İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Yiğit10, 7 dakika önce yazdı:

Dostlar şimdi siz böyle yazınca gören de KHK'lı buluşmasında millet sokaklara dökülüp barikat kuracak falan zannediyorum ben. Bu buluşma hakları (sapına kadar) gasp edilmiş, örselenmiş de olsa; medeni ve olgun bir insan topluluğunun buluşması olacak. Geleceklere Gaz basıncı denklemini sorun bilemeyenleri almayın. ??

Öyle değil hocam yanlıs anladınız bu zeus 25 ekim diyor ya attıgı balon çıkmayacak sonra “bak toplantıyı yaptınız çıkmadı” yalanını söyleyecek demek istediğim oydu?

672 Egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bütün forum sakinlerine iyi geceler. Ben bu forum ilk kurulduğu günden beri sessiz takipteyim yazmak bugüne nasip oldu. Benim hikayem biraz ibretlik, kasım 2015 tarihinde EGM ye Kom YRD olarak atandım. Daha 9 aylık aday memurken malum gece görev istirahatli iken çağrıldım fakat görev yerim avrupa yakasında, evim anadolu yakasında olduğundan dolayı ortada kaldım. Tabi çömez olmanın verdiği heyecan, korku ve panikle ne yapacağımı bilemedim. Daha sonra şube müdürü ve komuta merkezi şefinin 'köprü açılınca gel' demesi üzerine köprüler açılınca sabaha karşı şubeye geçtim fakat tutulan tutanakta ki hakkımda 1 satır yazı nedeniyle açığa alındım tutuklandım ihraç oldum hakkımda  dava açıldı 3 kez ağr. müebbet ve 15 yıla kadar hapis istemiyle. Kraker filan somut hiç bir şey yok fakat tabiri caizse o gece benim durumda olan sadece benım şubemde 200 den aşkın kişi vardı ki gerisini siz düşünün, günah keçisi ilan edildik. Mahkeme darbe ve örgüt üyeliği suçlarından beraat verdi fakat savcının mütalaasından dolayı görevi ihmal ve örgüt üyesi olmamakla beraber örgüt adına suç işlemek suçundan örgüt üyeliğinden ceza verdi.(evet biraz traji-komik bir durum, yani aynı gerekçeli kararda darbeyle alakası yok, örgütle bir bağlantısı, İRTİBATI VE İLTİSAKI YOK, ibaresi geçmesine rağmen örgüt üyeliğinden ceza aldım) daha sonra temyize gidince Bölge idare mahkemesi cezayı bozdu ve yargılama devam ediyor. 686 sayılı KHK ile ihraç oldum kritersiz, tahminim o ara tutukluydum ve hatırlarsınız Rus elçisine suikast düzenlendi ve düzenleyen Fetocu olduğu iddia edilen polis olunca bizi de aynı kefeye koyup ihraç ettiler. Şuan komisyonda hala İNCELEMEYE DEVAM EDİYOR. Umarım bu hain yapıyla alakası olmayan tüm mağdur arkadaşlarım görevine iade olur.

Bu yazıyı yazma  sebebim; son zamanlarda ortaya çıkan duyumlar. Yani tamam ben dahil burada bir çok kişinin en ufakta olsa bir umut kırıntısına ihtiyacı var fakat aksi durumlarda çok büyük hayal kırıklıklarına sebep oluyor. Bunlara bel bağlamaktan ziyade olaylara daha gerçekçi bir şekilde yaklaşmalıyız. Yani son zamanlarda medyada baya yer edinmeye başladık ve AKP'li isimler bile Mağduriyetler hakkında yazıp çizmeye başladı. Her ne kadar beraat veya takipsizlik alan tayfadan olmasamda, şahsi görüşüm; yakın zamanda bu kesime yönelik bir düzenleme çıkacaktır. Çünkü artık altından kalkılamaz ve hukuksal olarak çıkmaza girmeye başladı bu mesele. İnşallah mağdur olan arkadaşlarımızın bu kabusu son bulacaktır.

w

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yiğit10, 5 dakika önce yazdı:

Dostlar şimdi siz böyle yazınca gören de KHK'lı buluşmasında millet sokaklara dökülüp barikat kuracak falan zannediyorum ben. Bu buluşma hakları (sapına kadar) gasp edilmiş, örselenmiş de olsa; medeni ve olgun bir insan topluluğunun buluşması olacak. Geleceklere Gaz basıncı denklemini sorun bilemeyenleri almayın. ??

Ben sözelciyim. Yukarıdaki soruyu sorarlarsa beni alana sokmazlar.. ?

En azından bir de sözel soru sorulsun bence ☺

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Her zırva, her nefret kusmuğu, her türlü trollük ve basmakalıp, bomboş duygusal histeri krizlerinin ifade özgürlüğüne dahil olduğunu düşünüyorum. Eyyorlamam bu kadar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR

Karşımızda, bizim meseleleri tartışan ve ortak bir karar almakta zorlanan, daha kendi içinde anlaşamayan, çoğu şeyde de bilgisi eksik, birbirinden de bi o kadar habersiz bi grup var. Bu iade sorununu çözecek diye düşündüğünüz insanlar şuan tam da böyle...

Ama öyle bi duyum yazılıyor ki zannedersiniz herkes hem fikir, çözüm tek, çalışmalar sonuçlanmış, tek sıkıntı uygun zamanı beklemek...

Her toz, pembe değildir...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karabulut, 2 saat önce yazdı:

Teyit ettirilmiştir; isteyen inanır istemeyen inanmaz.  Takipsizlik ve beraat alanlar En kısa sürede iade olacak.  B

Bu kadar teyit ettirdim her şeyi yaptım referanslarin saglm galiba milletin umutlariyla oynamayın . Elbet  iade olcaz bende diyorum. Elbet bı Ekim'de hepimiz işimize donecez teyit ettirdim teyit kaynağı mantığım ?

701 ihraç takipszilik alındıktan sonra ihraç hava kuvvetleri  komisyon inceliyordu inceliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Habertürk te Ersan Şen Nagehana iyi ayar verdi.Adam coştu.Zoraki reklama gittiler.

672 MEB- KYOK (Ocak 2019), banka (sonuna kadar), istifa edilmiş sendika (27 ay - Haziran 2016), kurum kanaati olumlu (11 Aralık 2019)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Karabulut, 2 saat önce yazdı:

Teyit ettirilmiştir; isteyen inanır istemeyen inanmaz.  Takipsizlik ve beraat alanlar En kısa sürede iade olacak. 

Karabulut, 4 saat önce yazdı:

AKP'nin içi  çok  karışık, Khk'li  meselesinde  3'e ayrılmış durumdalar; birinci  grup khk  lilar  iade olmasın devlette  de  çalışmasın  özelde  de çalışmasın çünkü  biz çocuklarımızı  onlara emanet edeceğiz sağlıkta kendimizi bunlara emanet edeceğiz bunlar Türkiye 'de hiçbir yerde çalışmasın  verelim pasaportlarını isteyen gitsin; ikinci grup  akp  li ise  devlette çalışmasın özel sektörde  çalışsın diyor, üçüncü grup  ise takipsizlikve beraat alanlar iade edilsin ayrıca ibadet takımı iade edilsin diyorlar bakalım hangi grubun  dedigi olacak

Şu iki iletiniz arasında sadece 2 saat var ve, en son paylaştığınız iletinize göre de bu 2 saat içinde bu üç grup anlaştı öyle mi...

Bu kadar kısa sürede ve bu kadar kolay uzlaşmalarına sebep olan "GÜÇ" ne ola ki..

Teyit edildiğini ( Bu kesinleşti demek oluyor) söylediğiniz için soruyorum. Kim bu "GÜÇ" 2 saatte halletti meseleyi...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Y

RosedewittbukateR, 5 dakika önce yazdı:

Şu iki iletiniz arasında sadece 2 saat var ve, son iletinize göre bu 2saat içinde bu üç grup anlaştı öyle mi...

Bu kadar kısa sürede ve bu kadar kolay uzlaşmalarına sebep olan "GÜÇ" ne ola ki..

Teyit edildiğini ( Bu kesinleşti demek oluyor) söylediğiniz için soruyorum. Kim bu "GÜÇ" 2 saatte halletti meseleyi...

Sıkıp duruyor şu adamı engelleyin lütfen   tespit gibi tespit. Sadece sallıyor.

701 ihraç takipszilik alındıktan sonra ihraç hava kuvvetleri  komisyon inceliyordu inceliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 8 dakika önce yazdı:

Şu iki iletiniz arasında sadece 2 saat var ve, son iletinize göre bu 2saat içinde bu üç grup anlaştı öyle mi...

Herkes karabulut nerde gelsin bir yorum yapsın felan diyordu. Hakikaten tam da belirttiğiniz gibi 2 saat içinde ne oldu herşey netleşti mi? Ben inanmıyorum dostlar elbette inanmak istiyorsunuz ama çelişiyor maalesef. Açıkcası tüm takipsizlik ve beraat alanlarında tek kalemde iade olacağını da düşük bir ihtimal olarak görüyorum. Ülkemizde aynı kriterleri taşıyıp beraat alan hapis cezası alan içeride yatan insanlar var. Bu iş iki ucu. Oklu değnek. 

672.Ret ?Herkes biliyor geminin su aldığı, herkes biliyor kaptan yalan söylüyor. Herkes biliyor zarların hileli olduğunu. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...