İçeriği gör

Önerilen Yorum

Demirci, 12 dakika önce yazdı:

Teşekkürler, benim durumum biraz farklı, sanırım yanlış anlaşıldım. Mahkeme asamasindan önce, kurumun kanaatine Komisyon HTS kaydı eklemis gibi (bunu dosyada fark etmem sonrasinda savunmaya cvp dilekcemde belirttim ve kurumun açıklık getirmesini istedim). Kurum 2. Savunmasında bu hususa açıklama getirmezse, bu duruma karşı ilgili AYM kararına ek beyan dilekçemde atıfta bulunmayı düşünüyorum, ne dersiniz? Yani Komisyon sonradan gerekçe uretmemeliydi değil mi? (HTS kaydı, komisyon kararinda açıkça belirtilmiş)

Sayın @Demirci,

Paylaşımınız ve profilinizden anladığım kadarıyla KHK ile kamu görevinden çıkarıldınız.

KHK ile lkamu görevinden çıkarılmalardaki gerekçe "irtibat iltisakı olan" yani kamu görevinden çıkarıldığınız KHK ya adınız eklendiğinde hakkınızda olan kelimesinin dolduracak gerekçeler var demektir. Komisyondan red almanız sonrasında idare mahkemesine gittiğinizde kurumun gönderdiği dosyalar içinde ohal komisyonu dosyası var. Bu dosya içindede kurumunuzun, sizin neden kamu görevinden çıkarıldığınızı yazdığı bir kısım var. sıra numarası 12.

burada yazmayan bir gerekçeyi komisyon kullanmışsa bu durum hukuksuzdur. Komisyonun taraf tuttuğunu gösterir. Mutlaka vurgulanması gereken bir durumdur.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 36 dakika önce yazdı:

Sayın @Demirci,

Paylaşımınız ve profilinizden anladığım kadarıyla KHK ile kamu görevinden çıkarıldınız.

KHK ile lkamu görevinden çıkarılmalardaki gerekçe "irtibat iltisakı olan" yani kamu görevinden çıkarıldığınız KHK ya adınız eklendiğinde hakkınızda olan kelimesinin dolduracak gerekçeler var demektir. Komisyondan red almanız sonrasında idare mahkemesine gittiğinizde kurumun gönderdiği dosyalar içinde ohal komisyonu dosyası var. Bu dosya içindede kurumunuzun, sizin neden kamu görevinden çıkarıldığınızı yazdığı bir kısım var. sıra numarası 12.

burada yazmayan bir gerekçeyi komisyon kullanmışsa bu durum hukuksuzdur. Komisyonun taraf tuttuğunu gösterir. Mutlaka vurgulanması gereken bir durumdur.

İlginiz için teşekkürler, 1. Savunmaya cvp dilekcemde bu durumu zaten vurguladım. Komisyon kararinda, "C. Başvuruya İlişkin Bilgi, Belge ve Tespitler" başlığı altında HTS kaydını sanki kurum tespit etmiş gibi ifade edilmiş ama kurumdan gelen dosyayı incelediğimde HTS kaydının dosyama ihracimdan sonra komisyonca eklendigini fark ettim ve savunmaya cvp dilekcemde kurumun bu duruma netlik kazandırmasıni istedim (bakalım 2. Savunmada ne diyecekler, gelecek/gelmeyecek cvba göre ek beyanimi formüle edeceğim, cvp gelince size zaten mutlaka danisirim).

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaslar 23.10.2022 tarihi ıtıbariyle 19.bölge idareden ret geldi 701 KHK lıyım örnek bir istinaf dilekçesi varmı 701 ile ilgli kafam dolu herkes gibi sayfayı tam inceleyemedim yardımcı oalacak herekese teşekkürler

hayat devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Uçurtma, 21.10.2022 - 16:40 yazdı:

@ozelharekat61 28.İdare Mahkemesinin iade kararı 13 Ekim 2022 de uyapa düştü.Bakanlıktan gelecek evrakı bekliyorum.

1 ay içerinde mahkeme kararını uygulaması gerekiyor.

Hocam çok sevindim sizin adınıza...

Hayırlı uğurlu olsun. Benimde aynı gerekçe ile dosyam 28 idarede süreçle ilgili bilgi almak adına özelden size yazdım. Dönüş yaparsanız sevinirim.

679 TSK Kyok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Bambam Teşekkürler..

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 21.10.2022 - 08:45 yazdı:

Bir-iki güne kalmaz, dilekçeniz UYAP'ta görünür muhtemelen. Ondan sonraki süreç şöyle olacak:

- İtiraz dilekçeniz çalıştığınız kuruma gönderilerek tebliğ edecek.

- Tebliğten itibaren 30 gün içinde kurumunuzun cevap verme hakkı var.

- Kurumunuzdan 30 gün içinde cevap gelmesi halinde cevaptan sonra, cevap gelmemesi halinde ise 30. günden sonra dosyanız mahkeme tarafından istinaf mahkemesine (BİM) gönderilecek.

- Dosyanızın gönderildiğini UYAP'tan görebileceksiniz.

- Ardından dosyanız BİM'e fiilen ulaşınca (bir-iki haftayı bulabilir), yeni bir dosya numarasıyla ayrı bir dosya açılacak ve UYAP'ta bu dosyayı ayrı bir klasör olarak göreceksiniz.

Umarım bir an önce yaşadığın(m)ız haksızlıklar son bulur.

çok teşekkürler.

aynen söylediğiniz gibi uyapta başvurum görüldü.

şimdi diğer adımları takip edeceğim inşaallah.

Sağ olun.

679 KYOK 14.10.2020 RED Hsbnllhuvnğmlvkl

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

2019 yılında sözde(!) sicil amirimin hakkımdaki iftiraya itibar ederek şahsi ikbali ve hırsları nedeniyle yazdığı “şüphe duyuyorum” minvalindeki kanaate dayalı teklifiyle kamu görevinden çıkarıldım. İhraç olduktan iki yıl sonra önce takipsizlik kararı aldım daha sonrasında şahsıma iftira atan FETÖ’cü hakkında İFTİRA suçu nedeniyle iddianame düzenlendi ve kamu davası açıldı. Davası derdesttir. TSK’da 2629 sayılı kanun gereğince pilot ve uçuş ekibine her yıl uçuş tazminatı ödenmektedir. İhraç olduğum dönemde hakettiğim uçuş tazminatı ödenmemiştir. Bu sebeple 2021 yılında eski birliğime uçuş tazminatımın ödenmesi yönünd talep dilekçesi yazmıştım. Tabi ki idare talebimi haksız ve hukuka aykırı olarak reddetti. Müteakiben süresi içerisinde idare mahkemesine iptal davası açtım. Davanın neredeyse sonuna gelindi. Geçen hafta idare mahkemesi eski kurumumdan şahsıma ödemediği yıllık uçuş tazminatının hesaplanmasını istedi. Davalı idare yıllık uçuş tazminatımı hesaplayıp göndermiş. Hesaplanan tutar 14000₺. İdare mahkemesi lehime karar verirse eğer (hukuk devletinde olması gereken) 2019 yılı Ekim ya da Kasım ayında ödemesi gerektiği halde ödemediği 14000₺‘ye yasal faiz başlangıcı hangi tarihi baz alarak karar verir? (Hakediş mi yoksa dava açılış tarihi mi?) Bilindiği üzere son iki yıldır enflasyon oranı yasal faiz oranının çok üzerinde seyretmektedir. Anayasa mülkiyet hakkı kapsamında tarafıma ödenecek tazminatın enflasyon farkıyla verilmesini talep edebilir miyim? Şöyle ki 14000₺ yasal faizle yaklaşık 15500₺ gibi bir rakamken, enflasyon oranıyla 35000₺ gibi bir tutar ediyor. Cevaplar için şimdiden teşekkürler. 

KKKlığı 375 KHK (03/2019) - İdari Dava Red (02/2020) - Bölge İdare Red ( 1 hafta sürdü) - KYOK (11/2020) - İftira atan şahsa kamu davası açıldı (05/2021) - Danıştay (10/2020 esastan havale için beklemede)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kobra, 47 dakika önce yazdı:

İdare mahkemesi lehime karar verirse eğer (hukuk devletinde olması gereken) 2019 yılı Ekim ya da Kasım ayında ödemesi gerektiği halde ödemediği 14000₺‘ye yasal faiz başlangıcı hangi tarihi baz alarak karar verir? (Hakediş mi yoksa dava açılış tarihi mi?)

Dava dilekcenizde hak ediş itibariyle faiz talep ettiniz mi? Aksi halde, dava açılışi itibariyle hesaplanır diye biliyorum. 

Kobra, 49 dakika önce yazdı:

Anayasa mülkiyet hakkı kapsamında tarafıma ödenecek tazminatın enflasyon farkıyla verilmesini talep edebilir miyim?

Sanırım bu konuda emsal gosterebileceginiz  bir AYM kararı var ama detaylarını hatirlayamiyacagim, kararı bulmaniz iyi olur.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kobra, 51 dakika önce yazdı:

İhraç olduğum dönemde hakettiğim uçuş tazminatı ödenmemiştir.

Davanızın sonucunu merak ediyorum, sonuçlanınca paylaşın lütfen. İdare fiilen ucmadiginiz için mi bu tazminatı odemek istemiyor, idarenin (ve reddederse mahkemenin) argümanı nedir? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 7 dakika önce yazdı:

Dava dilekcenizde hak ediş itibariyle faiz talep ettiniz mi? Aksi halde, dava açılışi itibariyle hesaplanır diye biliyorum. 

Dava açılış dilekçeme “…yıllık uçuş tazminatına esas gerçekleştirdiğim 40 saat uçuşum nedeniyle hak etmiş olduğum uçuş tazminatının yasal faiziyle birlikte tahsiline,…” şeklinde yazmışım.

Güncelleme • • Kobra
Yazım hatası ve eksiklik

KKKlığı 375 KHK (03/2019) - İdari Dava Red (02/2020) - Bölge İdare Red ( 1 hafta sürdü) - KYOK (11/2020) - İftira atan şahsa kamu davası açıldı (05/2021) - Danıştay (10/2020 esastan havale için beklemede)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...