İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

İyi geceler arkadaşlar mebbis derece -kademe ilerlemesi, hizmet puanı düzeltme için bakanlıkla mı iletişime geçmek gerekiyor. Bulunduğumuz yerden bakanlık düzeltecek gibi bişey diyorlar.  Nasıl bir yol izlemek gerekiyor. Ayrıca bu işler kaç gün sürüyor. Bilgisi olan varsa acilen cevap verebilir mi?  Şimdiden teşekkürler 

672 MEB. Adli idari yok. İnceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672 KHK lı eşler, 20 dakika önce yazdı:

İyi geceler arkadaşlar mebbis derece -kademe ilerlemesi, hizmet puanı düzeltme için bakanlıkla mı iletişime geçmek gerekiyor. Bulunduğumuz yerden bakanlık düzeltecek gibi bişey diyorlar.  Nasıl bir yol izlemek gerekiyor. Ayrıca bu işler kaç gün sürüyor. Bilgisi olan varsa acilen cevap verebilir mi?  Şimdiden teşekkürler 

Hocam ben kurumuma 3 adet dilekçe verdim 1. aylık derece ve kademe 2. Hizmet puanı güncelleme 3. zorunlu hizmetin güncellenmesi kurum ilçeye ilçe de ilden düzeleceğini söyledi yani yazışmaları takip edeceğiz. benim bulunduğum ilde durum bu

İnceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Batlamyus, 3 saat önce yazdı:

o paralar alın terımızdı...ıhractan sonra kargo gibi pek çok yerde çalıştım..şimdi o alın terımızı geri alıyorlar..kaçak çalışsaydık daha mı iyiydi..kaç lira vergi kazandı devlet bizden..kaçak  çalışanlara birşey olmuyor...kazanılmış hakkımız değil miydi iade edilen maaşlar...ne diyeyim ki söylenecek söz yok..geriye donuk 36 ay sgk var..bazı aylar ogretmen kadar pirim ödendi kurumsal bir firmada çalışıyordum..yemek parasını dahi maaş olarak gösterdiler...ama hepsi emekti....aç mı kalsaydık hırsızlık mı yapsaydık..yasal bir dayanağı var mı bu kesintinin...

Hocam haklısınız bende aynı şekilde inşaatta çalıştım az daha parmağım kopacaktı. Sigortalı çalışmak mecburiydi. Bize düşen hukuki yoldan haklarımızı takip etmek. İade olan arkadaşlar lütfen bilgi verin bizlere, sizlerden sonra iade olacaklara yol göstermesi açısından bu önemli. Saygılar

İnceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

http://www.ozkansoft.com/mahep.php

Programdan geçmişe yönelik maaşınızı tam ve eksiksiz hesaplayabilirsiniz...... şimdiden kolay gelsin. 

672 meb sendika+Cihan medya İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

bu karar khk ıhraclarıyla ılgılı bır karar değil.ilgili khk ya göre kişiye hiç ihraç olmamış gibi tüm mali ve sosyal hakları ödenmelidir maddesi gereği sgk lı çalışılan süreler kesilemez.bununla ilgili emsal karar yok şuan.ama karar çıkarsa khk gereği lehimize olacağını düşünüyorum.

672 KHK - Komisyon incelemesi devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaşlar daha önce iade olanlardan toplu paraları alanlar vergi dilimine erken mi girdiniz? mesela şu an vergi dilimi yuzde 15 biz toplu parayı aldıktan sonra yuzde 35 ten mi vergi dilimine gireceğiz...bilgilendirirseniz sevinirim..

serkan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Keyys672, 11.02.2020 - 22:27 yazdı:

bu ay toplu ödeme alıyorsanız bundan sonraki maaşlarınız yıl sonina kadar yüksek oranda vergilendirelecek. Emsal kadrodakiler %15 den sizinki % 27 den vergilendirilecek. Maaşın eksik ödenecek. Vergi Mahkemesine dava dilekçesini hazırla. 

672 tkipsiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

2020 yılı gelirlerine uygulanacak gelir vergisi tarifesi aşağıda yer almaktadır.

22 000 TL kadar               %15

49.000 TL’nin 22.000 TL’si için 3.300 TL, fazlası                                 %20

120.000 TL’nin 49.000 TL’si için 8.700 TL, (ücret gelirlerinde 180.000 TL’nin 49.000 TL’si için 8.700 TL), fazlası          %27

600.000 TL’nin 120.000 TL’si için 27.870 TL, ücret gelirlerinde 600.000 TL’nin 180.000 TL’si için 44.070 TL), fazlası    %35

672 tkipsiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar. Ben geçmişe dönük maaşların güncel yanı iade olunan ay alınacak olan maaş üzerinden hesaplandığını duymuştum. Van da böyle yapılmış 

675 Katip

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Elaaa, 2 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Ben geçmişe dönük maaşların güncel yanı iade olunan ay alınacak olan maaş üzerinden hesaplandığını duymuştum. Van da böyle yapılmış 

Toplu iadenin son ay alınan maaş üzerinden  mi hesaplatıldığı ? 

677 KHK incelemeye devam ediyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...