İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Serap77, 17 dakika önce yazdı:

Ben dua ettim.Bu işleri kökten çözecek olanla sürekli irtibat halimdeydim...))

Müslümanların başına ne geliyosa hep bu mantıktan sanki attığımız adım bile Allah’tan, her şeyi Allah’a bağlamak her şeyi Allah istemek başa gelen en ufak kötü şeyi Allah’ın bişeyi saymak. Her istediğimiz şeyi Allah’tan dua yoluyla istemekten geliyor. Em çok dua eden Afrikalı, Arakanlı, İsraildeki müslümanlar. Temel dini bilgilerimizin revizyona ihtiyacı var. Dinde inkılap yapmamız lazım. Bu süreçte bu yönde aysınlanma geldi bana, ama varsa burada eski ben gibi olanlar şuan bunu okuyunca haşaa sümme haşa tövbe haşa çekiyodurlar

701 adalet bakanlığı beraat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür KARAGEDİK, 3 saat önce yazdı:

Muhalefet bizi umursamıyor

Hükümet zaten bizi atan, ağaç kabuğu yesinler diyen

Oy vermeyelim, seçimleri boykot edelim, hiç bir partiye guvenmeyelim.

Niye 82 milyonda 130 bin kişiyiz ama her şeylerini bırakıp sadece bizimle ilgilenmediler.

Muhalefetin kendi vekilleri , genel başkanlari hapiste ana olsun, bizi ise döndürmediler. Bizi bizim istediginiz gibi, bizim istediğimiz kadar ve şekilde savunmadılar

Bla.bla.bala

Sen kendini ne kadar savundun, aileni ne kadar ikna ettin de yıllardır oy verirdiniz mufafezakar ve milliyetçi sağ partilere oy vermekten vazgeçirdin. Hala aileleriniz aynı partiye oy veriyor.

Kaçınız  ihraç sonrası bir seyleri değiştirmek için  bir siyasi partiye üye oldu , seçimlerde çalıştı.

Temel reise destek olalım 3 u 6 yapalım, HDP zaten terorist, CHP zaten getirdiği suyla apdest alınmayan , alevini ngenel başkan olduğu parti

Yav he he he

Bizi bahçeli ister reis affeder

Biraz mantık.

Değişen tüm rüzgarların sebebi, İstanbul başta önemli büyük şehirleri CHP nin alması, nüfusun %60 inin yaşadığı şehirleri CHP nin yönetmesi, iyi partiyi, HDP yi, Saadet i, TKP yi meclise sokması. 

Haaa unutmadan, KHK lar iptal edilecekse de  AYM ye  başvuran kim?

Özgür hocam hakli oldugun yerde var haksiz oldugunda. Ayn basvuru yapmasi gercekten cok onemli ama mesela chp milletvekili kaboglu kac yerde khklilardan bahsetti yani cihangir islam yada gergerliogluyla kiyaslamak mumkunmu mecliste 10 tane khkli vekil var sadece gergerlioglu ile cihangir islam konuşuyor 

689 KHK-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Saphyr, 37 dakika önce yazdı:

bizden bahsetmedi, artık dönüşte inşallah:)

Gökhan Özbek , dönüşte konuşacak demişti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tweety, 18 dakika önce yazdı:

Bugun avukatimizla gorustum. "Bu siralar hakimler karar vermeden once ihrac  eden kurumlara ihtar çekiyor, kardesim bu adamla ilgili elinde somut delil var mi yokmu ? varsa gonder yoksa kararimi vericem diyor, bu guzel bir gelisme eskiden delil filan sormuyor ust mahkemeye gitsin benden ciksin diye karar veriyorlardi. Ama son zamanda ozellikle somut delil uzerinde cok duruyorlar " dedi. Dosyamiz tekemmul etti mi diye sormak icin aramistim. Karar sirasina girmis 2. savunmasini gondermedi kurum. Hayirlisi  bakalim.. 

Esim israr ediyor ama onlari begenmiyorum benim gozum 3008 de ?

Hmmm sizi kavga ettireyim biraz ? rczye kızlar hasta ?ondan ısrar ediyor kendıleri?

672 Egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Policeman63, 5 dakika önce yazdı:

Hmmm sizi kavga ettireyim biraz ? rczye kızlar hasta ?ondan ısrar ediyor kendıleri?

Ben hep diyorum yakalanana kadar sorun yok yakalandin mi yandin ?

ben oyle hali saha macina gidemezsin disari cikamazsin modellerinden degilim ya kizmam biyle seylere arada cik da kafan dagilsin diyorum. Esim de bensiz gitmiyor bir yere, canim benim ya?

KYOK- kurum kanaati ihrac- idare mahkemesinden sonuç  bekleniyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

eski forumda da yeni forumda da hala, chp yeterince çalışmadı, bizim mağduriyetimiz chp yüzünden bu kadar uzadı diyen bir khklı grubu var ki ben kendimi hiçbir zaman onlardan görmüyorum. 

ister kabul edin ister etmeyin, khk lılar için en çok çalışan, en somut çalışmaları ortaya koyan chp dir. senin o AYM khk ları iptal etsinde göreve dönelim diye kurduğun hayallerin kaynağı da chp bin bu yöndeki AYM'ye yaptığı başvurudur. 

1. 701 KHK - Kriterler: Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SAHAF, 9 dakika önce yazdı:

eski forumda da yeni forumda da hala, chp yeterince çalışmadı, bizim mağduriyetimiz chp yüzünden bu kadar uzadı diyen bir khklı grubu var ki ben kendimi hiçbir zaman onlardan görmüyorum. 

ister kabul edin ister etmeyin, khk lılar için en çok çalışan, en somut çalışmaları ortaya koyan chp dir. senin o AYM khk ları iptal etsinde göreve dönelim diye kurduğun hayallerin kaynağı da chp bin bu yöndeki AYM'ye yaptığı başvurudur. 

Aslında benzer durumlar. CHP'nin KHK'lılar için çalışması hükümet kanadında ''CHP ne yapsa pis kaka olduğu için'' kabul görmedi. 

Özgür KARAGEDİK, Bir saat önce yazdı:

CHP televizyon kameraları karşısında konuştuğu  için değil, yöneticileri iyi parti, saadet ve TKP yöneticileri ile konuşup anlaştı diye genel seçim ve devamında yerel seçim başarısı elde edildi.

Hayat acıdır, biberde acıdır,  o zaman biber hayattır olmaz.

Hatta  muhtemelen CHP , iyi partiye yaptığı gibi Babacan ve Davutoğlu gurup yapamazsa , onlari da seçime sokacaktır.

Buda AkP gitsin diyedir.

Olaylar sadece bir yönüyle değerlendirilemez,

Nasıl ki MHP'den İYİ parti sayesinde oy koparıldı. Davutoğlu ve Babacan ile AKP'ye de aynı yapılacak gibi duruyor. %5 olur %4 olur bilmem ama. AKP oy kaybına uğrayacak ve sonra domino etkisi olacaktır diye düşünüyorum. 

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İstifa edilmiş sendika kriteri olan bir arkadaşın iadesini haber aldım(güzel insan) . Darısı hepimize inşallah. Bi an o duyguyu kendim yaşadım gibi oldu??

672 ret= 24. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
672ETalha, 14 dakika önce yazdı:

İstifa edilmiş sendika kriteri olan bir arkadaşın iadesini haber aldım(güzel insan) . Darısı hepimize inşallah. Bi an o duyguyu kendim yaşadım gibi oldu??

Başka ayrıntı var mi , kaç ay, sos vs...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mühendis, 4 saat önce yazdı:

Muhalefet ciddi olsa KHK li vekilleri bu konuda sahaya sürer. Neyin ne olduğunu adam gibi anlatırlar. Ama onların tek derdi klasik polemik yapma . neymiş Barış akademisyenleri falan filan sizinde yapacağınız siyasetinde bıktım bu iktidardan da muhalefetten de...

Khk'lılara vebalı muamelesi yapıyorlar. Seçimde nerdeyse oy kullandırmayacaklardı bize. Khk'lı vekilleri, akademisyenleri, hukukçuları ekrana çıkartmazlar ki ?

672 MEB. İnceleme devam ediyor. Eşim için takipteyim

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...