İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Konuk

2016 Ekim 'de 100 KHK lı CHP Genel Merkezi'ne gittik, orada CHP Milletvekili Yıldırım Kaya (O dönem PGM üyesiydi) toplantı yaptık. Sonra TBMM' ye CHP yönetiminin referansıyla girdik. CHP grup toplantısına katıldık. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 'KHK lılar mağdur edildi, yasal şeylerden, fişlemelerle insanları ihraç ettiniz, aralarında suçlu varsa bile devletin yöntemi bu değildir, en fazla açığa alır, soruşturmasını-kovuşturmasını yapar, suçluysa cezasını verir, sonra ihraç edebilirdiniz, suçu yoksa görevine iade ederdiniz açıktan, kimse de mağdur olmazdı, dedi. Bir avuç suçlunun yanında binlerce insanı yaktınız, öğretmen mi yaptı darbeyi, doktor mu yaptı, kim suçluysa bul çıkar, devletin görevi bu, söz veriyorum tüm mağdurlar görevine dönecek.' dedi ve TV lerde de yayınlandı. Grup toplantısından sonra Sayın Kılıçdaroğlu bizi odasında ağırladı. Kapıda durup hepimizin elini tek tek sıkıp hoşgeldiniz dedi. Orada bizimle birebir görüştü. Evet herkes bize terörist derken, selam bile vermezken, Kılıçdaroğlu bizi dinledi, ağırladı, kolonyamızı şekerimizi bile kendi elleriyle dağıttı. 100 kişi odasındaydık. Birkaç milletvekili vardı sadece, koruma bile yoktu. Adam inanmadı hiç suçlu olduğumuza. O dönem çok zordu bunu yapmak. Sonra meclis yemekhanesinde bize yemek ısmarladılar, bizimle yemek yediler. Diğer tüm partiler o sıralar ya görmezden geliyor, ya hedef gösteriyordu bizi. Bize ilk ses veren CHP idi, lütfen haksızlık yapmayalım. Herkes üç maymunu oynarken ilk gören CHP oldu. Dediğiniz gibi geçmişte yaşanmış haksızlıkları biz yapmışız gibi anlatıp duranları da var ama mesela AYM ye KHK ların iptali ile ilgili yaptıkları başvuruda tüm CHP milletvekillerinin imzası var. Hukuksuzluk karşısında hep birlikte durdular. AYM ye başvuru hakları vardı ama mecbur değillerdi. Başvurdular arkadaşlar. 

Böyle yazdım diye CHP li sanmayın. Ben aşırı ülkücü bir ailede büyüdüm. Dedem 30 sene ülkü ocağı başkanlığı yapmış, köklü bir ülkücü aileden geliyorum. Sülalem başkoymuşum Türkiyemin yoluna modunda geziyordu. Ama şimdi 90 yaşındaki dedem bile CHP ye oy veriyor kaç seçimdir. Tüm ailem CHP ye oy veriyor. Hakkın hukukun yanında kim durursa oyum ona. Hiç bir partili değiliz artık. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ahmet yilmaz, Bir saat önce yazdı:

Özgür hocam hakli oldugun yerde var haksiz oldugunda. Ayn basvuru yapmasi gercekten cok onemli ama mesela chp milletvekili kaboglu kac yerde khklilardan bahsetti yani cihangir islam yada gergerliogluyla kiyaslamak mumkunmu mecliste 10 tane khkli vekil var sadece gergerlioglu ile cihangir islam konuşuyor 

Üstad  İslamoğlu ve özellikle Gergerlioğluna en çok destek verenlerden biriyim. Burada bile hala HDP li diye adama laf atılırken,  savunanlardanım. O ayrı bir konu

Lakin iş sadece TV de KHK lı konuşmakla sınırlı değil. Zaten herkes de konuşmasın. Herkes iyi yaptığı işi yapsın.

Adam bir kere, kendi de KHK lı. Bu yüzden KHK lılar icin hic bir girişim de bulunmuyor demek yanlış.  Milletvekili olduktan sonra Anayasa Komisyonu üyesi yapıldı bu adam.

Yani yarın önünüze gelecek olan yok yargi paketi, yok KHK lılar ile ilgili düzenlemelerde ki tuzakları farkedip duzeltiesi için mücadele edecek en yetkin kişi Kaboğlu olduğu için yapıldı.

2017 ye kadar Yurtdışında öğretim üyeliği yaptığı üniversiteler.

Université de Limoges,

Université Montesquieu - Bordeaux IV,

Université Paris XII,

IEP de Toulouse,

Université Paris Descartes,

Université de Montpellier I,

Université Paris II (Pantheon-Assas),

Université de Caen-Basse Normandie, Université de Nice Sophia Antipolis,

Université Paris 3 / Nouvelle Sorbonne, Université Paris 13,

Université Paris 1 / Sorbonne (Fransa),

Universite Athenes (Yunanistan),

Université de Siena (İtalya),

Université de Sczeczin (Polonya),

Université de Sfax (Tunus),

Universite Autonoma de Barcelona (İspanya).

Yabancı dillerde 70'i aşkın bilimsel makalesi ile Anayasa hukuku ve insan hakları alanında 25 kitabı var. Yurt dışı akademik çevrelerde tanınan bilinen, güvenilen birisi.

Yani AB yada AİHM kurumsal olarak Türkiye'de birilerinden görüş almak istediğinde sizce kimde alıyordur.?

https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/yazili_soru_sd.uyenin_soru_onergeleri?p_sicil=7658&p_donemkod=27

Ama biz yine de sırf bilmiyoruz , duymadık yada çıkıp televizyonlarda (bizlerden biri olduğu halde) bizi, bizim istediğimiz şekilde, bizim istediğimiz cümlelerle, bizim istediğimiz yerde  savunmuyor diye , hiç bir şey yapmıyor yada yetersiz olarak mi göreceğiz?

Peki!

(Alıntı yaptım, iyi niyetinizden şüphem yok, cumlelerim şahsinizla ilgili değil)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adanali46, 19 saat önce yazdı:

benim de ihractan sonra ailemle aram acildi. annem bana kaldiramayacagim kadar agir bir cumle kullandi. dedim ki anne ve babama ben size hakkimi helal etmeyecegim siz de bana hakkinizi helal etmeyin. sonraki donemde kardeslerim vasitasiyla bana ulasmaya calistilar ne de olsa evlatlariydim. ancak ben onlarin tum cabalarina ragmen gorusme isteklerini reddettim. annem ameliyat oldu gitmedim. bu sekilde bir yil gecti. telefonlarini dahi engellemistim. sonra kardesim dedi ki annem ve babam cok agliyor. ne zaman adin anilsa agliyorlar. karar senin saygi duyarim ama baslarina bir is gelirse omur boyu vicdan yaparsin. dedim ki konusurum ama affetmem. ve annemi aradim. yarim saat boyunca telefonda oyle bir agladi ki icim paramparca oldu. o an icin ne kin kaldi ne ofke. anlayacaginiz insanlar aileler hata yapar. pisman olduklarinda bize yakisan affedici olmaktir. Allah ne diyor merhametim gazabimdan ustundur. Allah bizi onca buyuk gunahlarimiza ragmen pisman olup tovbe ederseniz affederim diyor. 

tum bunlara ragmen ben eski ben degilim. artik onlarin masum kucuk ogullari degilim. bu nedenle affetmis olsam dahi son 3 yilda bir kez gidip ellerini optum. bayramlarini bir telefon acarak kutluyorum. ayda bir kez arayip nasil olduklarini soruyorum. küs olmadigimi bilsinler yeter. ancak icimdeki kiriklik ben yasadikca duzelmeyecektir. tipki peygamber efendimizin amcasini sehit eden hz vahsiyi affettikten sonra seni affediyorum ancak gozume gozukme dedigi gibi. 

kisisel durumumla vaktinizi aldim. kalin saglicakla.

Bu zor ve sıkıntılı dönemde, insanın anne-babası ve kardeşlerinden gördüğü olumsuz davranışlar, sözler gerçekten çok can yakıcı. Anne babalar, siz evladınızı tanımıyor bilmiyormusunuz? sizin evladınız terörist olabilir mi? O kardeşler, sizin kardeşiniz terörist olabilir mi? İhraç olan memurların yüzde 90 ı maddi zorluk çekti ve halen de çekenler çok. İmkanı olduğu halde yardım etmeyen anne baba ve kardeşler acaba nasıl biz aileyiz diyebilecekler. Geniş zamanda zaten insanın çevresinde çok insan bulunur. önemli olan zorlukta ve darlıkta yanında olabilmektir.

Benim anne babam ve 2 kardeşimde bu süreçte bana destek vermediler. Maddi açıdan bende çok zorlandım. Anne ve babamın maddi imkanları olduğu halde yardım etmediler. 20 yıldan fazla her türlü maddi sıkıntılarında her zaman yanlarında olmuştum. Ama benim ilk düştüğüm durumda onların desteğini göremedim. Üstüne üstlük anne ve babam defalarca o kadar kırıcı konuştular ki, şimdilerde içim anne ve babama karşı bambaşka. Anne ve babama karşı birgün böyle düşüncelere gireceğim hiç ama hiç aklıma gelmezdi. Dinen anne ve babanın hakkı çoktur, ama sınırsız değildir. Şimdilerde anne ve babamla çok az ve nadiren konuşuyorum. Bunu da Rabb'imin hatrına yapıyorum. isteyerek değil. Kardeşlerin para verseydi iyiydi, para vermeyince kötü mü olduk sözü bile can yakmaz mı? Bir aile olarak, anne baba ve kardeş olarak, içinde bulunulan durumu zora düşmüş evladınıza / kardeşinize zor zamanında destek olarak görmeyip sadece para gözüyle değerlendirilmesi bile çok acı değilmi. Evet siz ailemsiniz ve zor zamanımda benim yanımda olmayacaksanız, üstelik imkanlarınız varken yanımda olmayacaksanız, el denilen yabancıdan farkınız ne? Hatta ve hatta el denilen yabancı dediğimiz kişilerden öylesine güzel güzellikler gördüm ki anlatamam.

Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşır demiş Mevlana Hz. Anne ve babam ile kardeşlerim hakkında şimdi olumsuz düşüncelerim, kırgınlıklarım konusunda fazla ileri mi düşünüyorum?  (kardeşim senin özel durumundan bize ne, niye vaktimizi alıyorsun diyenlerden özür diliyorum.)

EGM  701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
magdur, 3 saat önce yazdı:

Sayin ozgur karagedik hocam bisey sormak istiyorum..Takipsizlik var lakin.suan yeni istinafa basvurduk..Haberim olmadan idari sorusturma gecirmisim..Sagolsun arkadaslar tarafindan fislenmisim.2 mudur 1 daire baskani 3 kisinin ifadesi ile ihracim..Idare mahk tanik ifadelerinden dolayi red verdi..Ben de yararlanabilecekmiyim bu duzenlemeden lutfen ongorusu olan bi arkadas cevap verirse sevinirim.aeo

692 khk 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Özgür KARAGEDİK, 17 dakika önce yazdı:

Üstad  İslamoğlu ve özellikle Gergerlioğluna en çok destek verenlerden biriyim. Burada bile hala HDP li diye adama laf atılırken,  savunanlardanım. O ayrı bir konu

Lakin iş sadece TV de KHK lı konuşmakla sınırlı değil. Zaten herkes de konuşmasın. Herkes iyi yaptığı işi yapsın.

Adam bir kere, kendi de KHK lı. Bu yüzden KHK lılar icin hic bir girişim de bulunmuyor demek yanlış.  Milletvekili olduktan sonra Anayasa Komisyonu üyesi yapıldı bu adam.

Yani yarın önünüze gelecek olan yok yargi paketi, yok KHK lılar ile ilgili düzenlemelerde ki tuzakları farkedip duzeltiesi için mücadele edecek en yetkin kişi Kaboğlu olduğu için yapıldı.

2017 ye kadar Yurtdışında öğretim üyeliği yaptığı üniversiteler.

Université de Limoges,

Université Montesquieu - Bordeaux IV,

Université Paris XII,

IEP de Toulouse,

Université Paris Descartes,

Université de Montpellier I,

Université Paris II (Pantheon-Assas),

Université de Caen-Basse Normandie, Université de Nice Sophia Antipolis,

Université Paris 3 / Nouvelle Sorbonne, Université Paris 13,

Université Paris 1 / Sorbonne (Fransa),

Universite Athenes (Yunanistan),

Université de Siena (İtalya),

Université de Sczeczin (Polonya),

Université de Sfax (Tunus),

Universite Autonoma de Barcelona (İspanya).

Yabancı dillerde 70'i aşkın bilimsel makalesi ile Anayasa hukuku ve insan hakları alanında 25 kitabı var. Yurt dışı akademik çevrelerde tanınan bilinen, güvenilen birisi.

Yani AB yada AİHM kurumsal olarak Türkiye'de birilerinden görüş almak istediğinde sizce kimde alıyordur.?

https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/yazili_soru_sd.uyenin_soru_onergeleri?p_sicil=7658&p_donemkod=27

Ama biz yine de sırf bilmiyoruz , duymadık yada çıkıp televizyonlarda (bizlerden biri olduğu halde) bizi, bizim istediğimiz şekilde, bizim istediğimiz cümlelerle, bizim istediğimiz yerde  savunmuyor diye , hiç bir şey yapmıyor yada yetersiz olarak mi göreceğiz?

Peki!

(Alıntı yaptım, iyi niyetinizden şüphem yok, cumlelerim şahsinizla ilgili değil)

Kaboğlu benim yüksek lisans dan hocamdı. Emin olduğum bizleri hukun evrensel ilkeri doğrultusunda savunacağıdır nitekim kendisi günlük konuşma ve televizyon diliyle konuşmadığı için göze batmamış olabilir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
magdur, 13 dakika önce yazdı:

Sayin ozgur karagedik hocam bisey sormak istiyorum..Takipsizlik var lakin.suan yeni istinafa basvurduk..Haberim olmadan idari sorusturma gecirmisim..Sagolsun arkadaslar tarafindan fislenmisim.2 mudur 1 daire baskani 3 kisinin ifadesi ile ihracim..Idare mahk tanik ifadelerinden dolayi red verdi..Ben de yararlanabilecekmiyim bu duzenlemeden lutfen ongorusu olan bi arkadas cevap verirse sevinirim.aeo

Açığa alındınız, haberiniz olmadan(!) savunmanız bile alınmadan(!) idari soruşturma geçirdiniz, ihraç oldunuz, adli soruşturma sonucu beraat/kyok aldınız. Komiston ret verdi. İdare mahkemesi de bu idari soruşturmaya dikkat çekerek ret verdi. İstinaf aşamasına geçtiniz...

Doğru mu anlamışım?.. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Zaten bizi CHP attırdı.   Akparti ne yapmış şuan çok karşı bu magduriyetlere.  CHP ülkeyi hici iyi yonetemiyor.  Allahım yarabbim sen bizim insanımıza akıl fikir ver ulan CHP ne yaptı.   Adamlar ülkenin başına koalisyon dışında en son. Atatürk döneminde vardı . 16 yıldır bu ülkeyi CHP yönetmedi 

701 ihraç takipszilik alındıktan sonra ihraç hava kuvvetleri  komisyon inceliyordu inceliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Emre585858, 35 dakika önce yazdı:

Zaten bizi CHP attırdı.   Akparti ne yapmış şuan çok karşı bu magduriyetlere.  CHP ülkeyi hici iyi yonetemiyor.  Allahım yarabbim sen bizim insanımıza akıl fikir ver ulan CHP ne yaptı.   Adamlar ülkenin başına koalisyon dışında en son. Atatürk döneminde vardı . 16 yıldır bu ülkeyi CHP yönetmedi 

Futboldan anlıyorsanız size şöyle bir örnek vereyim. Bir takımin kalitesi yedek kulübesinden belli olur. Yedek kulübesi sağlamsa sahadaki futbol mucedeleci ve kaliteli olur. Şayet kulübede sana alternatif yoksa ne hocayı ne taraftarı nede.yonetimi takarsın 90 dk doldurur basar evine gidersin. Bizim siyasetimiz uzun yillardir bu modda gidiyor ve bu şekilde kalitesiz siyasetle kalitesiz bir ülke olduk. Neden hep CHP diyorum çünkü ben ne mhpden nede ip den birşey olacağını sanmıyorum. 

Yaşadıklarımı yaşamadan olmesinler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Chp candır Ali Babacan ? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Yeni Oluştur...