İçeriği gör

Önerilen Yorum

tyrant_35, 4 dakika önce yazdı:

Merhabalar herkese red tebliği elime ulaştı.TSK mensubu 701 no`lu KHK ile ihraçtım ve savcılık tarafından KYOK verilmişti.  Tebliğin içeriğinde ise kurum tarafından; 2013 yılında örgütle bağlantılı bir yerde eğitim gördüğüm, örgüte ait evlerde kaldığım ve çevremde örgüt mensubu olarak tanındığım şeklinde bilgi verilmiş. Örgüt evlerinde kaldığım ve çevremde böyle tanındığım külliyen yalan ayrıca belirtilen yılda tek bir kurumda eğitim gördüm. Tamamen örgütle bağlantılı olmayan bir dershaneydi ve halihazırda bu dershanenin faaliyeti devam etmektedir. Bir diğer tespit ise askeri okula girerken verilen aday numarası örgütün kodlama sistemine uygunmuş.Başvurunun değerlendirilmesinde ise terör örgütüyle irtibatımın olduğu yönünde kurum dosyasında yer alan bilgiler varmış. Bu belgeler benim irtibatımı göstermekteymiş falan filan işi boş şeyler yazıyor. Kısaca kriterler; Kurum bilgileri ve okula giriş yılımdaki kodlamaya uymam. Yani açıklayıcı hiçbir şey yok tebliğde. Sizce bu idarede nasıl değerlendirilir ve nasıl bir dilekçe hazırlamalıyım. Yardımcı olacak herkese şimdiden çok teşekkür ederim. 

Belirttiğiniz kadarıyla şimdiden dönüşünüz hayırlı olsun demek geldi içimden. Ama zaman alacak. Kararı paylaşabilirseniz daha doğru yorum yapmak mümkün olacaktır.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçenlerde genel sayfada paylaşmıştım. Kurum "İkinci Cevap Layihası" nı göndermişti. Elime ulaştı kendileri, bu aşamada Kurum yeni hiçbir şey söyleyemediği gibi istediğim ve sorduğum şeylere de cevap ver-e-memiş. Yanlış hatırlamıyorsam buna cevap vermiyorduk? ayrıca tekemmül dilekçesi yazılmasına gerek var mıdır?

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phantom18, 19.06.2020 - 18:50 yazdı:

Geçenlerde genel sayfada paylaşmıştım. Kurum "İkinci Cevap Layihası" nı göndermişti. Elime ulaştı kendileri, bu aşamada Kurum yeni hiçbir şey söyleyemediği gibi istediğim ve sorduğum şeylere de cevap ver-e-memiş. Yanlış hatırlamıyorsam buna cevap vermiyorduk? ayrıca tekemmül dilekçesi yazılmasına gerek var mıdır?

2 nci cevap layihasından kastınız 2577 sayılı kanunda geçen 2 nci savunmaysa; içeriğinde cevap vermenizi gerektirecek bir husus yoksa zaten cevap veremiyorsunuz. Bu durumda tekemmül dilekçesi göndermeniz gerekmiyor.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 4 saat önce yazdı:

2 nci cevap layihasından kastınız 2577 sayılı kanunda geçen 2 nci savunmaysa; içeriğinde cevap vermenizi gerektirecek bir husus yoksa zaten cevap veremiyorsunuz. Bu durumda tekemmül dilekçesi göndermeniz gerekmiyor.

Sayın @Aklima özenle ve itinayla cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Kurum konusu olarak "İkinci Cevap Layihası" olarak belirtmiş.

Durumun özü de "Savunmaya Cevap Dilekçemin" savunması olarak göndermişler fakat ısrarla cevaplarını istediğim sorulara, belge ve bilgilere cevap vermemiş hatta 1 sayfalık bir yazı yollamışlar. Yeni hiçbir suçlama olmadığı gibi sorulara cevap istenilen belgeleri de sunmamışlar. 

Bu aşamada benzer hususları dile getiren ısrarcı bir dilekçe yazmanın lüzumu var mıdır? Zaten mahkeme isteyecek midir? 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

sn @phantom18 sizle aynı zamanda ret alıp gözaltı yaşadık yanlış hatırlamıyorsam. Ben daha yeni savunmaya cevap dilekçesi yazıyorum. Korona yüzünden kaldı. Bu hafta yollayacağım. Avukatın dediği, bunlar süreyi uzatmak için eksik cevaplar veriyorlar. Zaten elle tutulur bir şey olsa bu kadar bekletmezler, direkt şu şu sebepten dolayı attık derlerdi diyor. Zaten dzkk hukuksuzlukta başı çeken kurum. Ayrıca korkak idareciler başımız yanmasın diye süreyi geçiştiriyor. O yüzden biz her şeyi tek bir dilekçede isteyelim, ha yine yollamazlar ise yine isteyelim ki idare mahkemesinin de kurumu savunacak durumu kalmasın diyor. Zaten mahkemeler tarafsız denilemez. Şahsen ben olsam ısrarla hukuku çiğnediklerini kanun maddeleri ile belirterek sunardım. Çünkü bu mahkemede olmasa da AİHM ve AYM gibi yerlerde, zamanında bu gibi taleplerde bulunuldu mu, hak ihlalleri belirtildi mi diye bakılıyormuş. Öyle dedi. Her türlü hak ihlalini anayasa ve uluslararası kanunların maddelerini ekleyerek sunmaya çalışacağım.

Güncelleme • • wildPuppy

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phantom18, 4 saat önce yazdı:

Sayın @Aklima özenle ve itinayla cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Kurum konusu olarak "İkinci Cevap Layihası" olarak belirtmiş.

Durumun özü de "Savunmaya Cevap Dilekçemin" savunması olarak göndermişler fakat ısrarla cevaplarını istediğim sorulara, belge ve bilgilere cevap vermemiş hatta 1 sayfalık bir yazı yollamışlar. Yeni hiçbir suçlama olmadığı gibi sorulara cevap istenilen belgeleri de sunmamışlar. 

Bu aşamada benzer hususları dile getiren ısrarcı bir dilekçe yazmanın lüzumu var mıdır? Zaten mahkeme isteyecek midir? 

Sayın phantom18,

"Davalı idare dava dilekçemde belirttiğim, özellikle de davalı idarenin .... tarihli ilk savunması sonrası .... tarihinde yazdığım ikinci dilekçemde sorduğum hiç bir soruya cevap verilmediği,

hiç bir belge sunulmadığı en önemlisi davalı kurumun teklifi üzerine hakkımda işlem yapılan 701 nolu KHK dönemine dair, kamu görevinden çıkarılmamı gerektirecek sebep, gerekçe, neden konusunda hiç bir bilgi, delil,tanık,ifade vb sunulmadığı hatta bu konulara hiç değinilmediği,

Davalı idare en basiti hakkımda neden işlem yapıldığına dair aleyhimde tek bir delil sunamamaktadır. Fetö/pdy ile beni aynı kefeye koyacak tek bir delil, gerekçe, tanık, belge vb yoktur. Bu husus davalı idarenin dilekçelerime verdiği cevaplardan anlaşılmaktadır.

davalı kurumun hakkımda yapılan kamu görevinden çıkarma işlemini açıklayacak yasal, hukuki, somut, hiç bir gerekçesi olmadığı hususlarına yüce mahkemenin dikkatini çekmek isterim. Davalı idare elinde delil, bilgi, bulgu, tanık, ifade, paylaşım vb varsa bunları neden açıklamamaktadır. Yoksa hakkımda kamu görevinde çıkarma işlemi neden gerçekleştirilmiştir. Davalı idarenin tamamen keyfi hareket ettiği dilekçelerim ve verilen cevaplardan bariz olarak ortaya çıkmıştır. Dava dilekçemde belirttiğim taleplerim yanında mahkemenizin bu keyfiliğe müsaade etmemesini ve aklanmayı talep ediyorum." şeklinde bir ek beyan dilekçesi gönderebilirsiniz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Aklima destekleriniz için teşekkürler. ??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 6 saat önce yazdı:

sn @phantom18 sizle aynı zamanda ret alıp gözaltı yaşadık yanlış hatırlamıyorsam. Ben daha yeni savunmaya cevap dilekçesi yazıyorum. Korona yüzünden kaldı. Bu hafta yollayacağım. Avukatın dediği, bunlar süreyi uzatmak için eksik cevaplar veriyorlar. Zaten elle tutulur bir şey olsa bu kadar bekletmezler, direkt şu şu sebepten dolayı attık derlerdi diyor. Zaten dzkk hukuksuzlukta başı çeken kurum. Ayrıca korkak idareciler başımız yanmasın diye süreyi geçiştiriyor. O yüzden biz her şeyi tek bir dilekçede isteyelim, ha yine yollamazlar ise yine isteyelim ki idare mahkemesinin de kurumu savunacak durumu kalmasın diyor. Zaten mahkemeler tarafsız denilemez. Şahsen ben olsam ısrarla hukuku çiğnediklerini kanun maddeleri ile belirterek sunardım. Çünkü bu mahkemede olmasa da AİHM ve AYM gibi yerlerde, zamanında bu gibi taleplerde bulunuldu mu, hak ihlalleri belirtildi mi diye bakılıyormuş. Öyle dedi. Her türlü hak ihlalini anayasa ve uluslararası kanunların maddelerini ekleyerek sunmaya çalışacağım.

Sayın @wildPuppy ret süreci çok yakın zamanlarda diye hatırlıyorum bende ama gözaltı yaşamadım.

Kurumun süreye oynadığı elinde hiçbir şey olmadan mevcut düzenden gaddarca faydalandığı zaten malum hatta 1 sayfalık cevap göndermek için 1 ay tebligatı almadılar, tebligatı aldıklarında da son günü beklediler 1 ayda öyle geçti  verdikleri cevap da cevap olsa! Söylediğiniz gibi ısrarla sormak çıkarabileceklerini söyleyebileceklerini çıkartmak gerekli üzerine gitmeli. ileriki aşamalarda elimizin sağlamlığı açısından bende önemli görüyorum bu hususu.

Cevaba cevap dilekçemde Sayın @Aklima@Aklima nında yardımlarıyla suçlamaya dayanak gösterdikleri "değerlendirme yazısı" diye bahsettikleri "şey"de dahil olmak üzere gizli çok gizli özel kişiye özel kurum değerlendirmesi değerlendirme yazısı ne varsa paylaşılmasını - Anayasa Mahkemesi Kararı ile- ona göre savunma yapacağımı defaten belirtmiştim ama büyük ihtimal yine okumadan şamdan yazı göndermişler. 

Bize yaptıkları muameleyi arar hale gelirler inşallah. 

Güncelleme • • phantom18

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phantom18, 20 dakika önce yazdı:

Sayın @wildPuppy ret süreci çok yakın zamanlarda diye hatırlıyorum bende ama gözaltı yaşamadım.

Kurumun süreye oynadığı elinde hiçbir şey olmadan mevcut düzenden gaddarca faydalandığı zaten malum hatta 1 sayfalık cevap göndermek için 1 ay tebligatı almadılar, tebligatı aldıklarında da son günü beklediler 1 ayda öyle geçti  verdikleri cevap da cevap olsa! Söylediğiniz gibi ısrarla sormak çıkarabileceklerini söyleyebileceklerini çıkartmak gerekli üzerine gitmeli. ileriki aşamalarda elimizin sağlamlığı açısından bende önemli görüyorum bu hususu.

Cevaba cevap dilekçemde Sayın @Aklima@Aklima nında yardımlarıyla suçlamaya dayanak gösterdikleri "değerlendirme yazısı" diye bahsettikleri "şey"de dahil olmak üzere gizli çok gizli özel kişiye özel kurum değerlendirmesi değerlendirme yazısı ne varsa paylaşılmasını - Anayasa Mahkemesi Kararı ile- ona göre savunma yapacağımı defaten belirtmiştim ama büyük ihtimal yine okumadan şamdan yazı göndermişler. 

Bize yaptıkları muameleyi arar hale gelirler inşallah. 

Haklısınız, tamamen kopyala-yapıştır işliyor sistem. Birşey bulamıyorlar ve süreci uzatıyorlar. zaten dzkk avukatı da sözde atatürkçü geçinen ama alakası olmayan, İzmir'den genç bir kadın.... Nasıl avukatlıksa artık... Yazdığı şeylere kendi inanıyor mu? Ya da yazdığını okuyor mu ? diye sormadan edemiyoruz.

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 5 dakika önce yazdı:

Haklısınız, tamamen kopyala-yapıştır işliyor sistem. Birşey bulamıyorlar ve süreci uzatıyorlar. zaten dzkk avukatı da sözde atatürkçü geçinen ama alakası olmayan, İzmir'den genç bir kadın.... Nasıl avukatlıksa artık... Yazdığı şeylere kendi inanıyor mu? Ya da yazdığını okuyor mu ? diye sormadan edemiyoruz.

Yazdığı şeyi özellikle sizin benim için yazmıyor ki. Genel bir şam hazırla en azılı suçluya yazar gibi herkese uyabilecek türden de olsun, sonra sırası gelenin ismini soyismini değiştir gönder... Hem okusa bizim yazdıklarımızı yaptığı şeyden utanır eminim! 

Bu arada "Atatürk ile Aldatanlar da" çok tehlikeli?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...