İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

@yalçın ceylan vergi dairesine ve sonrasında maliye bakanlığına süresi içinde başvuru yapıp ardından dava açmak gerekiyor yoksa usulden ret alırsınız. Vergi ve agi ödemesi için süreler ödemeden itibaren normalde başlar.

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@yalçın ceylan ödemeden itibaren vergide süreler başlar. Vergi dairesine yazılı olarak başvurulacak sonrasında ise sizin durumunuzda süre geçtiği için maliye bakanlığına başvuru yapılacak bundan sonra süreler içinde vergi mahkemesinde dava açılacak. Süreleri kaçırırsanız usulden ret alıp karşı vekalet ücreti üstüne ödersiniz. Özelden mesaj atabilirsiniz biz bu başvuruları yapıyoruz.

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arakadaş bir duyum aldım İKM arkadaştaniade olanlar artık dava açmaya gerek olmaksızın direk dilekçe verip yasal faizini personel kaleminden alabiliyormuş adalet bakanlığı 2 gün çnce bunla ilgili kurumlara yazı göndermiş bilgisi olan var mı acaba 

701-jan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Jan mayen sadece faiz değil bir çok kalemde eksik oluyor örneğin yüksek gelir vergisi ve agi ödemesi veya kuruma göre değişen ek sermaye ödemesi, çalışma tazminatı, ek ders ... Bunlardan dolayı da olsa mutlaka dava açmak gerekiyor..

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yalçın ceylan, 14 saat önce yazdı:

Agi ve yüksek vergi dilimi nedeniyle dün vergi dairesine dilekçe vermeye tekrar gittim biz alamayız.Siralamayi atlamış olursunuz diyorlar.Okula vereceksiniz dediler yine.Okula vereceğim dilekçeye parantez içinde vergi dairesine gönderilmek üzere yazsam olur mu?Diğer türlü milli eğitime gidince idari davaya dönmüyor mu

Agi ek ders yasal faiz vergi dilimi için ilçe milli eğitim size nasıl yanıt verdi 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yalçın ceylan, 13 saat önce yazdı:

Hepsine ret verdi

ilçe MEB red kararı verdiyse vergi dairesine dilekçe verin hocam evet vergi dairesi kabul etmek istemiyor ama okulun red dilekçesini de koyduğunuz zaman ekıne alıyorlar ben verdim

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Musa Erkmen, 04.12.2021 - 13:25 yazdı:

ilçe MEB red kararı verdiyse vergi dairesine dilekçe verin hocam evet vergi dairesi kabul etmek istemiyor ama okulun red dilekçesini de koyduğunuz zaman ekıne alıyorlar ben verdim

Merhaba ilçe milli eğitim bize kazanıp alan oldu fakat MEB tekrar itiraz edince davayi MEB kazandi vs aldığı parayı da faizli ödedi vs deyince ben tekrar mahkemeye dava açmadım bu hafta itibari 60 gunluk süre dolmuş oldu tekrar yapacağım bir şey var mı? Dilekçe tarihi 12.10 2021 görünüyor.altta bir yazida da 18.10 2021 tarihli bir yazı var ama kcirdik galiba süreleri 

672 KHK- sendika -SGK-başvuru inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Sennora size kararın tebliğ olan tarihi önemlidir. Mesaj atabilirsiniz.

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aslan Onur, Bir saat önce yazdı:

@Sennora size kararın tebliğ olan tarihi önemlidir. Mesaj atabilirsiniz.

Tebliğ edilmedi diye biliyorum cevabı zor güç ilçeden alabildim.iki tane tarih yaziyordu üstte 12.10 2022 altta ise 18.10 2022

Sennora, 2 dakika önce yazdı:

Tebliğ edilmedi diye biliyorum cevabı zor güç ilçeden alabildim.iki tane tarih yaziyordu üstte 12.10 2022 altta ise 18.10 2022

Zaten onu da bilgisayardan çıkarıp verdiler

672 KHK- sendika -SGK-başvuru inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...