İçeriği gör
Mahdem

Ceza Davaları Genel Forumu

Önerilen Yorum

@Jasbra benimde 4 duruşmam oldu. bir tane bile soru sormadılar. ama tek tanıkla 7/6 verdiler. 

Size hakim/savcı hiç soru yöneltti mi?

Şu anda ne aşamadasınız, istinaf?

695 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KHKlıvatansever, 2 saat önce yazdı:

Haklarında bir şeyler iddia ettiği hiç kimseyi tanımıyorum.

demişsiniz. bunları getirip yüzleştirme yaptımı mahkeme yada siz yüzleştirme istedinizmi sizi tanıyıp tanımadıkları ile ilgili?

eğer benim tanık iftirasına devam etseydi saydıpı diğer isimleri getirin onlara sorun beni tanıyıp tanımadıklarını diyecektim. yada abi dediği adamı(cezaevindeymiş şuan) getirin ona sorun  diyecektim. 

SADECE "İFTİRACI" vardı oda ilk mahkemede dosyadan çekildi. ilk mahkeme 6.3 verdi, İstinaf onayladı, Yargıtay savcısı Bozma istedi, bekliyoruz .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@tanık34 biz saçma olduğu için, 17-25 aralık öncesine ait olduğu için heyetin beraat vereceğini düşünüyorduk. Avukatım , eksi deneyimli bir hakim, çok şaşırdı. 

695 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

sadece tanık ıfadesı ıle nasıl ceza verebılıyorlar . ustelık 2009 2011 yılları için. anlamıs degılım

İlişik kesildi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KHKlıvatansever, 45 dakika önce yazdı:

@tanık34 biz saçma olduğu için, 17-25 aralık öncesine ait olduğu için heyetin beraat vereceğini düşünüyorduk. Avukatım , eksi deneyimli bir hakim, çok şaşırdı. 

ben avukat tutmadım. 17-25 öncesi de önmli değil malesef özellikleede askerseniz. . yakalandığı tarihe kadar örgütle bağını devam ettirdiği yazıp geçior savcı. tanık trafından üzerime atılı suçu aklamaya çalışmadım. ben özellikle kopyala yapıştır iddianame metnine itiraz ettim. 

savunma:

"savcı gerçeği açığa çıkartmak maksatlı değil de beni suçlu ilan etmek için iddinameyi bu şekilde yazmıştır.himmet verdiğim, yakalandığım tarihe kadar bağımın devam ettiği vb ifadeler soruşturma savcısı tarfından beni suçlamak maksadıyla yazılmıştır. kabul etmemekle birlikte ne tanık ifadesinde nede başka yerde böyle bir bilgi geçmemiştir. neye dyanarak bu bilgiye ulaştığını iddianamede açıklayamamıştır."

daha etkili olduğunu düşnüyorum

Güncelleme • • tanık34

SADECE "İFTİRACI" vardı oda ilk mahkemede dosyadan çekildi. ilk mahkeme 6.3 verdi, İstinaf onayladı, Yargıtay savcısı Bozma istedi, bekliyoruz .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@tanık34 Ben de sivil asker denilen meslek grubundanım. A grup meslekleri döndürmemek için gelene geçene cezayı basıyorlar amaç süründürmek. 

695 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KHKlıvatansever, 18.11.2019 - 17:07 yazdı:

@tanık34 Ben de sivil asker denilen meslek grubundanım. A grup meslekleri döndürmemek için gelene geçene cezayı basıyorlar amaç süründürmek. 

Sayın KHKlıvatansever,

özel yerlerini kapatıp mümkünde ceza davasının kararını göndermeniz mümkün mü? Merak ettim. Mahkemenin ceza gerekçesini ve neyi delil kabul ettiğini. Nasıl yorumlamış? ardakayra.7667@gmail.com.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KHKlıvatansever, 2 saat önce yazdı:

@Aklima Mahkeme kararını gönderdim.

Size mesaj gönderdim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@KHKlıvatansever Vallahide  Ne savcı bey ne de Hakim bey 1 tane bile soru sormadılar. Duruşma tutanaklarında bu durum mevcut. İstinafta 1 yıl 2 ay oldu hala ön inceleme için atama bekleniyor. Sanırım yıpratma maksadı sezdim. umarım yanılıyorumdur.

Ankara bölge adliye mahkemesi 20. ceza dairesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...