İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Ep Etkin Pişmanlıkdan Yararlananlar Forumu

Önerilen Yorum

Arkadaşlar Merhaba: 

2012 -2017 yılları arasında üniverste eğitimi gördüm.2012 yılında malum yapının evlerinde öğrenci olarak kaldım. O yılları belki hatırlarsınız her şey normaldi.

2 sene öğrencilik döneminden sonra 3. sınıfın ilk dönemi ev abiliği yaptım.  Daha sonra 3.sınıfın 2.döneminde de BTM dedikleri göreve 3 aylığına zorla getirildim. ve 3. sınıf bitince haziran ayında artık dayanamadım ve bu fetö evlerinden ayrıldım. Biliyorum beni içinizden suçlayanlar olacaktır ancak şunu da bilmenizi rica ediyorum  darbe girişimine kadar kimse bu yapının bu kadar hain olduğunu bilemezdi. Evet haindi ama bu kadarını inan aklımın ucundan geçirseydim  en başından  okulu bırakır dönerdim evime.

2015 haziran itibari ile ilişkimi tamamen kestim. ve bunu kanıtlama imkanım da elimde mevcut.

2019 a kadar herhangi birşey olmadi ben askerliği yedek subay yaptm güvenlik soruşturmasınadn geçtim . Hiç bir sıkıntıya rastlanmadı.

Ancak 2019 da arandım Emniyette avukat huzurunda polis memuruna ifade verdim. Bildiğim herşeyide anlattım. Aslında verdiğim isimlerin  zaten %95 i benim adımı vermişler. Biraz buna dikkat ettim açıkcası ve kimsenin suçsuz yere günahına girmedim. Yani kısacası EP'den ( Etkin Pişmanlık) yararlandım. İfadem alındıktan sonra evime gönderildim. 2020 ye kadar 3 kez TANIK olarak ifademe başvuruldu. 

2020 Yılı Şubat Ayında hakkımda verdiğim ifade ve hakkımda ki EP'den yararlanan kisilerin ifadelerinden oluşan İddaname Savcı tarafından hazırlanmış ve bu iddanamenin sonunda :

-- Şüphelinin tespit edilen GSM numaralarının HTS kayıtlarının alınarak incelendiği, 2015-2016 yıllarında FETÖ/PDY kapsamında hakkında adli işlem yapılan kişiler ile irtibatının bulunduğu, görüşmelerin şüphelinin örgüt içerisindeki aktifliğini, hiyerarşiye tabi olduğunu, örgütsel bağını ve yoğun irtibatını ortaya koyduğu,

-- Şüpheli hakkında KOM Şube Müdürlüğü veri sistemlerinden yapılan sorgulamada şüphelinin Bylock kaydı bulunmadığı, Bankasya'da artan hesabı bulunmadığı, örgüt kurumlarında SGK kaydı bulunmadığı, örgütün dernek ve vakıflarında üyeliği bulunmadığı, Şüphelinin mali kayıtlarının incelenmesinde, bankasya hesabı bulunmadığı, örgüte para aktardığına dair şüpheli para trafiğine rastlanmadığı,

HUKUKİ DEĞERLENDİRME:

Şüphelinin lise döneminde örgüte ait dershanelere gittiği, 2012-2017 yılları arasında 3 sene boyunca, üniversite eğitimi sırasında X ilinde örgüte ait evlerde kalarak ev abiliği ve BTM olarak vazife yürüttüğü, 17/25 Aralık 2013 tarihinde örgüt mensuplarınca gerçekleştirilen hukuksuz operasyonlardan sonra cemaat olarak bilinen bu yapının devletin kurumlarına casusluk amacıyla sızdığının ortaya çıkması üzerine örgütten kopuşların başladığı ancak şüphelinin örgüt içerisinde kalmaya devam ederek ev abiliği ve BTM vazifeleri alarak örgüt hiyerarşisi dahilinde hareket ettiği, HTS kayıtları ile hakkındaki beyanların da bu hususu doğruladığı, şüphelinin örgütle organik bağ kurarak örgüt hiyerarşisinde bulunduğu, bu şekilde üzerine atılı Fetö/Pdy Silahlı Terör Örgütüne Üye olma suçunu işlediğinin anlaşıldığı, Şüphelinin davet üzerine kendiliğinden emniyete müracaat ederek örgüt içerisinde bulunduğu dönemlere ilişkin olarak samimi beyanlarda bulunarak teşhis işlemlerinde bulunduğu, bu nedenle TCK 221/4.1.cümle Maddesinde düzenlenen etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanması gerektiğinin değerlendirildiği,

NETİCE ve TALEP:

Şüphelinin mahkemenizce yargılamasının yapılarak eylemine uyan yukarıda yazılı sevk maddeleri uyarınca cezalandırılmasına, 3713 Sayılı Yasanın 3 maddesi delaletiyle 5/1 maddesi gereğince arttırım yapılmasına, şüphelinin işlemiş olduğu kasıtlı suç nedeniyle 5237 Sayılı TCK'nun 53 maddesi gereğince belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılmasına, şüpheli hakkında TCK'nun 58/9 maddesi hükmü gereği tekerrür hükümlerinin uygulanmasına, Karar verilmesi Kamu Adına iddia ve talep olunur.

Arkadaşlar  ben bu fetö evlerinde sadece eğitimimi tamamlamak üzere kaldım  ve psikolojik baskı sebebiyle göreve zorlandım. 3. sınıfın sonunda (2015 haziran) ayrıldım.zaten inanın 2011 de dersane haricinde( ki ozaman herhangi problem yoktu ) hic bir kurumuna gitmedim para yatirmadım. bylock vb. hiç bir program kullanmadım.

Kendimi bu doğrulukta anlatmak istiyorum. sizce bir yararı olur mu şuan mali müşavir olmak üzereydim ki bu belgemde yanıcak zira  bu dava kuvvetle muhtemek ceza ile bitecek yıllarca uğraştiğim 3 yil staj 2 yıl Yüksek Lisans hepsi çöp olacak. En büyük ümidim HAGB ile bu beladan kurtulmak benim gibi 2 3 kişi bu şekilde HAGB Almış sizce ümit var mı benim için. Kapalı alan fobimde cabasi aylardır bunun stresiyle boğuşuyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var.

Fetö Evlerinde kaldım davam 1 ay sonra yapılacak

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
theone, 9 saat önce yazdı:

Arkadaşlar Merhaba: 

2012 -2017 yılları arasında üniverste eğitimi gördüm.2012 yılında malum yapının evlerinde öğrenci olarak kaldım. O yılları belki hatırlarsınız her şey normaldi.

2 sene öğrencilik döneminden sonra 3. sınıfın ilk dönemi ev abiliği yaptım.  Daha sonra 3.sınıfın 2.döneminde de BTM dedikleri göreve 3 aylığına zorla getirildim. ve 3. sınıf bitince haziran ayında artık dayanamadım ve bu fetö evlerinden ayrıldım. Biliyorum beni içinizden suçlayanlar olacaktır ancak şunu da bilmenizi rica ediyorum  darbe girişimine kadar kimse bu yapının bu kadar hain olduğunu bilemezdi. Evet haindi ama bu kadarını inan aklımın ucundan geçirseydim  en başından  okulu bırakır dönerdim evime.

2015 haziran itibari ile ilişkimi tamamen kestim. ve bunu kanıtlama imkanım da elimde mevcut.

2019 a kadar herhangi birşey olmadi ben askerliği yedek subay yaptm güvenlik soruşturmasınadn geçtim . Hiç bir sıkıntıya rastlanmadı.

Ancak 2019 da arandım Emniyette avukat huzurunda polis memuruna ifade verdim. Bildiğim herşeyide anlattım. Aslında verdiğim isimlerin  zaten %95 i benim adımı vermişler. Biraz buna dikkat ettim açıkcası ve kimsenin suçsuz yere günahına girmedim. Yani kısacası EP'den ( Etkin Pişmanlık) yararlandım. İfadem alındıktan sonra evime gönderildim. 2020 ye kadar 3 kez TANIK olarak ifademe başvuruldu. 

2020 Yılı Şubat Ayında hakkımda verdiğim ifade ve hakkımda ki EP'den yararlanan kisilerin ifadelerinden oluşan İddaname Savcı tarafından hazırlanmış ve bu iddanamenin sonunda :

-- Şüphelinin tespit edilen GSM numaralarının HTS kayıtlarının alınarak incelendiği, 2015-2016 yıllarında FETÖ/PDY kapsamında hakkında adli işlem yapılan kişiler ile irtibatının bulunduğu, görüşmelerin şüphelinin örgüt içerisindeki aktifliğini, hiyerarşiye tabi olduğunu, örgütsel bağını ve yoğun irtibatını ortaya koyduğu,

-- Şüpheli hakkında KOM Şube Müdürlüğü veri sistemlerinden yapılan sorgulamada şüphelinin Bylock kaydı bulunmadığı, Bankasya'da artan hesabı bulunmadığı, örgüt kurumlarında SGK kaydı bulunmadığı, örgütün dernek ve vakıflarında üyeliği bulunmadığı, Şüphelinin mali kayıtlarının incelenmesinde, bankasya hesabı bulunmadığı, örgüte para aktardığına dair şüpheli para trafiğine rastlanmadığı,

HUKUKİ DEĞERLENDİRME:

Şüphelinin lise döneminde örgüte ait dershanelere gittiği, 2012-2017 yılları arasında 3 sene boyunca, üniversite eğitimi sırasında X ilinde örgüte ait evlerde kalarak ev abiliği ve BTM olarak vazife yürüttüğü, 17/25 Aralık 2013 tarihinde örgüt mensuplarınca gerçekleştirilen hukuksuz operasyonlardan sonra cemaat olarak bilinen bu yapının devletin kurumlarına casusluk amacıyla sızdığının ortaya çıkması üzerine örgütten kopuşların başladığı ancak şüphelinin örgüt içerisinde kalmaya devam ederek ev abiliği ve BTM vazifeleri alarak örgüt hiyerarşisi dahilinde hareket ettiği, HTS kayıtları ile hakkındaki beyanların da bu hususu doğruladığı, şüphelinin örgütle organik bağ kurarak örgüt hiyerarşisinde bulunduğu, bu şekilde üzerine atılı Fetö/Pdy Silahlı Terör Örgütüne Üye olma suçunu işlediğinin anlaşıldığı, Şüphelinin davet üzerine kendiliğinden emniyete müracaat ederek örgüt içerisinde bulunduğu dönemlere ilişkin olarak samimi beyanlarda bulunarak teşhis işlemlerinde bulunduğu, bu nedenle TCK 221/4.1.cümle Maddesinde düzenlenen etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanması gerektiğinin değerlendirildiği,

NETİCE ve TALEP:

Şüphelinin mahkemenizce yargılamasının yapılarak eylemine uyan yukarıda yazılı sevk maddeleri uyarınca cezalandırılmasına, 3713 Sayılı Yasanın 3 maddesi delaletiyle 5/1 maddesi gereğince arttırım yapılmasına, şüphelinin işlemiş olduğu kasıtlı suç nedeniyle 5237 Sayılı TCK'nun 53 maddesi gereğince belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılmasına, şüpheli hakkında TCK'nun 58/9 maddesi hükmü gereği tekerrür hükümlerinin uygulanmasına, Karar verilmesi Kamu Adına iddia ve talep olunur.

Arkadaşlar  ben bu fetö evlerinde sadece eğitimimi tamamlamak üzere kaldım  ve psikolojik baskı sebebiyle göreve zorlandım. 3. sınıfın sonunda (2015 haziran) ayrıldım.zaten inanın 2011 de dersane haricinde( ki ozaman herhangi problem yoktu ) hic bir kurumuna gitmedim para yatirmadım. bylock vb. hiç bir program kullanmadım.

Kendimi bu doğrulukta anlatmak istiyorum. sizce bir yararı olur mu şuan mali müşavir olmak üzereydim ki bu belgemde yanıcak zira  bu dava kuvvetle muhtemek ceza ile bitecek yıllarca uğraştiğim 3 yil staj 2 yıl Yüksek Lisans hepsi çöp olacak. En büyük ümidim HAGB ile bu beladan kurtulmak benim gibi 2 3 kişi bu şekilde HAGB Almış sizce ümit var mı benim için. Kapalı alan fobimde cabasi aylardır bunun stresiyle boğuşuyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var.

Ceza davaları formu altında aynı soruyu paylaşmışsınız, o başlık altında;

Kamu görevinden 668 nolu KHK ile çıkarılmanız sonrasında askerliğinizi yedek subay olarak yapmanız ilginç. 668 le işlem yapılanlar TSK mensubu personel. Bu kapsamda size yedek subaylık yaptırmaları söz konusu olamaz. Burada bir yanlışlık var.

İddianameye gelince EP den faydalanmanız hukuki manada, bir suç işlediğinizi kabul etmeniz ve bunun telafisi için pişmanlık duyarak suçla ilgili yapıyı yok etmeye yönelik bildiklerinizi anlatmanız manasına gelmektedir. Bu sıkıntılı bir durum.

Anlattıklarınıza göre ilk derece mahkemesinden ceza alma durumunuz olmayabilir. Savcının talebine bakılırsa "...TCK 221/4.1.cümle Maddesinde düzenlenen etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanması gerektiğinin değerlendirildiği," şeklinde yaklaşmış. Söz konusu maddenin birinci fıkrası da zaten "cezaya hükmolunmaması yönünde" Yani HAGB alma ihtimaliniz var. En önemlisi savcı bunu tavsiye ediyor zaten.

Mali müşavirlik konusuna gelince. HAGB yada beraat almanızın mali müşavirlik başvurusuna bir faydası olmaz.

Profilinizde 668 nolu KHK ile işlem gördüğünüz görülüyor. 668 nolu KHK da hakkında işlem yapılanların hepsi TSK mensubu kişiler. https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/07/20160727M2..htm adresinden yeniden kontol ettim.

668 nolu KHK nın 2nci maddesi 2 nci fıkrasındaki " bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemez, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemezler;" ibaresi nedeniyle mali müşavirlik yapmanız zaten söz konusu değil. Çünkü mali müşavirlik kamu hizmeti olarak kabul edilmektedir. İnternette bu konuda mahkeme kararıda bulabilirsiniz. https://www.memurlar.net/haber/878571/KHK-lilara-bu-kez-de-mali-musavirlik-engeli.html bir haber örneği.

Paylaşmak istemediğiniz hususlar olabilir, anlarım. Ancak paylaştıklarınız doğrultusunsa daha fazla yorum doğru olmayacaktır.

şeklinde cevaplamaya çalıştım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima Üstadım öncelile cevabın için çok teşekkür  ederim Allah razı olsun. Ben aslında memur felan değilim hiç olmadimda . ancak KHK mağdurları birlik olup böyle paylaşım sitesi açtığı için derdimi burdan anlatmak istedim. Benim değerli forum arkadaları ile tek ortak noktam fetö mağduru olmam.

Bir de üstadım şöyle bir durum daha var ben asteğmen olarak 2017-2018 döneminde askerlik görevimi yaptm hakkımda ki ifadeye çağrılma olayi 2019 ve iddanamede 2020 de açıldı ozaman zaten kuvvetle ihtimal hakkımda herhangi birşey yoktu hatta ben subaylk sınav mulakatlarını geçtim ve güvenlik soruşturmamda olumlu geçti sadece okula kayıt yaptırmam gerekiyordu. ancak yedeklerde kaldım kayıt olamadim. başka fırsatlarım oldu ancak şu durumumu tahmin ettiğim için cok girismedim subaylığa.

Affınıza sığınıp şu konuda tekrar bilginize ihtiyaç duyuyorum. Savgı HAGB hususunda nerde bir ifade kullanmış acaba zira : ceza arttırma , tekerrür , bazı haklardan yoksun bırakılma vb. ifadeleri var tek olumlu cümle "CK 221/4.1.cümle Maddesinde düzenlenen etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanması gerektiğinin değerlendirildi" Bu üstadim ben bu cümleden HAGB alma ihtimalini çıkarabilir miyim doğru mu anladim üstadim.

Son olarak HAGB hükmü aldığınızda adli sicilinize her hangi bir ifade yansımadığı , sadece başka davalar vb.  adli durumlarda bu arşivden yararlanilacaği konusunda bilgim vardı. Malimusavirlikte sadece e devletten adli sicil kaydı isteniyor. Kamu görevi olarak Mali müşavir mesleğinine Mensup bağımsız Denetçiler ve YMMM ler sayılıyor diye biliyorum üstadım. o paylastiğiniz haber KHK sebebiyle sanırım adli sicili olan vatandaşa uygulanmıştı. bu hususta bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden çok teşekkürler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
theone, 19 saat önce yazdı:

@Aklima Üstadım öncelile cevabın için çok teşekkür  ederim Allah razı olsun. Ben aslında memur felan değilim hiç olmadimda . ancak KHK mağdurları birlik olup böyle paylaşım sitesi açtığı için derdimi burdan anlatmak istedim. Benim değerli forum arkadaları ile tek ortak noktam fetö mağduru olmam.

Bir de üstadım şöyle bir durum daha var ben asteğmen olarak 2017-2018 döneminde askerlik görevimi yaptm hakkımda ki ifadeye çağrılma olayi 2019 ve iddanamede 2020 de açıldı ozaman zaten kuvvetle ihtimal hakkımda herhangi birşey yoktu hatta ben subaylk sınav mulakatlarını geçtim ve güvenlik soruşturmamda olumlu geçti sadece okula kayıt yaptırmam gerekiyordu. ancak yedeklerde kaldım kayıt olamadim. başka fırsatlarım oldu ancak şu durumumu tahmin ettiğim için cok girismedim subaylığa.

Affınıza sığınıp şu konuda tekrar bilginize ihtiyaç duyuyorum. Savgı HAGB hususunda nerde bir ifade kullanmış acaba zira : ceza arttırma , tekerrür , bazı haklardan yoksun bırakılma vb. ifadeleri var tek olumlu cümle "CK 221/4.1.cümle Maddesinde düzenlenen etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanması gerektiğinin değerlendirildi" Bu üstadim ben bu cümleden HAGB alma ihtimalini çıkarabilir miyim doğru mu anladim üstadim.

Son olarak HAGB hükmü aldığınızda adli sicilinize her hangi bir ifade yansımadığı , sadece başka davalar vb.  adli durumlarda bu arşivden yararlanilacaği konusunda bilgim vardı. Malimusavirlikte sadece e devletten adli sicil kaydı isteniyor. Kamu görevi olarak Mali müşavir mesleğinine Mensup bağımsız Denetçiler ve YMMM ler sayılıyor diye biliyorum üstadım. o paylastiğiniz haber KHK sebebiyle sanırım adli sicili olan vatandaşa uygulanmıştı. bu hususta bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden çok teşekkürler.

TCK 221/4.1. şu şekilde;

"Suç işlemek amacıyla örgüt kuran, yöneten veya örgüte üye olan ya da üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleyen veya örgüte bilerek ve isteyerek yardım eden kişinin, gönüllü olarak teslim olup, örgütün yapısı ve faaliyeti çerçevesinde işlenen suçlarla ilgili bilgi vermesi halinde, hakkında örgüt kurmak, yönetmek veya örgüte üye olmak suçundan dolayı cezaya hükmolunmaz."

Savcının bu maddeya atıfta bulunması ve sonrasında ceza istemesi, muhtemel bir HAGB durumuna delalat.

HAGB almanız durumunda CMK madde 231 gereği Adli Sicil Kaydı (Sabıka Kaydı) kayıtlarında görünmez. Bu nedenle e-devlet üzerinden alınan sabıka kaydında veya adliyeden alınan adli sicil kaydında HAGB kararı gözükmez. 231 inci maddenin 13 üncü fıkrası gereği ;

"(13) (Ek: 6/12/2006-5560/23 md.) Hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı, bunlara mahsus bir sisteme kaydedilir. Bu kayıtlar, ancak bir soruşturma veya kovuşturmayla bağlantılı olarak Cumhuriyet savcısı, hâkim veya mahkeme tarafından istenmesi halinde, bu maddede belirtilen amaç için kullanılabilir." Yani savcı, ahkim ve mahkeme tarafından istenmesi durumunda görülebilir, bilinebilir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima  ozaman üstadim malimüşavirlik kurumunun istediği adli sicil kaydinda bu görünmeyeceği için bir sorun olmaz cevabı doğuyor katilir misiniz?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

theone, 13 dakika önce yazdı:

@Aklima  ozaman üstadim malimüşavirlik kurumunun istediği adli sicil kaydinda bu görünmeyeceği için bir sorun olmaz cevabı doğuyor katilir misiniz?

3568 sayılı SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK KANUNU gereği aranan şartlara bakılırsa;

Genel şartlar

Madde 4 – Meslek mensubu olabilmenin genel şartları şunlardır:

a) T.C. vatandaşı olmak (yabancı serbest muhasebeci mali müşavirler hakkındaki hüküm saklıdır).

b) Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip bulunmak.

c) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

d) (Değişik: 10/7/2008-5786/2 md.) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, (…)(2) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. (2)

e) Ceza veya disiplin soruşturması sonucunda memuriyetten çıkarılmış olmamak.

f) Meslek şeref ve haysiyetine uymayan durumları bulunmamak.

Serbest muhasebeci mali müşavir olabilmenin özel şartları

Madde 5 – A) Serbest muhasebeci mali müşavir olabilmek için aşağıdaki özel şartlar aranır.

a) Hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilimler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan veya denkliği Yükseköğretim Kurumunca tasdik edilmiş yabancı yükseköğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde mezun olmak veya diğer öğretim kurumlarından lisans seviyesinde mezun olmakla beraber bu fıkrada belirtilen bilim dallarından lisanüstü seviyesinde diploma almış olmak.

b) (Değişik: 10/7/2008-5786/3 md.) En az üç yıl staj yapmış olmak.

c) Serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavını kazanmış olmak. (Değişik ikinci paragraf: 10/7/2008-5786/3 md.) Kanunları uyarınca vergi inceleme yetkisini almış ve mesleki yeterlilik sınavında başarılı olduktan sonra yeminli mali müşavirlik sınavını vermiş olanlarda, serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavını kazanmış olma şartı aranmaz.

d) Serbest muhasebeci mali müşavirlik ruhsatını almış olmak. B) (Mülga: 10/7/2008-5786/3 md.)

şeklinde olduğu görülüyor. Yani HAGB size engel değil.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima gerçekten içime su sertiniz valla iyi ki varsınız. Allah razı olsn.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar, EP nin ne olduğunu dahi bilmeden hakkimda ifade veren bir sahsin ifadesini kurtulmak ve sahsi sebepler adina EP tan yararlanarak kabul ettim, geri dönüşü ne olursa olsun, ifademi geri cekmeyi ve EP hukumlerinden yararlanmamak adina dilekce vermek istiyorum. Gerekirse uyelikten ceza verebilirler ancak EP ile alakali ileride elimden alinan meslegimle alakali verecegim hukuk mücadelesinde faydalanmak istemiyorum dememe ragmen bir sekilde kabul ettigim icin sorun yasarmiyim.

İhbar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mukozzaco, 25.05.2020 - 01:47 yazdı:

Merhabalar, EP nin ne olduğunu dahi bilmeden hakkimda ifade veren bir sahsin ifadesini kurtulmak ve sahsi sebepler adina EP tan yararlanarak kabul ettim, geri dönüşü ne olursa olsun, ifademi geri cekmeyi ve EP hukumlerinden yararlanmamak adina dilekce vermek istiyorum. Gerekirse uyelikten ceza verebilirler ancak EP ile alakali ileride elimden alinan meslegimle alakali verecegim hukuk mücadelesinde faydalanmak istemiyorum dememe ragmen bir sekilde kabul ettigim icin sorun yasarmiyim.

EP den faydalanmak istememe beyanınızı yazılı olarak dosyanıza dahil ediniz. Mahkeme olursa sözlü olaraktra dile getirerek kayıtlara girmesini sağlayınız. Olur ya ilerde karşınıza ilk beyanınız çıkarılacak olursa durumu anlatır, dosya içeriği ve mahkeme kayıtlarında EP nin ne olduğunu bilmeden kabul ettiğinizi ancak daha soruşturma aşaması dahil bu talepten vaz geçtiğinize dair dilekçeniz ve sonrasında da (olursa) mahkemede bu durumu ayrıca dile getirdiğinizi bunun mahkeme kayıtlarında olduğunu belirtip EP konusunu aleyhinize kullanan .... nın gerçeği söylemediğini dosyadan sadece işine gelen kısımları aldığını, bu durumun ne derece samimi olduğunu gösterdiğini belirtebilirsiniz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 12 saat önce yazdı:

EP den faydalanmak istememe beyanınızı yazılı olarak dosyanıza dahil ediniz. Mahkeme olursa sözlü olaraktra dile getirerek kayıtlara girmesini sağlayınız. Olur ya ilerde karşınıza ilk beyanınız çıkarılacak olursa durumu anlatır, dosya içeriği ve mahkeme kayıtlarında EP nin ne olduğunu bilmeden kabul ettiğinizi ancak daha soruşturma aşaması dahil bu talepten vaz geçtiğinize dair dilekçeniz ve sonrasında da (olursa) mahkemede bu durumu ayrıca dile getirdiğinizi bunun mahkeme kayıtlarında olduğunu belirtip EP konusunu aleyhinize kullanan .... nın sadece gerçeği söylemediğini dosyadan sadece işine gelen kısımları aldığını, bu durumun ne derece samimi olduğunu gösterdiğini belirtebilirsimiz. 

Avukatim dahil kimseden bu kadar net cevabı alamadim, saygilarimi sunuyorum.

İhbar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...