaş ödemesi alamıyoruz, bakanlık personel daire başkanlığından birşey girilmesi lazımmış konu ile bilgisi olan varmı acaba? 

Tekrardan hayırlı sabahlar hepinize

672 KHK sendika-inceleme devam ediyor - soruşturma-dava yok - eşim için buradayım-sağlık bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar hayirli olsun hepimize..pazartesi günü okulumda basladim.ve geriye donuk haklarimin iadesi talebiyle dilekce verdim.fakat ilcede ilk dönen ben oldugum icin acemilik had safhada.basit derece kademe islemlerim icin bile saga sola soracagiz deniyor.sgk kaydimi okula basladigim gün olarak yapmişlar.geriye donuk maaslarim ve sgk pirimlerim hala boşlukta.benim bilmem gerekenler neler arkadaslar,neye dayanarak bana odeme ve işlem yapmalari gerekir.donen arkadasların yardımlarını bekliyorum

Khkzede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bozok01, 4 saat önce yazdı:

Arkadaslar hayirli olsun hepimize..pazartesi günü okulumda basladim.ve geriye donuk haklarimin iadesi talebiyle dilekce verdim.fakat ilcede ilk dönen ben oldugum icin acemilik had safhada.basit derece kademe islemlerim icin bile saga sola soracagiz deniyor.sgk kaydimi okula basladigim gün olarak yapmişlar.geriye donuk maaslarim ve sgk pirimlerim hala boşlukta.benim bilmem gerekenler neler arkadaslar,neye dayanarak bana odeme ve işlem yapmalari gerekir.donen arkadasların yardımlarını bekliyorum

Hayırlı olsun. Sgk girişi doğru yapılmış. Geriye dönük maaşlarinizi aldığınızda her  bordrodaki emekli kesenegi sistem üzerinden gönderilir ve aradaki açık kapatılır.  İhraç tarihiniz mebbise göreve başlama tarihi olarak  girilir ve hizmet puanınızı sistem verir. Derece veya kademeleri  geriye dönük olarak yapacaklar.  İhraç tarihinizden bu zamana kadar alacağınız maaşları kademeli artan şekilde alacaksınız. Altı ayda bir gelen zamları ekleyerek verecekler. Yani geriye dönük aldığınız ilk bordro ihraç tarihinizdeki maaşınız olacak.

Güncelleme • • Aydın44

672 KHK-Çalışıyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aydın44, 2 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun. Sgk girişi doğru yapılmış. Geriye dönük maaşlarinizi aldığınızda her  bordrodaki emekli kesenegi sistem üzerinden gönderilir ve aradaki açık kapatılır.  İhraç tarihiniz mebbise göreve başlama tarihi olarak  girilir ve hizmet puanınızı sistem verir. Derece veya kademeleri  geriye dönük olarak yapacaklar.  İhraç tarihinizden bu zamana kadar alacağınız maaşları kademeli artan şekilde alacaksınız. Altı ayda bir gelen zamları ekleyerek verecekler. Yani geriye dönük aldığınız ilk bordro ihraç tarihinizdeki maaşınız olacak.

Hocam tesekkur ederim.peki geriye donuk maaslarda vergi kesintisi yapacaklarmi.birde maaslari disarda hesaplatabilirmiyiz.boyle bir secenegimiz varmi,diretsek bu konuda yasal dayanagimiz varmi

Khkzede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...