İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Adnan104, 21 dakika önce yazdı:

Dava konusu olacak ilerde. Dilekçe, idare mahkemesi süreçlerinde bilgi paylaşırız

Ölene kadar haklarımızı savunuruz sonrası Allah Kerim ..

677 KHK incelemeye devam ediyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

nasıl kesiyorlar yani hesaplamayı nasıl yapıyorlar.asgari ücret 2000 lira idi onu mu kesiyorlar.bilen arkadaşlar aydınlatırsa çok iyi olur.

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mebden iade olan arkadaşlar göreve başladıktansonra kaç günde maaş ödemesi yapıldı bakanlık hala kbs yi açmamış benim 18 gün oldu da bu 15 ine yetişmemiş bide 41 ay kesintisiz ne kadar toplu ödeme yaparlar ki 

672 khk beklemede 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kimyacı 672khk, 2 saat önce yazdı:

Mebden iade olan arkadaşlar göreve başladıktansonra kaç günde maaş ödemesi yapıldı bakanlık hala kbs yi açmamış benim 18 gün oldu da bu 15 ine yetişmemiş bide 41 ay kesintisiz ne kadar toplu ödeme yaparlar ki 

9 Ekim'de başladım 14 Kasım'da toplu olan yattı 36 aya 118 aldım...

672 KHK iddianame yok soruşturma devam ohal komisyonu inceleme devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Meb 672 ve 686 disinda komisyondan sonuç alan varmi

701 meb

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selamlar, ek ders talepli dilekceme red yazisi geldi, simdi idare mahkemesine yurutmeyi durdurma davasi mi aciyorduk? Baska ne diyorduk? 

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Kimyacı 672khk mrhaba hocam ben de araligin sonlarina dogru iade oldum 1 ayi gecti baslayali daha almadim toplu parayi bu ay ki maasla alacam galiba benim 40 ay olacak tahminimce toplu para.ama ne kadar yatar fikrim yok

Yasal faiz ve diger alinmamislar icin idare mahkemesine dava acan arkadaşlar davali olarak hangi kurumu yazdiniz cevaplarsaniz sevinirim

MEB -672 KHK-Beraat-KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cografyamm, 09.02.2020 - 17:22 yazdı:

.

o paralar alın terımızdı...ıhractan sonra kargo gibi pek çok yerde çalıştım..şimdi o alın terımızı geri alıyorlar..kaçak çalışsaydık daha mı iyiydi..kaç lira vergi kazandı devlet bizden..kaçak  çalışanlara birşey olmuyor...kazanılmış hakkımız değil miydi iade edilen maaşlar...ne diyeyim ki söylenecek söz yok..geriye donuk 36 ay sgk var..bazı aylar ogretmen kadar pirim ödendi kurumsal bir firmada çalışıyordum..yemek parasını dahi maaş olarak gösterdiler...ama hepsi emekti....aç mı kalsaydık hırsızlık mı yapsaydık..yasal bir dayanağı var mı bu kesintinin...

serkan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yakamozz, 3 saat önce yazdı:

@Kimyacı 672khk mrhaba hocam ben de araligin sonlarina dogru iade oldum 1 ayi gecti baslayali daha almadim toplu parayi bu ay ki maasla alacam galiba benim 40 ay olacak tahminimce toplu para.ama ne kadar yatar fikrim yok

Yasal faiz ve diger alinmamislar icin idare mahkemesine dava acan arkadaşlar davali olarak hangi kurumu yazdiniz cevaplarsaniz sevinirim

Önce hayırlı olsun.  Memurlar Nette maaş hesaplama programından 40 aylık maaşlarını tek tek hesaplayıp toplamını bulacaksın. Bunu mutlaka yap. Toplu ödeme yapılınca zaten farkı göreceksiniz.

Farkla beraber maaşlarını enflasyon oranında artırılarak ödenmesini bir dilekçe ile kurumundan isteyeceksiniz. Yasal faiz güncel maaşları karşılamıyor. Hak kaybına uğramamak için 40x güncel maaş veya aylık enflasyon kadar artırılarak ödenmesini istemelisiniz. Ödemeyecekler.

Ayrıca bu ay toplu ödeme alıyorsanız bundan sonraki maaşlarınız yıl sonina kadar yüksek oranda vergilendirelecek. Emsal kadrodakiler %15 den sizinki % 27 den vergilendirilecek. Maaşın eksik ödenecek. Vergi Mahkemesine dava dilekçesini hazırla. 

672 tkipsiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasal faiz yıllık %9. diyelim 36 ay uzaklaştırıldınız. 36 ay önçeki maaşınızı hesapladınız 3600. şimdiki 5400 .Yasal faiz istediniz. Üç yıllık yasal faiz %27. Yasal faiziyle birlikte 4572 alırsınız. Enflasyon artışı oranında artırılarak ödenmesini isterseniz 36 aylık  enflasyon TÜİK e göre %50 den 5400  eder.yani hak kaybına uğramadan güncel maaşınız ödenmiş olur. Bu 36 ay önceki maaşın hesabıdır. Diğer aylar oran azalarak günümüze kadar gelir. Ama reel kaybınız olmaz. Mahkemeye savunmamızı bu şekilde yaparsak hakkımızı arümış oliruz Her zaman adaleti ve hakkımızı arayalım.Karar Türk milletin adına karar veren hakimlerindir.

672 tkipsiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...