İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Maaş ödemesi yapılmış mı. 

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
teiaş692, 7 saat önce yazdı:

herkese günaydın Teiaş da sigortalı çalışma ve yıllık izinleri vermeyeceklerini söylemişler belirli bir süresi varmı idari mahkemeye vermek için iade olan bir arkadaş  öğrenmek istiyor .bende çalıştuığım yer istersen çıkış yapalım maaşı elden ödeyelim diyorlar ama nedersiniz

Talep dilekçesine red cevabı verildiyse bu cevabın tebliğinden itibaren 60 gün içinde dava açılması gerek. Cevap veril ediyse. Dilekceden itibaren 60.gün zımnen reddedilmiş sayılıp sonraki 60 gün içinde dava acilmasi gerek. Bu süreler geçtiyse zamanaşımı olur. Hıç cevap verilmediyse idareye red cevabı verdirebilir ise süre 60 günlük süre bu redden başlar.  

679 KHK eşim ihraç. Komisyon inceliyor. Okul ve okuldan kaynaklı banka.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İade olan arkadaşlar sizi tüm düyaya terörist diye ilan eden, kanun maddelerinde isminizi, babanızın ismiyi terörist diye lekeleyen sonra pardon yanlış yapmışız diye kişi yada kurumlara sessizmi kalacaksınız. 

Kanunda tamam iade olan tazminat isteyemez diye madde var. Fakat bu kanun anayasaya aykırıdır. 

Anaysaya aykırı olan bir kanunda böyle bir madde var diye Tazminat hakkınızdan vazgeçmeyiniz. 

Ya da tekrar ihraç olurum korkusu yaşarım diye yine Tazminat hakkınızdan vazgeçmeyiniz. 

3 yıllık süreçte size bunca eziyeti çektirenlerin verecegi maaşlar ödemeler hiç bir şekilde o günlerin acısını unutturmaz.  

Herkes maaşın yasal faizi, ekders gibi küçük şeylerle uğraşmatadırlar. Bence en önemli konunuz size bunları yaşatanlara hesap sormak olmalıdır.  Fakat hiç bu şekilde tazminat davası açan duymadım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba Arkadaşlar, geçmişe yönelik maaş alanlardan Maaş robotundan ay ay hesapladığnız toplam maaşla kurumlarının yatırdığını maaş birebir aynı mı. Fark olanlar var mı. Varsa farkı nasıl izah ediyorlar.

Maaşlarını alan arkadaşlarının mutlaka kendi maaşlarını hesaplayıp maddi kayıplarının olup olmadığını kontrol etmeleri menfaatlerin icabıdır.

672 tkipsiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar bana acil olarak ek ders ve maaş faizi için idare mahkemesi örneği Lazım. Yardımcı olabilecek Bi arkada var mı acaba. Şimdiden tesekkürler

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar MEB iade kararını dün gördük ekranda bize nasıl tebliğ yapılıyor telefonla mı? Bizim şöyle bi sıkıntımız var ihraç olmadan önce Erzurum'da ilçede görev yapıyordu eşim ihraç olunca Antalya'ya yerleştik ikametimiz burası bizi sizce neresi arar nerede göreve başlar eşim? Erzurum'a kendi isteğiyle il dışı atamayla gitmişti benim görevim nedeniyle eş durumunu beklemeden şimdi eşim eğer Erzurum olursa görev yeri Antalya'yı tercih edebilir mi ben sigortalı çalışıyorum zorunlu hizmetini yapmıştı daha önce geriye dönük hakları verilirken Erzurum'da çalışmış gibi olacak mı? Bunun için (Antalya'ya ataması için )başlama yapmadan dilekçe yazmamız gerekiyor mu mebe 3 yıl oldu 

Ayrıca iade olunca bizi neler bekliyor? Geriye dönük maaş haricinde neler yatacak? geriye dönük hangi ödemeler için dava açmamız gerekecek nasıl bir yol izlememiz gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

692 KHK EGM- OHAL Komisyonu Ret (Banka, EA fişleme ve üst amir kanaati) Ankara 21. İdaride

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşları

Daha önceden aynı konuda tereddüdümü yazmıştım. Geçmiş maaşlarım yatmış. Benim hesapladığım alacağım maaş toplamı ile yatan arasında 11.000 TL farklı çıktı. Idari mali işleri aradım doğru dedi. Sebebi geriye dönük maaşlar elde edildiği yılın geliri sayılıp yüksek vergi diliminden vergilendirilmiş. Yıl sonuna kadar da yüksek diliminden vergilendiricekmiş. Vay be. .. adalete bak. . İtiraz edip yargıya gideceğim. ..

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 tkipsiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Keyys672, 22 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşları

Daha önceden aynı konuda tereddüdümü yazmıştım. Geçmiş maaşlarım yatmış. Benim hesapladığım alacağım maaş toplamı ile yatan arasında 11.000 TL farklı çıktı. Idari mali işleri aradım doğru dedi. Sebebi geriye dönük maaşlar elde edildiği yılın geliri sayılıp yüksek vergi diliminden vergilendirilmiş. Yıl sonuna kadar da yüksek diliminden vergilendiricekmiş. Vay be. .. adalete bak. . İtiraz edip yargıya gideceğim. ..

Hocam, Yargı için başvuru örneğinizi bizimlede paylaşırmısınız

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İnşallah. Önce bir şu kurumu halledeyim. Sonra iptal davası açacağım. Belge bilği topluyorum. Hazırlık yapıyorum. Her türlü öneriye açığım. Her bilgiye muhtacım. Katkısı olacaklara şimdiden teşekkürler.

672 tkipsiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kimseden ses yok. Demek ki herkes maaşının tam almış.. ya da...buna dünya şükür deyip sineye çekmiş...

"Buna da" olacaktı.  Anlam kayması  olmuş.

672 tkipsiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...