İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

wildPuppy, 44 dakika önce yazdı:

Özgür hocam,

Yav bunlar eğitilmezdir, kattiyen eğitilmezdir 

Keşke iade ederken şöyle bir test olsa: siyasal islamcı, cemaatçi, yeni bir hoca bulunca peşine takılacak tipler ve celladına aşıklar iade olamasa. 

Bu tiplerle aynı havuzdayız maalesef. İademizi geciktiren de mağdur rolündeki  bu tipler. Daha önce muhalefetin ses çıkaramamasının sebebi de bu tipler. İçimizde o kadar çok geçmişte cemaatle kol kola olup zulüm yapan var ki. Oh olsun dediler. Ama arada bizim gibi yaşlar da yandı. 

Dereyi görmeden paçayı sıvamayalım arkadaşlar. Bakarsınız mağdurlar değil mağdur postundakiler döner biz kalırız.

wildPuppy, 46 dakika önce yazdı:

Özgür hocam,

Yav bunlar eğitilmezdir, kattiyen eğitilmezdir 

Keşke iade ederken şöyle bir test olsa: siyasal islamcı, cemaatçi, yeni bir hoca bulunca peşine takılacak tipler ve celladına aşıklar iade olamasa. 

Bu tiplerle aynı havuzdayız maalesef. İademizi geciktiren de mağdur rolündeki  bu tipler. Daha önce muhalefetin ses çıkaramamasının sebebi de bu tipler. İçimizde o kadar çok geçmişte cemaatle kol kola olup zulüm yapan var ki. Oh olsun dediler. Ama arada bizim gibi yaşlar da yandı. 

Dereyi görmeden paçayı sıvamayalım arkadaşlar. Bakarsınız mağdurlar değil mağdur postundakiler döner biz kalırız. 

Bana şimdi CHP ninde MHP ninde kirli geçmişden  bahsettrimeyin.(akp ninki zaten ortada) Kim kimi egitecekmis görürüz. İnandığım değil aklıma yatan her partiye oy verdim. (Akp Chp MHP Saadet) lakin ulkeyide bizide bu kirli siyaset bu hale getirdi diyorum kalkmış bana Chp yi savunuyorsunuz. Sadece iktidara kizacaksam sen niye muhalefetin diye gezeceksin. Ben muhalefet et diye oy verdim kaç seçimdir. Ortada ne var. Neymiş KHK ları aym ye götürmüş. Ya bırakın ne için götürmüşler bir sorun . Hangi maddeler için götürmüşler bir sorun. Bu siyasetin alayı iki yüzlü (bireysel istisnalar haric)

Yaşadıklarımı yaşamadan olmesinler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Tişikkirlir chp

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

eee hani bugun duyum falan yok mu. alistiydik her gun basortulu gelin adayi hanife gibi mansete cikmaya ? bugun kendimi bi dislanmis hissettim ??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Aksam gene habertirkte konusulcakmisiniz darisi ahabere? bu arada dun beyaz tvde de konusulduk haydi hakkimizda hayirlisi

692 saglik bak ocak 2019 takipsizlik hat magduru inceleme devan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Chpnin süreç boyunca çalışmalarını yetersiz buluyorum.Yetersiz bulmamın ana nedeni mağduriyetİ doğrudan çözmeye odaklı değil sırf muhalefet etmiş olmak için hareket ettiğine inanmamdır.Samimiyetini eksik buluyorum.Bu sadece Khk için değil genel politikası açısından geçerli.Şu an Chp iktidara gelse mağduriyetleri bir çırpıda çözeceğini sanmıyorum.Bir durup düşüneceklerdir.Ama aynısını Hdp ve Sp için söyleyemem.Emekleri için tişikkir etmesini ise bilirim.O kadar vefasız değiliz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

CHP, KHK lari ne için AYM ye götürmüş? hangi maddeler için götürülmüş? 

1. 701 KHK - Kriterler: Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Umarım bu konusmalar bos olmaz artık konusmadan zıyade uygulamayı gormek istiyoruz zeus denen sahıs yanlıs hatırlamıyorsam cb newyorkdomusunu bekleyın 25 de de yasa cıkacak demıstı bakalım donus te bızlerle ılgılı bırsey denecekmı 25 de de yasa cıkacak mı 3 seneye yakındır ınsanlar bekliyor 1 ayda beklerler yeterkı degsın hakkaniyetle bır yasa cıksın darbe ıle alakası olmayan memuriyete engel ceza almayan herkes ıade edılsn 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

katkısı olan herkese her partiye tesekkurler

onumuze bakalım isterseniz

iktidar dan bir yandan hukuka donus sinyalleri gelirken

bir taraftan tam hukuka ters uygulamalar devam ediyor

bizim durumlar icin

ohal komisyonuna orda tum sacmaligiyla dururken cakma ozel yetkili mahkeme gibi

iktidar magdurlar var algisi baslatiyor

ekim de iadei itibar alir miyiz

672 KHK meb sendika beraat 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bence ekimin başında cumhurbaşkani kararname ile bir düzenleme yapar.ekimin sonuna doğru da adli düzenleme meclisten geçer.

672 Diyanet Beraat istinafta komisyon incelemede 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Radamel, 32 dakika önce yazdı:

Chpnin süreç boyunca çalışmalarını yetersiz buluyorum.Yetersiz bulmamın ana nedeni mağduriyetİ doğrudan çözmeye odaklı değil sırf muhalefet etmiş olmak için hareket ettiğine inanmamdır.Samimiyetini eksik buluyorum.Bu sadece Khk için değil genel politikası açısından geçerli.Şu an Chp iktidara gelse mağduriyetleri bir çırpıda çözeceğini sanmıyorum.Bir durup düşüneceklerdir.Ama aynısını Hdp ve Sp için söyleyemem.Emekleri için tişikkir etmesini ise bilirim.O kadar vefasız değiliz.

Chp eleştirilerine kızanları anlamıyorum.Şahsen aslında eleştirirken övüyorum.Herhangi bir muhalefet partisinden fazlasını görüyorum.Cumhuriyetimizin kurucusu olan partiyi iktidar gibi görüyorum.Yoksa niye Chpyi dilimize dolayalım.Ne alıp veremediğim olabilir.Beklenen karşılığı veremiyor.Bu net.Bunu inkar edersek taş oluruz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
  • Yeni Oluştur...