İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Haberturkteki sunucu mehmet akif ersoy senin itin baga hirlaya. sen nasil bir delikanlisin oyle.

adam dediki hem magdur hemde af mi bu bana dogru gelmiyor onlar bence bizi affetsin hem zulme ugradilar hemde af mi edelim

689 KHK-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mete-Kagan, 56 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar tehlikenin farkında mısınız?

Toplu af, toplu iade, siyasi irade eliyle KHK affı, beraat/takipsizlik alanların önce iadesi  vs...

3 yıldır çile çekmekten yorulmuş bünyeleri bunlar güzel şeyler gibi gelebilir ama ben affedilecek bir şey yapmadım. Bugün sendika yüzünden ret alan öğretmenlerden, hapisteki er ve öğrencilerden, bankaya üçbeş kuruş yatırdı diye ceza alan memur kardeşlerim de en az benim kadar masum ve mağdur. Evet hiçbir kriterim olmadan sadece iftiracıların beyanlarıyla hakkımda dava açıldı ikinci celsede beraat aldım ama bu beni diğer mağdur dostlarımdan daha masum yapmıyor.

Hele hele toplu af o kadar tehlikeli ki şimdiden sonuçlarını kestiremiyor olabilirsiniz ama inanın ölene kadar yakanıza yapışacak bu. Böyle bir şeyle dönmeyi şahsen istemiyorum. Konu komşu ve o akrepten zehirli olan akrabalar "aaa bak ah partimiz affetti de öyle döndü yoksa bu hayatta dönemezdi" dedirtmem kendime. Terörist suçlamasıyla hayatınız alt üst ediliyor ve size zulmedenler gelip başınızı okşuyor ve siz de hemen gevşiyorsunuz.

Evet hiçbir iktidar ebedi değil. Elbet her devrin bir sonu var ama bundna sonra gelecek hükümetler bu işe kesinlikle bulaşmaz. Hele hele böyle umarsız ve vicdansız bir millet varken unutun bunları. Velev ki af oldu. 30-40 bin kişi şak diye iade oldu. eee kimse demeyecek mi "yahu bunun illa bir şeyi vardı ki attılar sonra da af oldu geri geldi işte" diye.. Çatır çatır hakkını arayarak, hukuki yolları takip ederek ve gerekirse sahada mücadele ederek geri kazanılan hak ile bu bir olur mu sizce? Peki geri kalan onbinlere ne olacak?

Evet ben de bunaldım. Hele bu sene çok zorluklar çektim ama af ile döneceksem bi süre daha sürünmeye ben razıyım.

Hele hele beraat /takipsizlik alanlar adındaki bir grup khklıya acayp sinir oluyorum. Sanki bir masum onlar. Önce beraat takipsizlikler iade olsun diyorlar bencilce. Yahu be vicdansız azıcık delikanlı olsan "önce hapisteki bebeler, emzikli analar, daha bıyıkları bile terlememiş öğrenci çocuklara adalet" dersiniz..

Yeminle yüreğim sıkışıyor. Cem uzanın dediği gibi. Sıkılıyorum, bunalıyorum, isyan ediyorum isyan...

Uzun bir aradan sonra dostlarla hasbihal edeyim diye foruma geldim ama sizlerin de moralini bozdum sanırım. Son 5-10 sayfayı okuduğum kadarıyla ortamda bambaşka bir hava var. Umarım en kısa zamanda dilediğinize kavuşursunuz.

Hepinize cümleten iyi geceler diliyorum.

5 Ekimde Ankarayı unutmayın vesselam.

Okuduğum en mantıklı ve doğru yazı bu. BİZ AFFEDİLECEK BİR ŞEY YAPMADIK..

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
08072018, 7 dakika önce yazdı:

Bu geceki haberlerden sonra meşaleyi yakıyorum ben ?

Nedim olsaydı hiç öyle demezdin ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

alttaki 27 madde neyi ifade eder diye sorsak acaba

kac hukuk mezunu yonetici siyasi her kimse hukuk gucu kullanan

evelemeden gevelemeden cevap verir

1- Hukuk Devleti
2- Kuvvetler Ayrılığı
3- Yargı Birliği
4- Tabii Mahkeme ve Hakim Güvencesi
5- Eşitlik
6- Laiklik
7- Sözleşme Özgürlüğü ve Güvenliği
8- Hak Arama Hürriyeti
9- Dürüst Davranma ve İyiniyet İlkeleri
10- Müktesep (Kazanılmış) Hak
11- Bir Suçtan İki Yargılama Yapılmaz/Ceza Verilemez
12- Suçta ve Cezada Kanunilik
13- Sorumluluğun Şahsiliği İlkesi
14- Cezanın Bireyselleştirilmesi
15- Kusur Sorumluluğu
16- Dürüst Yargılanma ve Savunma Hakkı
17- Masumiyet (Suçsuzluk) Karinesi
18- Hukuk Güvenliği Hakkı
19- Yargı Bağımsızlığı
20- Hakim Tarafsızlığı
21- İddia Edenin İspat Külfeti
22- Yargı Kararlarının Gerekçeli Olması
23- Borçların Nisbiliği
24- Ceza Kanununu Bilmemek Mazeret Sayılmaz
25- Şüpheden Sanık Yararlanır
26- Mülkiyet Hakkı:
27- İfade Hürriyeti

672 KHK meb sendika beraat 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dün akşam nedim hepimizin moralini bozdu bugun yine ümitler yeşerdi inşallah kendimizi kandırmıyoruzdur ?

672.Ret ?Herkes biliyor geminin su aldığı, herkes biliyor kaptan yalan söylüyor. Herkes biliyor zarların hileli olduğunu. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Anketçi İhsan'ın mağdur var dediğinden emin miyiz? O ,  Nedimin yukarı mahalledeki versiyonu.İnanılır gibi gelmiyor o yüzden sordum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
realist83, 5 dakika önce yazdı:

Nedim olsaydı hiç öyle demezdin ?

Mağdur yerine madur yazması yüzünden alakasız boş bir trol olduğunu düşündüğüm Zeus’un, dün Nedimden dolayı başım ağrıdıktan sonra gördüğüm tweeti hem baş ağrımı geçirdi hemde Zeusu kendimce adam yerine koymamı sağladı. Tivit ise ‘siz konu başlığı a bakın içerikte ne konuşulduğu önemli değil’ aynen öyleydi nedimdi yanındaki pelikancı avukattı bunlar ne kadar öterse ötsün karar verici kararını vermiş onlar istediği kadar zırlasın dedim

701 adalet bakanlığı beraat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

O yazar müsveddesi nedimi aratmadi onada nedimede burdan sevgilerimi iletiyorum Allahinizdan bulun 

689 KHK-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Emniyet müdürleri kararnamesi çıkmiş. Tweeter da nevzat çiçek yazmış

Komisyon Red 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

bu gün harika bir haber aldım, ailemle değilde sizlerle paylaşıyorum: eşim hamile. umarım yavru kısmetimizi açar. artık ekimde iade olamazsam işte o zaman naneyi yedim, takipsizlik kararını da 11. kattan uçak yapıp atarım ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...