İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

KHKlıvatansever, 8 dakika önce yazdı:

@ikm2779 @scienceindex devlet kurumları aras

Bunun ana sebebi Komisyonun en son çalıştıkları kurumun görüşünü esas alması. Özellikle Ankara'da Bakanlıkların merkez teşkilatında çalışanların ise en son çalıştığı kurumun değil, İnsan Kaynaklarının yada oluşturulan Komisyonun görüşünün alınmasından kaynaklanıyor. Zaten o birimler de tanımadıkları kişi hakkında, gerekçeye dahi ihtiyaç duymadan olumsuz görüş bildiriyor. Komisyonda RED'i basıyor. Bu TSK ve EGM'de de aynıymış. Komisyonun herkesin en son çalıştığı amirlerin görüşlerine başvurmaları gerekiyor.

Egm de kurum görüşü yok. Oranın görüşü tamamen kişin kodlama bilgisine göre şekilleniyor. Sonradan kurum görüşü araştırma merkezi aşamasında devreye giriyor

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Adnan104 @Adnan104Her kurum kafasına göre takılıyor demek ki. Devlet kurumlarının birbirinden ayrı ayrı uygulamaların hepsi hukuksuz. Mahkemelerin de aynı şekilde aynı konudan birine beraat verirken diğerine ceza vermesi gibi. 

695 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://t24.com.tr/haber/khk-ile-ordudan-atilan-sehit-agabeyi-yarbay-mehmet-alkan-ofkem-volkan-gibi-kabariyor-onlarla-hesaplasmak-istiyorum,844812

Sözcü Gazetesinden Özlem Gürses, Şehit Ağabeyi Yarbay Mehmet ALKAN ile röportaj yapmış. Sözcü nasıl olmuş da buna izin vermiş şaşırdım! Tabi sadece gazete ve youtube kanalında röportaj mevcut birşey olur diye İnternet sitelerine koymamışlar.. 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phantom18, 9 dakika önce yazdı:

https://t24.com.tr/haber/khk-ile-ordudan-atilan-sehit-agabeyi-yarbay-mehmet-alkan-ofkem-volkan-gibi-kabariyor-onlarla-hesaplasmak-istiyorum,844812

Sözcü Gazetesinden Özlem Gürses, Şehit Ağabeyi Yarbay Mehmet ALKAN ile röportaj yapmış. Sözcü nasıl olmuş da buna izin vermiş şaşırdım! Tabi sadece gazete ve youtube kanalında röportaj mevcut birşey olur diye İnternet sitelerine koymamışlar.. 

https://www.sozcu.com.tr/hayatim/yasam-haberleri/bana-bu-haksizligi-yapanlari-affetmem/

Yok hocam. Ben sabah okudum. Hatta ana sayfadaydı.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yaptıgı haksızlık hukuksuzluklarin çözümünde bile adaletsiz davranıyorlar. Burada kriter yaristirmiyorum, hicbir kriteri yasal olarak görmüyorum ama bu kadar da yeter ya. Ben ve benim gibi binlerce polis arkadaşım sözde bir şizofrenin fislemesiyle gerçekte ise il emniyet müdürlükleri  istihbarat şubedeki birkaç şerefsizin  fislemesiyle ıhraç edildik. Ama buna rağmen hiçbir kriterimiz yokken işimize dönemiyoruz. Önceden seviniyordum dönenlere, en azından ben yandım başkası yanmasın diyordum ama dünkü kararlardan sonra bu kadar iyimserliğin fazla olduğunu düşünmeye başladım. 2-3-4 kriteri dönen öğretmenin, saglik calisaninin döndüğü bir düzende hicbir kriteri olmayan polisin askerin işine  dönmemesi olayını kimse bana açıklayamaz. Nedense asker ve polis birde adalet çalışanları hariç gördüğüm kadarıyla hicbir meslek grubunun umrundada değiliz. Her kabul alan sizi asla yalnız bırakmayacağız hep yanınızdayız deyip 1 saat sonra üyeliğini siliyor. Daha hala birlik beraberlikten bahsedenler var. Khk lar hicbir zaman homojen bir grup olmadı. Olmazda. Çünkü o kadar çok farklı kesim bir aradaki ortak payda olan ıhraç işlemi bu grupları birlestirmiyorsa hicbir şey bir daha birleştiremez. 

Su hayatta encok anama, hanıma ve çocuklara üzülüyorum. Bir gram umudum kalmadı. Lakin yalandan da olsa onlara umut satmak o kadar acı ki.

Şunu çok iyi biliyorum ki bayramlarda , konserlerde, festivallerde, mitinglerde, il dışı görevlerde operasyonlarda  vs. görev yaparken milletin mutluluğu sağlamak için kendi mutlulugumuzdan ödün verirken hicbir vatandaşın umrunda değildik. Herkes dönüp bizler ortada kaldığında gene hiçkimsenin umrunda olmayacağız...

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim de kafama takılan şey şu hadi bir fişleme listesi var. Çevre araştırması yap bir kaç kriteri varsa daha hassas davran delil varsa acıma işten at hapse at. Ama fetocu sempatisi ne 17_25 aralıktan önce ne de sonra olan bir silahlı personele vatan haini demek, ortada birakmak, suçu yoksa bile kriptodur demek çok yanliş. İnanın hayatta herkes en azından inandığı değerler uğruna yargılansın haksızlık yapılacaksa bari bunun üzerinden  yapılsın bari

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 58 dakika önce yazdı:

Fark edememişim o kadar da baktım?"Sözcü" beni affetsin bu kez de! 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yeliz Coşkun Aslanalp, 12 saat önce yazdı:

679 adalet inceleme devam...Adalet Bakanlığından kuruma sorulan arkadaşlar varmı?

Adalet Bakanlığı 693 Sayılı KHK ile ihraç edildim. Bildiğim bir kriterim yoktu. Tam olarak niçin ihraç edildiğimi bilmiyorum. Adli yargılama aşamasında 2012 yılında dönemin başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın odasına dinleme cihazı yerleştiren Ahmet Türer adlı bir FETÖ'cü ile irtibatlı olabileceğim yönünde istihbarat bilgisi ile karşılaştım. HTS kayıtlarına göre bu şahıs tarafından 2013 yılı Ekim ayında Turkcell Vınn Data hattıma atılmış, benim dönüş yapmadığım bir adet SMS sözkonusu imiş. Böyle bir şahsı kesinlikle tanınıyorum. Savcının beraat mütalaası ile 03.07.2019 tarihinde beraat ettim, kararım kesinleşti. Bugüne kadar kurumum yani çalıştığım adliye aranmadı. Bakanlık aranmış ise bu konuda bir bilgim yok. Komisyon incelemeye devam. 

693 Sayılı KHK, Beraat, Ohal Komisyonu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...