İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Keyys672, 5 saat önce yazdı:

Önce herkese hayırlı olsun. Komisyon İade kararı ile kurumun tebliğini arasındaki süre en mutlu zaman. Sabırlı olun , değerlendirin. Alacağınız birikmiş maaşlarınızı ve eklentilerini hesaplayın. Fark çıkmazsa ne aalaa. Çıkarsa dilekçelerinizi hazırlayın.

Dilekçeyi kurumami veriyoruz

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dilekçeyi önce kuruma veriyoruz.fark varsa fazla alınan vergidendir. Onu istiyoruz.maaşların ve eklentilerinin bizden kaynaklanmayan sebeplerle ödemesi geciktiğinden, gecikme zammını yani yasal faizinin istiyoruz. İşlem yasaldır diyecekler, vermeyecekler. İdare mahkemesinde iptal davası açacağız. Kazanmak garanti. Çünkü hem danıştay hem de anayasa  mahkeme sinin emsal iptal kararları var

geçer elbet..., 18 saat önce yazdı:

Dilekçeyi kurumami veriyoruz

672 tkipsiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Geri dönüş olduğunda ikamet edilen ilde ve farklı bir kurumda istihdam olunuyor diye duydum. Doğru mu bu arkadaşlar?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@SaitamaBen uzman çavuş olduğum için eğer mesleğe kabül edilirsem beni gönderecekleri tek yer ya hudut birliği yada doğu...Batıda fazla birlik kalmadı memleketimde de birlik yok.Sivil kuruma alacaklarınıda sanmıyorum.Saygılar...

677-İncelemeye devam-Kriter Yok-Asker-Yerel mahkeme Beraat İstinaf Aşamasında

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Keyys672 Ben de iade oldum.Henüz birikmiş maaşları alamadım.Ama mem deki şef maaşlardaki asgari geçim indirimi diye bir kalem varmış,onun ödenmemesi için yazı geldiğini söyledi.O da bayağı tutuyor

672KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar sgk kesintisi için dava açan elinde örnek dilekçesi olan yok mu. Para kaptırmayalım kurt avukatlara 

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysun Ağan, 3 saat önce yazdı:

@Keyys672 Ben de iade oldum.Henüz birikmiş maaşları alamadım.Ama mem deki şef maaşlardaki asgari geçim indirimi diye bir kalem varmış,onun ödenmemesi için yazı geldiğini söyledi.O da bayağı tutuyor

Hayırlı olsun. Geriye dönük maaşlarını elde edildiği yılında geliri sayıldığından örneğin 30 ay birikmiş maaşınız 150 bin. Bu para 2019 yılının maaşı sayılıyor. Ve kademeli vergi dilimlerinin hepsini aştığınız için en yüksek vergi dilimi olan %35 den vergi kesiyorlar. ve asgari geçim indiriminden yararlanamıyoruz. Hemen kurumdan  fazla alınan verginin iadesi ve maaşlarının yasal faizini bir dilekçe ile istiyoruz. Maliye nin görüşüne dayanıp işlem yasaldır diyecekler. İptal davası açacaksınız. Nette emsal karar çok.kazanmak kesin.

672 tkipsiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben bulamadım bu emsal kararları. Link atarmısınız

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar sgk lı çalışma iadesi ile ilgili bir soruya sgk uzmanı tarafından verilen bir cevap... Lakin dava konusu nasıl olmalı belli değil. Örnek olan yok mu. odO44X.jpg

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...