İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Gökkuşağı, 15 saat önce yazdı:

Ya bu AF kelimesinden bir tek ben mi irite oluyorum.? Ben suç işlemedim ki af edileyim, affedilmeyi bekliyeyim.Hakkim olanı istiyorum.Attiklari iftiradan kurtulabilmek istiyorum. Bu bile kul hakkimiza girmek baktiğinda.

Ki bugun hukukcular dernegi baskani da aynisini soyledi adil yargilanip beraat ve takipsizlik alanlarin affa ihtiyaci yok dedi dogru olsn kanunlarin gerektirdigi gibi gorevlerine iade etmek dedi

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Nasıl ki bir gecede hepimiz işimizden ve ekmeğimizden olduk. Hukuki olarak mı değil tamamen siyasi saikle ve idare tasarrufuyla. Dönüşler de inanın bir gecede bir cümle yazıyla memuriyete engel cezası olmayan khk'lılar eski işlerine iade olmuştur diye Cumhurbaşkanının bir khk çıkarmasına bakar o kadar basit. Ceza alanlarda af kapsamında darbeye bulaşmamış olanlar da af getirildiğinde, darbe girişiminde bulunmayan kişilerinde dönüşü için bir mani yoktur. Dolayısıyla şu anda kamuoyu oluşturulmaya ve halkın tepkisi alınmadan yumuşak bir geçiş yapılmak isteniyor. Bunlar plan ve program dahilinde yapılmakta. 

İktidar izin vermezse tv lerde birkaç gündür gündem  de tutmazlar. İadeler yakındır. Ümidini kaybetmeyin.

670 KHK EGM 25.09.2020 tarihinde ret görüldü.  4 yıl sonra Adli soruşturma açıldı. Mahkemeden Beraat alındı. 28. İdare mahkemesinden ret kararı çıktı. Şu anda istinaf aşamasında. (Dipnot hukuka ve yargıya olan inancım ve beklentim hiç kalmadı. Bu davalar siyasi davalardır.)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Muho2321 bilir kisinin verdiği miktarın mahkemeyle aynı miktarimi veriyor bizim bilirkişi 16 ay tutukluluga 12 bin maddî  18 bin manevi vermiş mahkeme ekim de hakim savcı ne verir bilmiyorum bilirkişi raporunu uyaptan gördüm bekliycez mahkemeyi mahkeme yukseltiyormu acaba

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karabulut, 4 saat önce yazdı:

Son olarak verilen bilgiye göre; komisyonun daha karar vermediği 800 civarı hat mağduru ve wifi mağduru  varmış bunlara bile karar verilmemiş olması bana manidar geliyor; bu form da böyle kişiler  var mı? 

Ben varım. Takipsizlik Ad ve mml kod. Wifi hat mağduru. Egm

679 KHK - İNCELEME DEVAM EDİYOR - BYLOCK WİFİ MAĞDURU - KYOK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Burada “ben inanmıyorum,iade etmezler,boşuna ümitlenmeyin” gibi negatif yorumları anlamakta güçlük çekiyorum.sen inanmazsan adam zaten bunlar kabullenmiş diyerek iade etmez. bu gün artık khklıların mağduriyetinin gündeme gelmesi, her yerde bizim mağduriyetinizin konuşulması yıllardır İNANARAK  usanmadan mücadele eden arkadaşların  başarısıdır.ben şahsım adına o arkadaşların verdiği emeğin 10 da 1 ni veremedim ama “bizi iade etmezler,inanmıyorum,boşuna beklemeyin” diye köstek olmadım.ha olur olmaz o Allah ın bileceği iş bize düşen destek olmak.

26 nisan açık 701 KHK ihraç-ea kodlama dışında kriter yok-takipsizlik-inceleme hala devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Lütfen; Memduh bayaraktaroğlu nun youtube deki, Ne olacak bu KHK lıların hali söyleşisini izleyin (17. 9. 2019 tarihli)

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ne zamanki Ahaber'de biz konuşulduk o zaman bu iş tamam derim:)

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Dostlar çok bunaldım, şu metronun önüne atıp kendimi sonsuz uykuyla bincimi kapatmak isriyorum artık.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bir kaç gündür Pelikanlar ile Adalet Bakanlığı arasında yaşananlar gerçekten ciddi olay.2013  sonundaki Hükümet ile '' cemaat''in mücadelesine benziyor. Kirli çamaşırlar ortaya dökülecek gibi. Bizi iade ettikten sonra kavgaya tutuşsalardı iyiydi.Şimdi ortalık çok karıştı ,khklılar biraz daha beklesin demesinler ? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...