İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Cografyamm, 6 saat önce yazdı:

Hocam bak Tweeter da sosyal güvenlik haklarım isimli kullanıcı istediğiniz sorulara cevap vererim demiş. Sgklı maaş iadesi olayını Bi sorarmısn. Benim hesabım yok 

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Son Mohikan, 10 saat önce yazdı:

Mrb arkadaslar.

AGI ile ilgili cok konusuldu yazildi cizildi ancak meseleyi tam anladigim soylenemez. Geriye donuk biraz baktim ancak isin icinden cikamadim.

Ekimde iade oldum, kasimda goreve basladim. Kasim 15 ten bu yana da normal maasimi aldim. Ancak daha toplu maasim verilmedi. Cok yogunlarmis beyefendiler. Bende isi oluruna biraktim. Neyse mesele bu degil. Benden oncekilerin hepsine AGI odemesi yapilmis ancak dun ordaki gorevli bana dedi ki gorus yazisi gelmis kesinlikle odeme yapilmayacak. Oncekilerin durumu ne olacak bilemiyom ama size odeme yapilmayacak. Ben ihrac surecinde sigortali bir iste de calismadim.

Bu durumda AGI kesintisi olur mu olmaz mi? Yapmam gereken birsey var mi acaba? 

Ben çok önceleri maaşlarimi almistim ama AGl eklenmemişti. Mutemet onu da yapacağım demişti. Ha bu ay ha diğer ay derken bu zamana geldi. Demek simdi AGl alamayacağım, yazık oldu.

672 KHK-Çalışıyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

mağdur et sonra toplu maaşın faizini ödeme ve birçok kalemden kes böyle bir iş olmaz. Aymde açıkta kalan bir kişinin maaşı faiziyle ödenir diye karar var. 6-7 yıl sonunda(aymde yani) bu eksik ödenen ücretlerin hepsini alacağız zaten niye uğraştırıyorlar ki. Bu arada eskinin 1000 tlsi ile bu senenin 1000 tlsi de aynı değil. Enflasyona göre kayıpların da ödenmesi gerek. 2016 da maaşın 4000 ise enflasyon atıyorum yüzde 20 ise 4000 yerine 4500 ödenmesi lazım.

İlaveten haksız gözaltı ve tutukluluk için maddi (avukat masrafı vs vs) manevi tazminat 

İlaveten haksız ihraçtan doğan maddi ve manevi tazminat vs 10 yıl içinde hepsini alırız inşallah. Bu yapıda en küçük irtibatımız olmadığı halde bize yaşatılan mağduriyetler çok kötü. 

.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Merhabalar iade olan şanslı kader arkadaşları. Özellikle MEB den iade olanlara bir sorum olacak. Lütfen cevaplarsanız çok sevinirim ☺ Benim kurumum pazartesi aranmış ve salı günü acilen rapor hazırlayın demişler MEB e.herkes de olumlu konuşmuş hakkımda çok şükür. Sorum şu ki : kurum arandiktan sonra ne kadar süre içerisinde iade oldunuz. İlçe MEM e salı günü öğleye kadar raporu hazırlayıp yollayın demiş komisyon birde. Lütfen cevaplarsanız çok sevinirim. ...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, 40 dakika önce yazdı:

Merhabalar iade olan şanslı kader arkadaşları. Özellikle MEB den iade olanlara bir sorum olacak. Lütfen cevaplarsanız çok sevinirim ☺ Benim kurumum pazartesi aranmış ve salı günü acilen rapor hazırlayın demişler MEB e.herkes de olumlu konuşmuş hakkımda çok şükür. Sorum şu ki : kurum arandiktan sonra ne kadar süre içerisinde iade oldunuz. İlçe MEM e salı günü öğleye kadar raporu hazırlayıp yollayın demiş komisyon birde. Lütfen cevaplarsanız çok sevinirim. ...

Hocam il durumuna göre değişiyor ancak 1 ay içerisinde sonuçlandı benim karar. Kocaeli

İnceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Cografyamm, 8 dakika önce yazdı:

Hocam il durumuna göre değişiyor ancak 1 ay içerisinde sonuçlandı benim karar. Kocaeli

İnşallah hocam inşallah. Sağolun cevap için. .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, 49 dakika önce yazdı:

Hocam 2 ay sonra iade oldum.

672 khk.inceleme devam.sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ahusenk, 4 dakika önce yazdı:

Hocam 2 ay sonra iade oldum.

İnşallah hocam darısı başıma inşallah. Sizinle daha önce de yazismistik. Iadeden önce. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

herkese merhaba.meb de öğretmenim.temmuz ayında göreve başladım.ekim de geriye dönük maasları aldım .(toplam 114000tl) ancak yasal faiz ve ek dersler için bazı özel telaşlar yüzünden henüz kuruma bir dilekçe vermedim..bunun için belirlenmiş herhangi bir süre var mıydı acaba?kaçırdım mı?yardımcı olursanız çok sevinirim?

Güncelleme • • büşkhk

meb-686-kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
büşkhk, 1 saat önce yazdı:

herkese merhaba.meb de öğretmenim.temmuz ayında göreve başladım.ekim de geriye dönük maasları aldım .(toplam 114000tl) ancak yasal faiz ve ek dersler için bazı özel telaşlar yüzünden henüz kuruma bir dilekçe vermedim..bunun için belirlenmiş herhangi bir süre var mıydı acaba?kaçırdım mı?yardımcı olursanız çok sevinirim?

öncelikle dilekçe vererek talepte bulunmalısın.

talebin haksız bulunur yazılı cevap verilirse bu cevap tarihini baz alarak hareket etmen gerek.

bildiğim kadarıyla olumsuz cevap tarihinden itibaren 60 gün içinde dava açman gerekli.

diğer bir görüş devletten alacaklı olanların alacağını takip eden mali yıl sonundan itibaren 5 yıllık süre içerisinde dava açabileceği şeklinde emsal kararlar var..

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...