İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

BusnrYilmaz, 8 saat önce yazdı:

@Seferi44 @Seferi44 gozunuz aydin  ise baslayınca nerede basladiginiz ozluk haklar gibi konularda bilgi verir misiniz

Gelişmeleri buradan paylaşırım muhakkak, inşallah bekleyen herkes için hayırlı haberler alırız. 

669 -Wifi - Kovuşturmaya Yer Yok, İncelemeye Devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Falcon F-16, 17 saat önce yazdı:

Evet arkadaslar saka gibi..komisyon beni duydu galiba..

Biraz once hakkimda verilen RED kararını görmüş oldum.

Bildigim herhangi bir kriterim yok adli idari sürecim de yok..

Karar gelince paylasirim dostlar..

Bu arada affiniza siginarak sorum olacak..ben komisyon basvurusundan sonra adres değişikliği yaptim fakat bunu valilikten dilekce ile bildirmedim daha 10 gun oldu cunku.Fakat adresimi resmi olarak tasidim nufustan.

Kararim guncel nufustaki adresime mi gelir yoksa dilekce ile valilige basvurmam gerekir mi..?

Geçmiş olsun,

Adresinizi HvKK lığında Personel Başkanlığı altında görevlendirilen birime ulaşarak bildirin. CİMER üzerinden MSB ye yazın mesaj içeriğinde mesajın HvKK lığına aktarılmasını isteyin. En hızlı yollar bunlar. Bunun yanında ankaradaysanız HvKK ya gidip direk dilekçe verebilirsiniz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
alpha, 12 saat önce yazdı:

Zeusa temkinli yaklaşıyorum. Yandaş birisinden sorulan soruya başka cevap beklemek de zor. Durduk yere kendisi böyle deseydi tamam derdim ama khklı olmayan birinden hadi katılın hakkınızı arayın demek pek olası değil. Adam sonuçta yandaş olduğunu kabul ediyor. Son dkda işler ters gidebilir mi, gider. 

Temkinli iyimserliğe ve mücadeleye devam. 

Her geçen gün daha da sesimizi duyuruyoruz, haklılığımız anlaşılıyor. 

alpha hocam Ankara programınız belli oldumu acaba, duyurdunuz belki ama kaçırmış olabilirim ondan soruyorum!

701 KHK EGM RED KARARI İSTİNAFTA 06.2018 KYOK Mevcut.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dün şamil tayyar, beyaz tv de konusacaktı bizimle ilgili birsey söylendimi

672 Egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dantes, 13 saat önce yazdı:

chp vekili hukuken suzçsuz bulunanların eski pozisyonlarına iade edilmesi gerektiğini savunuyor . aslında bütün muhalefet neredeyse bu görüşte. bir avantajımızda iyi parti hariç diğer büyük muhalefet partilerinde birer khk lı millet vekili var.

MHp vekili ise klasik cumhur ittifakının güvenlikci anlayşı ile; pasaport iadelerinde, takipsizlik ve beraat alsada içişleri bakanlığının kontrolüne tabi olması gerektiğini söylüyor. KHK lıların mesleğe iadelerindede üstü kapalı pasaportlardaki görüşünün aynısını yineliyor. yani hukuken suçsuz bulunsada son kararı idare vermeli diyor. buda aslında iktidar cenahının en yumuşak görüşü.

bakalım pratikte hangi görüş hakim olacak

komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Policeman63, 19 dakika önce yazdı:

Dün şamil tayyar, beyaz tv de konusacaktı bizimle ilgili birsey söylendimi

Konuşuldu. Cem küçük latif şimşek ve Şamil Tayyar KHK'lılar dan öncelikle beraat takipsizlik alanların bir an önce görevlerine iade edilmesi gerekiyor dediler. Komisyonu yeterli olarak görmediklerini söylediler. Kısa ama öz değindiler!

701 KHK EGM RED KARARI İSTİNAFTA 06.2018 KYOK Mevcut.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mberam0602, 6 dakika önce yazdı:

Konuşuldu. Cem küçük latif şimşek ve Şamil Tayyar KHK'lılar dan öncelikle beraat takipsizlik alanların bir an önce görevlerine iade edilmesi gerekiyor dediler. Komisyonu yeterli olarak görmediklerini söylediler. Kısa ama öz değindiler!

Bakın burası çokomelli; Cem küçük tam bir tetikçidir. O konuşuyorsa bu konuda, bilin ki konuşturuluyordur!

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ibrahim'y, 9 dakika önce yazdı:

Bakın burası çokomelli; Cem küçük tam bir tetikçidir. O konuşuyorsa bu konuda, bilin ki konuşturuluyordur!

Katiliyorum. Cem Kucuk+Nagehan Alci... Habersiz, onaysiz, izinsiz afedersiniz cise gidemeyen kisiler. Olacak guzel birseyler ama insallah kapsami memnun edici olur.

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Emre585858, 12 saat önce yazdı:

Y

Sıkıp duruyor şu adamı engelleyin lütfen   tespit gibi tespit. Sadece sallıyor.

O adamla birlikte bi öyle bi böyle yazanlarıda engellemek lazım çünkü biraz daha izliycem böyle ayarsızlara hala izin verildiğini görürsem bende burayı terk edicem.

Benim konumuzla ilgili kesin inandığım şey öncelikle takipsizlik ve beraat kararı alanlarla ilgili kesinlikle kısa zamanda somut birşeyler olacak. Bunu bu forumdaki insanlar. “Lütfen cevap ver, dosyam nolur, kaynağınız kim, bana bi yorum yapmadınız, söylediğiniz herşey doğru çıkıyor, lütfen lütfen cevap verin , şu şöyle olmuş böyle olur mu yorumunuz nedir diye yalvarılarak fenomen yaptıklarınız buradaki çoğu kişiden senden benden çok bilmiyor. Ulu orta karamollaoğlu beraat alanlar hakkında çalışma varı üstü kapalı dedi. Haluk levent  bile en az 26 bin kişinin iadesi için cb talimat verdi dedi. Eski vekil abdulbaki çalışma var taslak aşamasında dedi. Gökhan özbek ankarada resmî kaynaklarımızdan aldığımız bilgiler kesin 28 bin iade var diyor. Kemal akkiraz aynısını dedi iyi parti vekili mehmet aslan bile  beraat alanlara af çıkıcakmış ne kadar komik birşey gibi bir tweet attı. En önemlisi adalet bakanlığı iade listeler yaptı bu bilgiyi farklı kişilerdende duyduk. En az sizlerde bunun altına bu minvalde 50 kişi yada kurum beyanı eklersiniz. Ama biz çıkıp şu duyumu aldım şu olucak bu olucak deyip gizemli bir kimlik yaratıp duyum pompacılığı yapmıyoruz burda ama dediğim gibi yapanlarında Allah belasını versin çünkü burada mevzu olan herkesin hayatı yorumlarımızı ona göre yapalım. Bilgi belge paylaşımı yapalım kaynağı belli olan yoksa susalım

701 adalet bakanlığı beraat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Aynı tarafta olup, aynı olayları yaşamış insanlar nasıl bu tartışmaların içine girebiliyor anlamıyorum. Bence bazı arkadaşların günde 1 defa yorum yapması gerekiyor. Kısıtlanırsa klavyeleri tartışmada olmaz!

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...