İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

yalçın ceylan, 3 saat önce yazdı:

AGİ ve vergi dilimi icin maliyeye gittik buraya dilekçe vermeniz yanlış olur önce okula vermeniz gerekiyor dediler

Vergi dairesine dilekçe verdiniz mi hocam

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Vergi dairesinde Milli eğitimle ilgilenen kişiye yönlendirdiler.Ordaki kişi buraya dilekçe verseniz biz kime cevap verecez sıralamayı atladığınız icin usulsüz başvuru olur dedi.Bizde o yüzden vermedik.Siz nereye verdiniz

672 khk inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yalçın ceylan, 14 dakika önce yazdı:

Vergi dairesinde Milli eğitimle ilgilenen kişiye yönlendirdiler.Ordaki kişi buraya dilekçe verseniz biz kime cevap verecez sıralamayı atladığınız icin usulsüz başvuru olur dedi.Bizde o yüzden vermedik.Siz nereye verdiniz

Hocam ben ilkin idare mahkemesine dava açtım idare vergi mahkemesine yönlendirdi vergi mahkemesine açtım mahkeme önce vergi dairesine dilekçe ile başvuru yap sonra gel dedi ona istinaden vergi dairesine vereceğim geçen gittim şefe 15 dj anlattım buzluk yok birinci katta evrak jayita ver muhtemelen red gelir dedi dedim istediğim de o zaten

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bende okula agi dilekçe vermiştim fakat mahkeme icin süreyi kaçırmıştım.Sizin dediğinize göre okula dilekçeye gerek yok zaten direk vergi dairesine verecez.Ordaki memur ikna olmadı bize dilekçe verseniz biz kime cevap verecez dedi.Once okula verecksizniz onlar milli eğitime ordan bize gelir dedi.Ben ozaman pazartesi vergi dairesine dilekçeyi vereyim

672 khk inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yalçın ceylan, 9 saat önce yazdı:

Bende okula agi dilekçe vermiştim fakat mahkeme icin süreyi kaçırmıştım.Sizin dediğinize göre okula dilekçeye gerek yok zaten direk vergi dairesine verecez.Ordaki memur ikna olmadı bize dilekçe verseniz biz kime cevap verecez dedi.Once okula verecksizniz onlar milli eğitime ordan bize gelir dedi.Ben ozaman pazartesi vergi dairesine dilekçeyi vereyim

Hocam memur çok bilmiyor okul agi verginin işi ben hesaplamam diyir mahkeme kararı ında önce vergi dairesine başvur diyor

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkür ederim hocam ozaman bende vergi dairesine dilekçeyi vereyim

672 khk inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dilekçeyi vergi dairesine gönderilmek üzere yazıp okul aaracılığı ile verebilir miyiz sıralamayı atlamamak adına yoksa direk vergi dairesine verince ins sorun olmaz.(Ordaki memur kafa karistiriyor)

672 khk inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yalçın ceylan, Bir saat önce yazdı:

Dilekçeyi vergi dairesine gönderilmek üzere yazıp okul aaracılığı ile verebilir miyiz sıralamayı atlamamak adına yoksa direk vergi dairesine verince ins sorun olmaz.(Ordaki memur kafa karistiriyor)

Okulla vergi dairesinin protokolü yok hocam okul agi vergi dairesinin işi ben karışmam diyor eğer mebe ek ders yasal faiz agi için dilekçe verdiyseniz agi için ilçe MEB bizlik durum yok diye yazı veriyor .siz okulun vergi dairesini ve numarasıni öğrenin ben TC gelir idaresi başkanlığı Mersin vergi dairesi başkanlığı Uray vergi dairesi müdürlüğüne diye yazdım vergi mahkemesi kararı MEB ödeme bordrosu ilçe millî eğitim kararı koydum evrak kayıtta verdim girişini yaptılar 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi aksamlar ben mayıs ayında iade oldum iade olduktan sonra geçmişe yönelik maas ve ek ödemelerin yasal faiz olmadan yattı yasal faiz için dilekçe yazdım idare kabul etmedi dava açtım idare mahkemesi kabul etti kurumum istinafa gitti şimdi istinafin sonucunumu beklemem gerekiyor  yoksa kurum hemen ödemeyi yaparmi

675 KHK takipsizlik var saglik bakanligi OHAL komisyonu devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar yüksek kesinti yapılan vergi dilimleri için ve agi ödemesi için ödeme sürelerine göre başvuru ve vergi mahkemesinde dava açma usulleri değişiyor. Toplu ödemeden itibaren 5 yıl içinde bu başvuruyu canlandıran yöntem de bulunuyor. İade olan kişilerde toplu ödemelerde kesilen vergiler ihraç süresine bağlı değişiklikler gösterse de nerdeyse ortalama 3-4 sene için 25-30 bini bulurken Agi de 10-15 bin arası oluyor. Düşünen arkadaşlar veya tanıdığı olan varsa mesaj kutusundan mesaj atabilirsiniz. Gerçekten maddi olarak hak kaybına uğrayan ve bunu bilmeyen iade olmuş çok khklı arkadaş var. Süreci sonuna kadar takip etmek gerekiyor.

Hukukçu~Stj. Avukat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...