İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

İktidar 2 ay sonrasını göremiyor siz kalkmış 10 15 sene sonra döneriz diyorsunuz... 

679 ÇSGB İnceleme Devam Ediyor. Etsin Anasını Satayım... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sn @Karabulut teyitli bilginiz için temkinli bir iyimserlik....

Umarım hakkında soruşturma olmayanlar da karambole gitmez....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
diedstate, 4 saat önce yazdı:

Ret haberi:

Dün kendim ret aldım diye üzülürken bugün de 672'li, sıfır kriterli  ve takipsizlik alan akademisyen bir arkadaşım ret aldı. 

Anlaşılan akademisyenler konusunda çok katılar. 

Bu hafta komisyon akademisyenlere redleri basmış gibi. Zaten kurum isteseydi isimleri yöke göndermez, haklarında olumsuz kanaat bildirmezdi. Bari son ana kadar bekletmeseydiniz. Dün bir ara aylar sonra sisteme bakasım vardı. Sizin ve @Socratesin haberlerinden sonra bakmaktan vazgeçtim. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Mete-Kagan, 1 saat önce yazdı:

Selam dostlar,

Görüyorum ki iade ve ret haberleri var.

İade olanlara hayırlı olsun. Ret alanlara geçmiş olsun.

Geçtiğimiz günlerde bazı şeyleri uzun uzun yazmaya çalıştım ama görüyorum ki yanlışta ısrar edenler hala çok fazla.

Özellikle Krallardan ve Zeyyuslardan medet umanları gördükçe kahroluyorum. O aktrolün ipliği pazara yakında çıkacak. Eminim diğer forumda olduğu gibi bu forumda da işbirlikçiler, troller ve hatta fişlemeciler mevcut. Ki bazıları kendini ele veriyor.

Stokholm sendromlu dostlara diyecek bir şeyim yok. Neticede psikolojik bir rahatsızlıktan bahsediyoruz.

Bu kral zeyyusun son tweetleride de göreceğiniz üzere "ne gerek var 5-6 ekim buluşmasına, kendinizi ağızlara sakız etmeyin" gbi laflar ediyor. Kim ben bu zeyyusun bunları söyleyeceğini daha önce de ifade ettim. Amaçları azıcık ayaklanan KHKlıları geri püskürtmek. Zaten %90'ı mücadele etmeyen, sesini çıkaramayan, tweet atmaktan bile korkan bir kitleyi böylesi trollerle oyalamak zor bir iş değil.

Seversiniz sevmezsiniz ama gerek iktidar kanadından gerekse de muhalefet kanadından son günlerde yapılan açıklamaları çok çok önemli buluyorum. Misal Muharrem Erkek bey harika konuştu. Kendisiyle 4 defa birebir görüşmüştüm. Hatta hatırlayanlar bilir KHKların AYM'ye götürülme sürecinde toplanıp özel bir mağduryetler dosyasını kendisine takdim etmiştik.

Akşam saatlerinde ise Mustafa Yeneroğlunun videosu düştü. Şirin Payzın hanım hala bomba gibi. Boyun eğmedi ve hala haklarımızı savunuyor. Yeneroğlu'nu saçma salak eleştiren bir sürü kişi çıktı. 3 yıldır neredeydin yok efendim sizin parti değil mi falan. Yahu ne gerek var bunlara. Sırası mı yani? Bugüne kadar AKP kanadından çıkan en güçlü ve en dik ses. Mağduriyetleri muhalefet bile bu kadar kesin net ve doğru şekilde ifade edemedi.

Kendisine 2 ay önce mesaj atmıştım. Bazı çok çok zor durumdaki mağdur dostlarımızla ilgili yardım istemiştim. 3 gün sonra mesajıma cevap yazdı ve ilgilendiğine bizzat şahit oldum.Geçen hafta da mağdurlarla alakalı uzun bir mesaj yazdım. Şaşırtıcı bir şekilde kendisi kendisinden beklemediğim bir ilgi gördüm. Önümüzdeki hafta bu hususlara özellikle değineceğini çok masumun olduğunu cevap olarak yazdı. Sonra bana telefonunu yazmış. Yaklaşık 25 dakika konuştuk. Pek çok mağdurdan bahsettim. Not aldı. Çok nazik biri. En azından konuşmaları bana saygı duyulduğumu ve dinlendiğimi hissettirdi.

Neyse.

Özetle KHKlılarla ilgili sesler yükselirken hele hele iktidar kanadından çok keskin ifadelerle birilerinin çıkıp KHKlıları haklı bulması, sert eleştiriler yapması olumlu bir şeydir. Bu durumu fırsata çevrmek yerine saçma sapan yorumlar görmek üzücü...Görünen o ki pek çoğumuzun psikolojik durumu çok kötü.

Forumdaki tüm KHK mağduru arkadaşlarıma mücadeleyi bırakmamayı tavsiye ediyorum. Hatta yıkın artık şu korku duvarlarınızı. Kendinizi düşünüyorsunuz ya da korkuyorsunuz tamam ama çocuklarınızı ve onların geleceğini neden düşünmüyorsunuz?

Bu forumdaki bu son mesajımda, sizleri 5-6 Ankara buluşmasına davet ediyorum. Şu ana kadar twitter üzerinden yaklaşık 50 KHK mağduruna mesaj attım. "Ankara'ya gidecek misiniz?" diye sordum. Sadece 9 kişi evet gideceğiz dedi. Geri kalanların hep bir bahanesi vardı. Açıkçası bu durumu tahmin ediyordum. Gideceğiz diyen 9 kişi şaşırttı beni çünkü ben sayı 5i kişiyi geçmez diyordum. Onun dışında sosyal mecra mücadelelerimde en büyük desteği KHKlılardan aldığım gibi en ağır ithamları ve hakaretleri yine KHKlılardan aldım. Aktroller bile beni böylesine üzemedi. Hele hele iade olup giden ve bana sabah akşam yazıp iade olduktan sonra selam bile vermeyenlere de selam olsun!!!

Neyse ben forum defterlerini kapatıyorum.

Çok yakında sosyal medyaya da veda edeceğim. Bunların hayat enerjimi daha fazla sömürmesine müsade etmeyeceğim. Reel ortamda daha etkin mücadele kararı aldım. Sizlere de tavsiye ederim.

Cümleten hakkınızı helal ediniz.

Umarım en kısa sürede mağduriyetleriniz son bulur.

Selamlar, sevgiler

Hocammm, gitmeyin... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

10-15 değil 3-5 sene sonra zaten toplum unutur siyasetçi ve istenilan amaç gerçekleşmiş olur.Kendilerince herşeyi planladılar her ayrıntısına kadar hesaplamadıkları ekonomik kriz akp deki çözülme süreci babacanlar davutoğulları vb..Onların hesabı varsa unutmayın kı bir yaratıcınında hesabı var.Bakın başkanlık sistemi nasıl ellerine ayaklarına dolandı.Bakın hdp binasındakı oturma eylemi ,türk telekomun özelleştirilmesi vb.Şahsi olarak başkanlık sistemini oy olarak değilde görüş olarak destekledim.Çünkü biliyordum kı bu düzenleme onların aleyhine dönecek,%65 muhazafakar seçmeni çantada keklik görmek,akşenerin değimiyle ceketimi koysam kazanırım.Öyle bir dünya yok sankı 1980 lerde yaşıyoruz.Bunlar gerçekten kafa olarak çağın çok gerisindeler.bunları destekleyen kitle 50 yaş ve üzeri ekseriyetle.Yeni nesilden neredeyse tamamen kopuklar.Plan 10-15 sene olabilir bakalım mevlanın planı nedir .yaşayıp göreceğiz

2014 mart 2014 temmuz banka katılım hesabı total 7000 tl 21.06.2019 tarihinde sistemde red kararı görüldü.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benım dosyayı arşive mi kaldırdılar naptılar ya da dosyamın valilikten komısyona giderken basına birsey geldiği kanaati uyanmaya başladı bende. Nerde lan bu karar çocuk ortaokula geçecek daha bizim karar çıkmadı?evın içinde az once bana ev kızı oldun baba dedi, kendısının yüzünden basımıza gelenlerden haberi yok?

672 Egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karabulut, 57 dakika önce yazdı:

Teyit ettirilmiştir; isteyen inanır istemeyen inanmaz.  Takipsizlik ve beraat alanlar En kısa sürede iade olacak. 

inanmak istiyoruzda bizde çok kandirildik. Çok duyum boş kaldı. Kaynaginizi bilmiyorum. Ama Ekim Kasım Aralık ta anlaşılacak nasıl olsa...

701 KHK adalet bakanlığı. 25. idare mahkemesi(04.11.2019 açılış)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Banka sendika kimse yokmu kriterli ve takipsizliği olan bir kişi bugün idare mahkemesinden red almış.. Şimdi düşünüyorum iadeler olacaktıysa düzenlemeye ne gerek var. Mahkemelere talimat verilir takipsizlik beraat olan kişileri iade edin diye. Ya da düzenleme olacak diyelim mahkemenin bundan haberi olur ve bu dosyaları bekletir.. Bekletmeyip karar verdiğine göre düzenleme filan da yok demektir.. Yanlış mıyım. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın Karabulut tahmini süre var mı

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dostlar şimdi siz böyle yazınca gören de KHK'lı buluşmasında millet sokaklara dökülüp barikat kuracak falan zannediyorum ben. Bu buluşma hakları (sapına kadar) gasp edilmiş, örselenmiş de olsa; medeni ve olgun bir insan topluluğunun buluşması olacak. Geleceklere Gaz basıncı denklemini sorun bilemeyenleri almayın. :)?

Policeman63, Bir saat önce yazdı:

O zeus pustundan haftaya duyacagımız şeyi soyleyeyım:” buluşma yaptınız reis vazgeçti khk sorununa el atmayacak” aynen böyle diyecek 

Yiğit10, 3 dakika önce yazdı:

Dostlar şimdi siz böyle yazınca gören de KHK'lı buluşmasında millet sokaklara dökülüp barikat kuracak falan zannediyorum ben. Bu buluşma hakları (sapına kadar) gasp edilmiş, örselenmiş de olsa; medeni ve olgun bir insan topluluğunun buluşması olacak. Geleceklere Gaz basıncı denklemini sorun bilemeyenleri almayın. :)?

672 KHK-MEB-Beraat-222/e -İnceleme Devam Ediyor-Kurum Aranma Olumlu-Sendika 17 Ay(2015 Ağustos İstifa)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...