İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

BARIŞ YARKADAŞ ı geçen gün DİDEM  ASLAN ın programında da izledim .bizim için ne söylenmesi gerekiyorsa noktası virgülüne kadar hepsini dile getiriyor.bir tane de AKP millet vekili görsek böyle t.... ları büyük bi tane çıkmazmı ya nerdeee.ama bir söz var hani derler ya eskiler.KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN GELİR HESAP DÖNER.

675 112 ambulans

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

675 112 ambulans

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 1 saat önce yazdı:

Açığa alındınız, haberiniz olmadan(!) savunmanız bile alınmadan(!) idari soruşturma geçirdiniz, ihraç oldunuz, adli soruşturma sonucu beraat/kyok aldınız. Komiston ret verdi. İdare mahkemesi de bu idari soruşturmaya dikkat çekerek ret verdi. İstinaf aşamasına geçtiniz...

Doğru mu anlamışım?.. ?

Evet dogrudur..suan istinaf asamasindayim..Takipsizligim var duzenleme benim icin de gecerlimidir..

692 khk 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

benden tüm arkadaşlara gelsin .bu günlerde bitecek elbet.

675 112 ambulans

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
alpha, Bir saat önce yazdı:

Kemal bey bi aksilik olmazsa katılacak. Platformlarla KHKlılarla ilgilenmesi için de bir kişiyi görevlendirme sözü verdi. Öğle yemekleri de Çankaya belediyesinden. Hadi iyiyiz. Teşekkürler CHP ?

Süper...

Daha neolsun, bu süreçteki rolleri yadsıyamayız. Ben de ihraç olduğumda soluğu CHP de aldım. İlgileri ve desteklerini unutamam. Teşekkürler CHP ?...

magdur, 44 dakika önce yazdı:

Evet dogrudur..suan istinaf asamasindayim..Takipsizligim var duzenleme benim icin de gecerlimidir..

Bence evet...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Chp kadar taş düşsün başınıza ?

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür KARAGEDİK, 7 saat önce yazdı:

Muhalefet bizi umursamıyor

Hükümet zaten bizi atan, ağaç kabuğu yesinler diyen

Oy vermeyelim, seçimleri boykot edelim, hiç bir partiye guvenmeyelim.

Niye 82 milyonda 130 bin kişiyiz ama her şeylerini bırakıp sadece bizimle ilgilenmediler.

Muhalefetin kendi vekilleri , genel başkanlari hapiste ana olsun, bizi ise döndürmediler. Bizi bizim istediginiz gibi, bizim istediğimiz kadar ve şekilde savunmadılar

Bla.bla.bala

Sen kendini ne kadar savundun, aileni ne kadar ikna ettin de yıllardır oy verirdiniz mufafezakar ve milliyetçi sağ partilere oy vermekten vazgeçirdin. Hala aileleriniz aynı partiye oy veriyor.

Kaçınız  ihraç sonrası bir seyleri değiştirmek için  bir siyasi partiye üye oldu , seçimlerde çalıştı.

Temel reise destek olalım 3 u 6 yapalım, HDP zaten terorist, CHP zaten getirdiği suyla apdest alınmayan , alevini ngenel başkan olduğu parti

Yav he he he

Bizi bahçeli ister reis affeder

Biraz mantık.

Değişen tüm rüzgarların sebebi, İstanbul başta önemli büyük şehirleri CHP nin alması, nüfusun %60 inin yaşadığı şehirleri CHP nin yönetmesi, iyi partiyi, HDP yi, Saadet i, TKP yi meclise sokması. 

Haaa unutmadan, KHK lar iptal edilecekse de  AYM ye  başvuran kim?

Özgür hocam,

Yav bunlar eğitilmezdir, kattiyen eğitilmezdir 

Keşke iade ederken şöyle bir test olsa: siyasal islamcı, cemaatçi, yeni bir hoca bulunca peşine takılacak tipler ve celladına aşıklar iade olamasa. 

Bu tiplerle aynı havuzdayız maalesef. İademizi geciktiren de mağdur rolündeki  bu tipler. Daha önce muhalefetin ses çıkaramamasının sebebi de bu tipler. İçimizde o kadar çok geçmişte cemaatle kol kola olup zulüm yapan var ki. Oh olsun dediler. Ama arada bizim gibi yaşlar da yandı. 

Dereyi görmeden paçayı sıvamayalım arkadaşlar. Bakarsınız mağdurlar değil mağdur postundakiler döner biz kalırız. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

"Ya tam kamuoyu bizden bahsediyor, artık gündemiz. Zaten 25 Ekim'de de iade olacağız. KHK buluşmasına katılıp, protesto yaparsak geri adım atmasınlar!?"

Diye düşünen kardeşlerime, yıllardır söylenen, ama aslı tam tersi olan ve de %100 emin olduğum bir şeyi söyleyeyim.

Sırtının sıvazlanmasından hoşnut olduğunu, yandaşına taltiflerde bulunduğunu düşünüyor, korkusuz sanıyorsunuz; ama tam tersi. Zoru görünce yönün değiştiren, öyle sağa sola değil tam ters istikamete hiç mahçup olmadan giden biri. Örnekler vermeye gerek yok. Az bir hafıza yoklaması yeterli herkes için. 

Emmioğlumdan bahsediyorum!

672-ret-ankara 24

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adnan104, 40 dakika önce yazdı:

Chp kadar taş düşsün başınıza ?

Şuna tepki koyanlar size katmerli düşsün ?

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

CHP nin yaptiklarina tek sözüm yoktur olamaz 

Benim şahsi fikrim kim olursa olsun hangi mahalle semtten MV olmuş olursa olsun 

Bir Ömer Faruk Gergelioglu kadar olamadılar olmadılar 

Onun kadar koşturan da olmadı 

Onun kadar mücadele edende 

Diğer performansı bu diğer vekiller gösteremedi benim şahsi fikrimdir 

Her zaman söyledim yüzüne de söyledim Ömer Faruk Gergerlioglu adamdir!

675 takipsizlik Adalet Bakanlığı Albatros 4 inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...