İçeriği gör
Mahdem

Ceza Davaları Genel Forumu

Önerilen Yorum

Arkadaşlar merhaba. Benim başıma gelen başkasının başına gelmiş olabilir mi bilmiyorum ama lütfen bana bir fikir verin. Gerçekten Filmde gibiyim. 
Fetö ile ilgili hiçbir ilişkim yok. Savcılık etkin pişmanlıktan faydalanan bir tanığın beyanına göre hakkımda iddianame hazırladı önümüzdeki ay duruşmam olacak. Tanık, şöyle bir ifade vermiş: kod adını Furkan bildiğim Ankara üniversitesi psikolojik danışmanlık ve Rehberlik mezunu ve Aydın'lı, görsem fotoğraflarından teşhis edebileceğim diye. Polis Aydınlı ve Ankara pdr mezunu olarak benim fotoğrafımı bulup teşhis ettirmiş. Tanık ayrıca beni örgütün üniversite yapılanmasında yer aldığımı, Ankara eğitim sorumlusu olduğumu falan iddia etmiş. Görgü tanıklığı da yok, duyumlar üzerinden ifade vermiş. Ancak ben o kişi değilim. 2012-2013 yıllarında Ankara'da benimle yan yana evlerde kaldığını falan ifade etmiş. Ancak ben mezun olduktan Ankara'ya hiç gitmedim. Hiç alakam yok. Savcı tanık ifadesinin yanına bir de HTS kayıtlarıma göre hakkında adli işlem yapılmış kişilerle görüşmem var diye iddiada bulunmuş. Bu kişilerin hiçbiri mahrem imam ya da işte tepe yönetimi ya da operasyonel hat gibi birşeyler değil. Öğrenci velileri, öğretmenler, restaurant, tesisatçı gibi kişiler. Ve bu kişilerin hepsi şu an yaşadığım şehirden insanlar. Yani Ankara ile irtibat kurduğum birileri de yok. Hayatım bir anda kabusa döndü.
Böyle bir davası görülen kişi var mıdır?
Dava sonucu ne olur? Eninde sonunda kanıtlanır diyorum ama güvenim sarsıldı. Savcı nasıl böyle bir iddianame hazırlayabilir aklım almıyor. 
Lütfen fikirlerinizi paylaşın🙏
Nasıl hareket etmeliyim? 

Görevde-kriter yok-tek tanık beyanı (fotoğraftan yanlış teşhis)-yargılama sürüyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...