İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Kaderdaslar 5 ekime 1 hafta kaldi,görüyorum ki ne iller arası ne formlarda,gruplarda,nede kişiler arasında hiç bir programlama,organizasyon yapılmıyor,bahsedilmiyor,bu güzel insanları nasıl bir arada toplarız ankaraya nasıl getiririz diye dertlenen ne bir stk,ne bir platform nede bir topluluk yok gördüğüm kadarıyla.bence 1 hafta bırakalım şu yazışmaları,duyum,bilgi paylaşmayı,nasılsa Birgün hepimiz iade olacağız önemli olan sesimizi duyurmak,bu süreci hızlandırmak ve cabuklastirmak. bir planlama yapalım,nasıl yaparız nasıl buluşuruz,birileri bunlara el atması lazım artık.gelin hepimiz önümüzdeki haftaki buluşmaya odaklanalim ve fikirlerimizi yazalim.ne dersiniz kaderdeslar.sen yoksan 1 kişi eksiğiz.bu benzer tag.larla twit.duyuralım,facebook gruplarında,forumlarda haykiralim şu 5 Ekimi,tüm khk.lara sesimizi duyuralım ve orada en az 10 bin kişi olalım.(ben 1000 bile olmayacak diyorum).eee ne duruyorsunuz çalışma başlasın artık...

677-Beraat-Kasım 2015 istifa edilmiş sendika-incelemeye devamm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 14 dakika önce yazdı:

Sonuç: Takipsizlik ve Beraat alanlar dönecek...

689 Beraat-Komisyon Bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Leodinas, Bir saat önce yazdı:

Kaderdaslar 5 ekime 1 hafta kaldi,görüyorum ki ne iller arası ne formlarda,gruplarda,nede kişiler arasında hiç bir programlama,organizasyon yapılmıyor,bahsedilmiyor,bu güzel insanları nasıl bir arada toplarız ankaraya nasıl getiririz diye dertlenen ne bir stk,ne bir platform nede bir topluluk yok gördüğüm kadarıyla.bence 1 hafta bırakalım şu yazışmaları,duyum,bilgi paylaşmayı,nasılsa Birgün hepimiz iade olacağız önemli olan sesimizi duyurmak,bu süreci hızlandırmak ve cabuklastirmak. bir planlama yapalım,nasıl yaparız nasıl buluşuruz,birileri bunlara el atması lazım artık.gelin hepimiz önümüzdeki haftaki buluşmaya odaklanalim ve fikirlerimizi yazalim.ne dersiniz kaderdeslar.sen yoksan 1 kişi eksiğiz.bu benzer tag.larla twit.duyuralım,facebook gruplarında,forumlarda haykiralim şu 5 Ekimi,tüm khk.lara sesimizi duyuralım ve orada en az 10 bin kişi olalım.(ben 1000 bile olmayacak diyorum).eee ne duruyorsunuz çalışma başlasın artık...

Çukurova KHK Platformları toplantisindayız.

Gökhan Özbek, Levent Mazılıguney de burada. 

Ortada bir program var.

İzin, finans sıkıntısı olan arkadaşlar için belki değişebilir diye yayınlamakta tereddüt ediyoruz.

Bir kaç gün sonra program sabitlenmişse yainlacagım. 

İllerin planlanması bundan sonra daha rahat olabilecek  ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür KARAGEDİK, 18 dakika önce yazdı:

Çukurova KHK Platformları toplantisindayız.

Gökhan Özbek, Levent Mazılıguney de burada. 

Ortada bir program var.

İzin, finans sıkıntısı olan arkadaşlar için belki değişebilir diye yaytinlamakta tereddüt ediyoruz.

Bir kaç gün sonra program sabitlenmişse yainlacagım. 

İllerin planlanması bundan sonra daha rahat olabilecek  ?

Ne güzel haber,sizden bekliyordum zaten özgür hocam.Ama yetersiz,tüm platformlar odaklanmali..tabi bizlerde illerimizde çalışma yapmalıyız..bence bu hafta sadece bu konu üzerine yazışalım,diğer konular kapansın formda...

677-Beraat-Kasım 2015 istifa edilmiş sendika-incelemeye devamm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

672 meb sendika+Cihan medya İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Missisipi06, 1 saat önce yazdı:

Merhaba ; dün sabah itibariyle RET kararımı sistemde gördüm. Kriter ankesör. Evet evet yanlış duymadınız. Kimin aradığı bilinmiyor. Ne konuşulmuş bilinmiyor. Örgütsel bir görüşmemi bilinmiyor. Ama sabit hattan aranmışsın kardeşim şüphelisin demişler ?  İlk aşamayı geçtim şimdi idare mahkemesi aşamasına geçeceğim tebliğ edilince. Foruma geç ama hızlı bir giriş yaptım. Bu kadar şimdilik ?

Öncelikle geçmiş olsun. İnşallah gelecek süreçte hakikat ortaya çıkar doğru bulunur. Adli süreç yaşamışmıydınız? Sonucu beklenilip mi karar verildi yoksa komisyon kararı direk mi verdi? 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phantom18, 9 dakika önce yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun. İnşallah gelecek süreçte hakikat ortaya çıkar doğru bulunur. Adli süreç yaşamışmıydınız? Sonucu beklenilip mi karar verildi yoksa komisyon kararı direk mi verdi? 

Teşekkür ederim. Adli sürecim devam ediyor. Benim durumumda olan diğer askeri personellerin ohal kararlarında gördüğüm kadarıyla  "ağır ceza mahkemesinde kovuşturmasının olduğu ve ankesörlu/sabit hatlardan arandığı iddiası bulunduğu" icin reddine karar verilmis. Bekleseler belki mahkemeden beraat alacağız ama ihrac edenlerin yine kendi aralarinda oluşturduğu bir komisyon olduğu icin beklenen bir sonuçtu benim için yani...

701 KHK- RET - Idari Dava Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bakıyorum Formda aleyhimde  atıp tutmuslar  ben kimseye inanın veya inanmayın  demiyorum ben duyum ve  bilgileri paylaşıyorum orasıni siz  bilirsiniz nihayetinde bu işler siyasetin bileceği birsey  ben bilemem ama kesin olan birşey var iade edilecek kişiler için  çalışmalar başlatıldı ve son aşamaya geldi  yine söylüyorum bütün  Khk'lilar  iade olmayacak takipsizlik ve beraat alanlar iade edilecek NOKTA. (Kimseyle de  polemiğe  girmek istemiyorum. )

686 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karabulut, 11 dakika önce yazdı:

Bakıyorum Formda aleyhimde  atıp tutmuslar  ben kimseye inanın veya inanmayın  demiyorum ben duyum ve  bilgileri paylaşıyorum orasıni siz  bilirsiniz nihayetinde bu işler siyasetin bileceği birsey  ben bilemem ama kesin olan birşey var iade edilecek kişiler için  çalışmalar başlatıldı ve son aşamaya geldi  yine söylüyorum bütün  Khk'lilar  iade olmayacak takipsizlik ve beraat alanlar iade edilecek NOKTA. (Kimseyle de  polemiğe  girmek istemiyorum. )

Sayın Karabulut Ya kurumu aranmış ve adli soruşturma si olmayanlar hakkında bir bilginiz varmı?

672 inceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kabul alanlara hayırlı olsun Red alanlara geçmiş olsun 

Hâlâ incelemeye devam...

692KHK KYOD  soruşturma yok, mahkeme yok OHAL beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...