İçeriği gör

Önerilen Yorum

Arkadaşlar merhaba 27.  İdare mahkemesi tüm bilgi ve belgeleri talep etmişti belgeler geldi şimdi terkar ara karar alıp başka belge istemiş sizce bu durum olumlu mu olumsuz bir durum mu

Njjjj

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
edmondantes, 23.07.2022 - 16:28 yazdı:

Arkadaşlar merhaba 27.  İdare mahkemesi tüm bilgi ve belgeleri talep etmişti belgeler geldi şimdi terkar ara karar alıp başka belge istemiş sizce bu durum olumlu mu olumsuz bir durum mu

Benim dosyada 27 idare mahkemesinde, ilk ara karar adli yardım ile ilgiliydi ikinci ara karar mart ayında verilmişti ancak sistemde göremediğim bazı kurumların cevabı vardı bilmiyorum belki sisteme yüklenmemiş. Temmuzda yine bir ara karar verildi bekliyorum

692 KHK Adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
akademisyen, 14.07.2022 - 16:43 yazdı:

herkese selam,

arkadaşlar geçen ay 26. idarede duruşmam vardı, katıldım. geçen hafta ara karar verildi varsa başka bilgi ve belge istendi kurumdan avukatım bunu iyiye yordu da siz ne dersiniz. ara karar verilmesi gerçekten iyiye işaret mi. bu arada hakkımda bir açılan bir soruşturma yok.

Benim de aynı mahkemeden, aynı şekilde 7 konuda somut bilgi ve belge istendi. Kurum cevabında; bizde somut belge yok, kurum içi söylentilere göre işlem yaptık diye cevap vermiş.

26. idare mahkemesi, epey bir kabul kararı vermeye başlamıştı. Ancak, kabul kararları veren hakim, sanırım Erzincan'a gitti. Yerine geleni bilmiyorum.  Bakalım o ne karar verecek.

Takipsizlik kararı var. Kurumun cevabı ektedir. Bakalım ne olacak

https://dosya.co/s8yy8zbebslj/cevap.pdf.html

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim için de kurum benzer şeyler yazmış. Elimizde başka bilgi belge yok demişler. Bakalım bekliyoruz bir de adli tatil girdi eylül e kadar bişey çıkmaz artık.

YÖK 689 KHK adli işlem yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
akademisyen, 2 dakika önce yazdı:

Benim için de kurum benzer şeyler yazmış. Elimizde başka bilgi belge yok demişler. Bakalım bekliyoruz bir de adli tatil girdi eylül e kadar bişey çıkmaz artık.

Evet, Eylül'e kadar zor karar çıkar

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn. @Aklima

Bayram oncesi komisyon başvurumu reddetmisti, bu itibarla, idare mahkemesine sunacağım dilekçeyi hazırlamaya başlamış bulunmaktayım. Hatırlarsanız, dilekçemi inceleyebileceğinizi söylemiştiniz, bu çerçevede dilekçemin son taslağını az önce e-posta adresinize gonderdim. Müsait olduğunuz bir zamanda bakıp detaylı görüş, eleştiri ve önerilerinizi iletebilirseniz çok memnun olurum. Adli tatil başlamış olduğu için acelem yok ve zamanım geniş, dolayısıyla, dilekçe taslağına ne kadar detaylı bakabilirseniz benim için o kadar iyi olur.

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 20 saat önce yazdı:

Sn. @Aklima

Bayram oncesi komisyon başvurumu reddetmisti, bu itibarla, idare mahkemesine sunacağım dilekçeyi hazırlamaya başlamış bulunmaktayım. Hatırlarsanız, dilekçemi inceleyebileceğinizi söylemiştiniz, bu çerçevede dilekçemin son taslağını az önce e-posta adresinize gonderdim. Müsait olduğunuz bir zamanda bakıp detaylı görüş, eleştiri ve önerilerinizi iletebilirseniz çok memnun olurum. Adli tatil başlamış olduğu için acelem yok ve zamanım geniş, dolayısıyla, dilekçe taslağına ne kadar detaylı bakabilirseniz benim için o kadar iyi olur.

Okuyup, dönüş yapayım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@edmondantes merhabalar benim dosyamda 27. idari mahkemesinde dosya açılış tarihi aralık 2020 ..

iki ara karar  verildi idari mahkemesinin sonuçlanması yaklaşık 700 gün yani kararın çıkması yaklaşık 22-23 ayı buluyor...

yılbaşına doğru bir şeyler belli olur diye düşünüyorum ...

klasik kurumlara yazı yazıldı hep irtibatı yoktur,birşeye rastlanmamıştır gibi gibi cevaplar geldi... darbeden yargılandım savcı ve hakim beraat verdi idari mahkemeyi bekliyorum umarım beklediğimize değer yoksa hep bi yokuş yukarı çıkıyor gibiyiz malesef :/

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
orkinos09, 9 saat önce yazdı:

@edmondantes merhabalar benim dosyamda 27. idari mahkemesinde dosya açılış tarihi aralık 2020 ..

iki ara karar  verildi idari mahkemesinin sonuçlanması yaklaşık 700 gün yani kararın çıkması yaklaşık 22-23 ayı buluyor...

yılbaşına doğru bir şeyler belli olur diye düşünüyorum ...

klasik kurumlara yazı yazıldı hep irtibatı yoktur,birşeye rastlanmamıştır gibi gibi cevaplar geldi... darbeden yargılandım savcı ve hakim beraat verdi idari mahkemeyi bekliyorum umarım beklediğimize değer yoksa hep bi yokuş yukarı çıkıyor gibiyiz malesef 😕

Hocam dava açılış tarihi nezaman kurumlara ilk ara karar ve ikinci ara karar hangi tarihlerde gönderildi?

692 KHK Adalet bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Cihaneymen 

Dosya açılış tarihi 30.12.2020

ilk ara karar 17.12.2021

ikinci ara karar 07.07.2022

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...