İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Konuk

Kayıtlara geçsin.Ajda Pekkan , Tarkan , Bengü hiçbi şey yapmadı.Bizim sayemizde şöhret oldular.Paraya para demediler.Tarkan naptı.Gitti evlendi.Karısı Almanyada doğum yaptı.Niye bizden kaçıyorsun.Burada doğsaydı çocuk.Yedik mi.Ajda hele sen.Bu millet yıllardır estetik masraflarını karşıladı.Bengünün küt saçı sayemizde yıllardır çizgisini bozmadı...Neyse bi iade olalım.Yukarı kaldırdığımız gibi indirmesini  biliriz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hem adlı hemde idari düzenleme yapılmaz ise yapılacak tek taraflı düzenleme Adaletsiz olacaktır. Bence ilk etapta halkın tamam bak iktidar mağdurların işini çözdü diyecek boyutta iadeyle olacak ama khklilarin çoğunun iadesi şeklinde olmayacak 30-35 bin iade olur.Geri kalan kişilerin çoğu  idare mahkemesi ve Anayasa mahkemesinden peyder pey donerler.çünkü iktidarın iki tarafı da memnun etmesi gerekiyor.

672 Diyanet Beraat istinafta komisyon incelemede 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Radamel, 7 dakika önce yazdı:

Kayıtlara geçsin.Ajda Pekkan , Tarkan , Bengü hiçbi şey yapmadı.Bizim sayemizde şöhret oldular.Paraya para demediler.Tarkan naptı.Gitti evlendi.Karısı Almanyada doğum yaptı.Niye bizden kaçıyorsun.Burada doğsaydı çocuk.Yedik mi.Ajda hele sen.Bu millet yıllardır estetik masraflarını karşıladı.Bengünün küt saçı sayemizde yıllardır çizgisini bozmadı...Neyse bi iade olalım.Yukarı kaldırdığımız gibi indirmesini  biliriz.

+ Manuş Baba 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
alpha, 4 dakika önce yazdı:

AYM tüm KHKları iptal eder. Peyderpey olmaz yani. 

Valla bunların eliyle değil de AYM eliyle dönmeyi tercih ederim...

Bu bizim zaferimiz, hukukun üstünlüğü, bazılarına da kapak olurdu...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Serzanbejna, 19 dakika önce yazdı:

muhalefet khk konusunda iyi sınav vermedi neymiş barış akademisyenleri falan diyen arkadaşlara söylüyorum.... bu üç yıl içinde bu zulme karşı SEN NE YAPTIN!!!

Kimse bana sen ne yaptın diye sormasın. Şahsım adına oy verdiğim CHP nin kapısına kaç defa gittim lakin he hu dediler gecistirdiler. MHP'ye gittim anlatmayayin bile. Ömer gergerliogkunun programına katılıp destek oldum. Tweetrda neredeyse bütün etkinliklere katıldım. 3 yildir yılmadan her gordugume haksızlıkları hukuksuzluklara ve mağduriyetleri anlattım. Ha daha ne yapmam lazımdı onuda siz yaptiklarinizla anlatinda dinleyelim. Ülkenin bu noktaya gelmesi kimse kusura bakmasın muhalefetin zerre dahli yok sadece iktidarın başarısızlıkları muhalefete fırsat verdi. (Örn. Son yerel seçimler)

Yaşadıklarımı yaşamadan olmesinler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

chpli biri : ergenekondan 5 yıl suçsuz yere yatanları biliyosunuz 
mhpli biri: ülkücü değilsin , olsaydın yardım edebilirdik
İpli biri : yani evet haklısın tabi öyle
saadetli biri: anlatıyoruz arkadaşlarımıza ama şirazeleri kaymış
bbpli biri : benim ismimi veriyolarmış referansımdı diye.biz de sıkıntıya gireceğiz
akpli biri: bizden olup alakasız olmayan yok.parti değil devlet yapıyor her şey 
hdpli biri : soru önergesi vereceğiz 
( bugüne kadar aldığım cevaplar , genel durumu özetliyor ) 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

benim düşüncem bir genel bir af çıkıcak gibi terörle ilgilide şiddet eylemlerine katilmayanlari kapsayacak bir madde koyarlar bu şekilde hapisteki bylocktan özellikle yatan bütün herkes dışarı çıkar, ek olarak ceza kanunu değişir fetö terör örgütü değil suç örgütü kapsamına sokulur, iltisak kavrami ise değişir bundan sonra buda mecburi, çünkü ilerde işler degisebilir fetocu diye devletten bütün dindar kesim atilabilir ilerde bu madde ile, asker polis hakimler içinse bence ek bir değişiklik olacak yine hiçbir şekilde özellikle asker ve hakimler aynı goreve verilmezler bu kesin , bir kereye mahsus bir kanun yapılacak.6 ay içinde bu dediklerimiz gerçekleşen inşallah.

677 belediye banka Cihan medya idare mahkemesi ret istinaftayiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Serzanbejna, 40 dakika önce yazdı:

muhalefet khk konusunda iyi sınav vermedi neymiş barış akademisyenleri falan diyen arkadaşlara söylüyorum.... bu üç yıl içinde bu zulme karşı SEN NE YAPTIN!!!

Sen ne yaptın 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Son yazılanları okudukça şaşırıyorum. Arkadaşlar ihraç khk larını CHP mi yayınladı? Bu vurdumduymazlığınızı gördükçe keşke sizler hiç iade olmasanız diyorum... 

679 ÇSGB İnceleme Devam Ediyor. Etsin Anasını Satayım... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Haber programlarında Hdpli konuk olmadan Hdpnin konuşulması gibi Khk konuşuluyor Khklı yok.Çıkar oraya Levent Mazılıgüney'i tane tane anlatsın.Siyasetçi parti propagandasına kayıyor.Gazeteci gazetemin genel politikasına aykırı laf eder miyim diye çekiniyor.Avukat çat pat hukuk bilgisini göstermeye çalışıyor.Canı yananı çıkar bi gör neler olup bittiğini.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...