İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Mete-Kagan, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar tehlikenin farkında mısınız?

Toplu af, toplu iade, siyasi irade eliyle KHK affı, beraat/takipsizlik alanların önce iadesi  vs...

3 yıldır çile çekmekten yorulmuş bünyeleri bunlar güzel şeyler gibi gelebilir ama ben affedilecek bir şey yapmadım. Bugün sendika yüzünden ret alan öğretmenlerden, hapisteki er ve öğrencilerden, bankaya üçbeş kuruş yatırdı diye ceza alan memur kardeşlerim de en az benim kadar masum ve mağdur. Evet hiçbir kriterim olmadan sadece iftiracıların beyanlarıyla hakkımda dava açıldı ikinci celsede beraat aldım ama bu beni diğer mağdur dostlarımdan daha masum yapmıyor.

Hele hele toplu af o kadar tehlikeli ki şimdiden sonuçlarını kestiremiyor olabilirsiniz ama inanın ölene kadar yakanıza yapışacak bu. Böyle bir şeyle dönmeyi şahsen istemiyorum. Konu komşu ve o akrepten zehirli olan akrabalar "aaa bak ah partimiz affetti de öyle döndü yoksa bu hayatta dönemezdi" dedirtmem kendime. Terörist suçlamasıyla hayatınız alt üst ediliyor ve size zulmedenler gelip başınızı okşuyor ve siz de hemen gevşiyorsunuz.

Evet hiçbir iktidar ebedi değil. Elbet her devrin bir sonu var ama bundna sonra gelecek hükümetler bu işe kesinlikle bulaşmaz. Hele hele böyle umarsız ve vicdansız bir millet varken unutun bunları. Velev ki af oldu. 30-40 bin kişi şak diye iade oldu. eee kimse demeyecek mi "yahu bunun illa bir şeyi vardı ki attılar sonra da af oldu geri geldi işte" diye.. Çatır çatır hakkını arayarak, hukuki yolları takip ederek ve gerekirse sahada mücadele ederek geri kazanılan hak ile bu bir olur mu sizce? Peki geri kalan onbinlere ne olacak?

Evet ben de bunaldım. Hele bu sene çok zorluklar çektim ama af ile döneceksem bi süre daha sürünmeye ben razıyım.

Hele hele beraat /takipsizlik alanlar adındaki bir grup khklıya acayp sinir oluyorum. Sanki bir masum onlar. Önce beraat takipsizlikler iade olsun diyorlar bencilce. Yahu be vicdansız azıcık delikanlı olsan "önce hapisteki bebeler, emzikli analar, daha bıyıkları bile terlememiş öğrenci çocuklara adalet" dersiniz..

Yeminle yüreğim sıkışıyor. Cem uzanın dediği gibi. Sıkılıyorum, bunalıyorum, isyan ediyorum isyan...

Uzun bir aradan sonra dostlarla hasbihal edeyim diye foruma geldim ama sizlerin de moralini bozdum sanırım. Son 5-10 sayfayı okuduğum kadarıyla ortamda bambaşka bir hava var. Umarım en kısa zamanda dilediğinize kavuşursunuz.

Hepinize cümleten iyi geceler diliyorum.

5 Ekimde Ankarayı unutmayın vesselam.

Hocam her satırına katiliyorum ama af la icerdekiler çıkacaksa, dayanamayacak durumda olan aileler rahatlayacaksa varsın adi af olsun. 

675 sağlık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
yandancarkli, 22 dakika önce yazdı:

alttaki 27 madde neyi ifade eder diye sorsak acaba

kac hukuk mezunu yonetici siyasi her kimse hukuk gucu kullanan

evelemeden gevelemeden cevap verir

1- Hukuk Devleti
2- Kuvvetler Ayrılığı
3- Yargı Birliği
4- Tabii Mahkeme ve Hakim Güvencesi
5- Eşitlik
6- Laiklik
7- Sözleşme Özgürlüğü ve Güvenliği
8- Hak Arama Hürriyeti
9- Dürüst Davranma ve İyiniyet İlkeleri
10- Müktesep (Kazanılmış) Hak
11- Bir Suçtan İki Yargılama Yapılmaz/Ceza Verilemez
12- Suçta ve Cezada Kanunilik
13- Sorumluluğun Şahsiliği İlkesi
14- Cezanın Bireyselleştirilmesi
15- Kusur Sorumluluğu
16- Dürüst Yargılanma ve Savunma Hakkı
17- Masumiyet (Suçsuzluk) Karinesi
18- Hukuk Güvenliği Hakkı
19- Yargı Bağımsızlığı
20- Hakim Tarafsızlığı
21- İddia Edenin İspat Külfeti
22- Yargı Kararlarının Gerekçeli Olması
23- Borçların Nisbiliği
24- Ceza Kanununu Bilmemek Mazeret Sayılmaz
25- Şüpheden Sanık Yararlanır
26- Mülkiyet Hakkı:
27- İfade Hürriyeti

Vay be. Bize karşı çiğnenmeyeni de kalmadı..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
mmm, 6 dakika önce yazdı:

bu gün harika bir haber aldım, ailemle değilde sizlerle paylaşıyorum: eşim hamile. umarım yavru kısmetimizi açar. artık ekimde iade olamazsam işte o zaman naneyi yedim, takipsizlik kararını da 11. kattan uçak yapıp atarım ?

Baba Allah tamamına erdirsin. Öyle deme bizde de var bir tane ohal de doğan ufaklık. İhraçtan birkaç ay sonra doğdu. Bir şekilde büyüyorlar o kısmı dert etmeyin. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Virginia Woolf, 11 dakika önce yazdı:

Vay be. Bize karşı çiğnenmeyeni de kalmadı..

hukukun evrensel ilkeri nasıl çiğnenir bi deneyelim demisler khk lilar uzerinde

mmm, 17 dakika önce yazdı:

bu gün harika bir haber aldım, ailemle değilde sizlerle paylaşıyorum: eşim hamile. umarım yavru kısmetimizi açar. artık ekimde iade olamazsam işte o zaman naneyi yedim, takipsizlik kararını da 11. kattan uçak yapıp atarım ?

gozunuz aydin 

bizim kide ekim sonu geliyor ins

ise iadei itibar ile gelir diye umut ediyoruz

672 KHK meb sendika beraat 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Bitmeyensürec, Bir saat önce yazdı:

Nagehan alçı bizim hakkımız da olumlu konuştuysa bu iş ile ilgili ümidimizi biraz daha artırabiliriz bence çünkü bu kadın hükümetle bağlantılı. Habertürkte iki gün üst üste konuşulmaksa kesinlikle tesadüf olamaz. Bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler ?

İstanbul seçimlerinde de daha oy sayımı kesinleşmemişti sanırım, çıktı ve "Seçim yenilenecek." dedi. Buna noluyo be demiştim. Eminim "Senin de ağzında bakla ıslanmıyor Nagişcim!.." diye kızıyorlardır... Ya da hususi konuşturuyorlardır...

Eğer bi düzenleme olacaksa dicem ki ne kıymetliymişiz sona saklandık. Adamlar seçim yatırımı için bizi iade etmediler, meğerse parti tarihten silinmesin diye her ihtimale karşı, dur bunlar bize ilerde lazım olur sona saklayalım bu iadeleri demişler...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
mmm, 31 dakika önce yazdı:

Tebrik ederim, kız olursa adını Adalet koyun. ? erkek olursa Adil. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Vay Arkadaş ya bir gün foruma görmedim neler olmuş ya sayfa 110 dan 125 e sıçramış .duyum zehirlenmesi geçirdim. Nedim e de iki laf etmeden geçemiycem kusura bakmayın yarım bir şekilde ağzımı bozacam; 

Bana bak Nedim iyi giden işi bozma ağzına *tükürrüm* senin Sen git de orçun marketten Yara bandı alana Ampul bedava, onları al gel kampanyayı kaçırma. 

(Üst gizlemek istemedim, sadece biraz düzenledim.Sonuçta ana fikir anlaşıldı Ö.Karagedik)

672 khk sendika komisyon inceliyor ..................

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sennora, 19.09.2019 - 00:15 yazdı:

Farklı bir değerlendirme yapmışsınız böyle bir olasilikta olabilir.iade-ı itibar istiyoruz.af istemiyoruz.terörist değilim ki affedileyim.dağa mi çıktım.cana mi kastettim.70 kusur dairelik bir sitede oturuyorum. oturalıda yaklaşık 7 yıl oldu bir çoğu da bizi tanır.Ama ihraç olduktan sonra kimsenin yüzüne bakamadim. Bu arada ilk ihraclardanim (672) benden sonra 3-5 kişi daha ihraç oldu.sonra komşunun kardeşi, ablası, agbisi derken bir çok kişi halimizden anlamaya başladı.yani terörist olmadığımı.benim gibi bir insan nasıl olabilir.zaten ev, çocuk, iş derken kendime bile zor vakit ayiriyordum.devletimizden bizi zan altında bıraktığı için özür özürler bekliyorum.benim gibi hak hukuk adalete önem veren bunları çocuklara anlatan hayatına taşıyan biri için çok büyük bir yük.düşünsenize hayatında karakol nedir bilmeyen kişiyi terörist damgasiyla damgaliyorsun.bu bence tazminat davasına bile taşınabilir.kişiyi haksız yere işten atmak ve haksız yere terörist damgası vurmak.hele ki bu kişi çok gururlu bir kişi ise.....

Dünkü yazım af istemiyoruz.özür istiyor ve bekliyoruz.mete kagan hocama saygilar

Sennora, 19.09.2019 - 00:23 yazdı:

İhraç olduktan sonra bir cok öğrencim bana mesaj attı.okuldan ayrılıyor musunuz diye çocukların mesajlarına dahi cevap veremedim.karşılaştığım öğrencileri görmemezlikten geldim.bunu küçük çocuğa nasıl anlatabilirim ki....bu olaylardan sonra af kelimesini bizim gibi insanlara mağdurlara yakistiramiyorum

672 KHK- sendika -SGK-başvuru inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İADE OLANLAR İÇİN HAKLARI GERİ ALMA DİLEKÇEM, UMARIM HERKESE FAYDASI OLUR.

FACEBOOK - KHK MAĞDURLARI PLATFORMUNDA. BURADAN DOSYA YÜKLEMESİ YAPAMADIM :-(

672, MEB, sendika ve ssk kaydı, incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

"Ben kalleşçe pusu kurulmuş, hayatına, kişiliğine, kariyerine kastedilmiş biriyim. Ben Mağdur falan değil, namertlik yapılmış biriyim" diyerek Mağdur etiketini bile reddeden birisi olarak diyorum ki AF kelimesine fazla takılmayın.

AF ifadesini KENDİ MAHALLELERİ için söylüyorlar.

"Biz kalleşlik yaptık, insanları fişledik, onlara tuzak kurduk" yerine

"Biz hatalı işlem yapmadık, biz yüce gönüllü insanlarız, o nedenle affediyoruz , hadi oylarınızı bize vermeye devam edin"  demiş oluyorlar. Güya KUYRUKLARINI DİK TUTMUŞ OLUYORLAR

Diyelim ki Özgür, AF la geri döndü, bu yaşadıklarına sebep olan şerefsizlerin peşini bırakacak mı yani?

Burunlarından fitil fitil getireceğim. Emekliliğe kaçsalar bile , onları mahkemelerde kıstıracağım. Nasıl mı? Devlet irtibatı/iltisakı olanları bildir demiş olabilir. Bir tarafından ihbar dilekçesi üret, olmayan şeyi var gibi göster, fırsat bu fırsat muhaliflerini , yolsuzluklarına engel olanları yoket, Görevini/yetkini kötüye kullan  demedi.

Yani çok da şeeetmeyin

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...