İçeriği gör
Mahdem

Ceza Davaları Genel Forumu

Önerilen Yorum

Konuk cserol

Eşimle birlikte üniversiteden memur kadrosundan ihraç edilen bir personelin uyap sisteminden üniversitenin idare mahkemesine açtığı dosyanın detayını (komisyonun neyle suçladığı) görebildik fakat akademik personel olan eşimin aynı yerden dosya detayını görmek için girdiğimizde ilgili evrağın olmadığını gördükte her ikiside takipsizlik aldığından dava dosyasının gizliliği kalkacağından  içeriğini görürüz diye düşündük fakat yine görünmüyor. Süreçle ilgili ikimizinde ün. Temsili avukatı farklı olduğundan olabilirmi? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk Whomusty

Merhaba TSK personeli 2019 ocak ayında beraat aldı 223/e den. İhraç yok açıkta personel. Bundan sonraki süreç nasıl işler bilgisi olan, yönlendirme yapabilecek olan varmı? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Soruya gelen uzman görüşü:

• Mahkemeden kesinleşme şerhli kararın alınması gerekiyor.
  • Beraat kararı ile birlikte geri dönüş talepli dilekçe yazılacak.
  • En son görev yaptığı yere ve bağlı olduğu komutanlığa verilecek.
  • Yazılı talep verilirse zaten yazılı olarak geri dönüş yapmak zorundalar.
  • 60 gün icinde cevap gelmezse zımni ret kabul edilir dava açar.
  • Yapabileceği başka bir şey yok

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Uyap vatandas portal sistemin den hakkinizda acilan yada sizin açtığınız bütün dosyalara ilişkin  içeriklerin tamamini görebilirsiniz bunda avukatlik bir durum soz konusu degildir. Takipsizlik karari verilmis ise gizlilik diye bir durum kalmamistir. Iyi aksamlar

675 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben manisada yaşıyorum. Hakkımda İstanbulda asliye cezada sanık sıfatıyla dava açıldı. Konusu bankaya para yatırma ve bunu mal bildiriminde bulunmama. İdari yönden zamanaşımına uğradı ancak adli yönden dava açtılar. Ben bu davayla ilgili tüm belgeleri istanbula gitmeden nasıl alabilirim. Dilekçe yazsam manisadan adliyeden alabilir miyim

677 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Uzman Görüşü:

Alıntı

Istanbula mahkemesine gelmeden alma imkanı yok ancak duruşmayı beklesin duruşma da segbisle  bağlandığı zaman mahkemeden iddianameyi eki bilgi ve belgeleri ve delilleri silahların eşitliği ilkesi gereği adil yargılanma hakkı kapsamında talep edebilir

Edevletten  de uyapa vatandaş portaldan da dosyanın takibini yapıp taranıp sisteme giren evrakları görebilir

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hocam merhabalar. Birincisi bulunduğunuz ilin adliyesine gidip yargilandiginiz mahkemeye dilekçe göndererek dosyanızdaki bütün evrakların birer ornegini talep edebilirsiniz. Ikincisi e devlete girin. Ordan arama butonuna Uyap yazın. Çıkan bölümde uyap vatandaş portalina girin. Acılan sayfada sol tarafta dosya sorgulamaya tıklayın. Acılan bölümde ilgili mahkemeyi seçerek sağ altta dosya sorgulamayı tıklayın. Acılan bölümde evrak sekmesini tıkladığınız zaman dosyadaki bütün evrakları görebilirsiniz. Tabiki ilgili mahkeme kalemindeki zabıt katibi arkadaşlar dosyanızdaki evrakları yaratıp sisteme atmış olmaları gerekir. Genellikle atarlar. Bazen iş yükü bahanesi sebebiyle geç atıyorlar. Mahkeme için istanbula gitmenize gerek yok. Mahkemeye tekrar dilekçe yazın ve duruşmalara bulunduğunuzilin adliyesinden segbis ile katılmak istediğinizi belirtin.

Umarım faydalı olmuştur. Saygılar

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk Emrah

Ben 701 sayılı KHK ile ihraç ettirilmiş polis memuruyum. 4 Ekim 2016 ta açığa alındım. 8 Temmuz 2018 de ihraç edildim. Benim hakkımda şu an in son bildiğim kadarıyla 2 şikayet var ve bu şikayetler savcılık makamında soruşturma kısmında durmuş bir halde beklemektedir. Kısacası Savcılıktan henüz bir karar ulaşmış değildir. Ohal Komisyonundan da henüz bir netice alamadım. Aynı zamanda da AYM de 701 sayılı KHK esastan görüşülmesine geçilmesi kararıyla görüşülme tarihi verilmeden beklemektedir. Benim merak ettiğim şimdi AYM nin vereceği olası bir iptal kararıyla sonuçları hakkımda ve hepimiz bağlamında nasıl olur ve aynı kurumumuza mı geri döneriz. Saygılarımla.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Savcılık kovuşturmaya yer yoktur vermesi halinde iade olursunuz.o kişiler hakkında tazminat davası açarsanız.kaderimiz aynı 701khk liym

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Hangi il desiniz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...