İçeriği gör

Önerilen Yorum

portakal çiçeği, 24 dakika önce yazdı:

sayın @Badi Ekrem  öncelikle cevabınız için size de teşekkür ederim..

Sizin sonuç belli oldu mu? Yani SMS ile öğrendiğiniz gibi ret mi?  Eğer öyle ise BİM mi oluyor sıradaki mercii tam olarak bilmiyorum ama tüm masumlarla beraber sonu iade olsun  inş.

Bu süreci bizden önce yaşamış biri olarak da  21. İdare mahk.  tecrübelerinizi  paylaşırsanız çok memnun olurum.

sayın @Teacher sizin dijitaller ne zaman alınmıştı acaba? özel bir soru olmamışsa tabii... bizim yaklaşık 2 sene olacak hala incelemede. bu yüzden maalesef mahkeme sürekli ertelenmekte. 

Hala UYAP'ta bir değişiklik yok, bana ulaşmış bir karar da yok.

Zaten buraya yazmaya çalıştığım şey şu:

KARAR İHTİMAL O Kİ, ÇOK ÖNCE HİÇ İNCELENMEDEN VERİLİYOR. ÇÜNKÜ BENİM DURUMUMDA OLAN BİR SÜRÜ KOMİSYONDAN İADE BİLİYORUM. 

İDARE MAHKEMEDE BİLE İADE OLDU, "OKUL VE OKULUN TAKSİDİNİ BANKAYA EŞİT ŞEKİLDE YATIRMA KONUSUNDA" ÜSTELİK BU MAHKEMENİN ATADIĞI BİLİRKİŞİ RAPORUNDA BU İFADE İLE GEÇİYOR. 

AMA İDARE MAHKEME HİÇ OKUMADAN VE İNCELEMEDEN HÜKMÜ RET VERİYOR. KOMİSYON KARARINI KOPYALA YAPIŞTIR YAPIYOR SANIRIM (MELİH BEY'İN TWİTLERİNE GÖRE YAZIYORUM). 

EN KÖTÜ KÖTÜLÜK İSE, SİZE KARARI GÖNDERMEYEREK, GECİKTİREREK (KASIM AYINDAN BERİ) OYALIYOR!!!

Büyük harflerle yazdım, tarihe büyük not düşeyim diye, yaşadıklarımı yaşamadan olayın vahametini ve yanlışlığını anlamıyor forumdaki "kendine mağdurlar" çünkü.

Güncelleme • • Badi Ekrem

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Badi Ekrem, 05.03.2020 - 14:50 yazdı:

Dijitaller incelemeden geldikten sonra, konu ile ilgili bilirkişinin raporu mahkemeye gidiyor,

- şayet davanız var ise, bu davada celsenizde okunuyor.

- dava yoksa, bunu savcı değerlendiriyor.

En nihayetinde BERAAT ya da cezanın kesinleşmesinden sonra mahkemenin ilgili kalemine dilekçe ile talep yazısı yazıyorsunuz ve teslimini istiyorsunuz.

Mahkeme heyetinin onayı ile size adli emanetten teslim edilir.

Benim gördüğüm, bildiğim bu şekilde.

Dijitallerin teslimi için davanın kesinleşmesine gerek olmadığı gibi raporunun dönüşünün de beklenmesine gerek yoktur. Aksine bir karar yok ise gerekli imaj alma işlemleri tamamlandıysa dijitaller teslim alınabilir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Badi Ekrem, 05.03.2020 - 15:21 yazdı:

Hala UYAP'ta bir değişiklik yok, bana ulaşmış bir karar da yok.

Zaten buraya yazmaya çalıştığım şey şu:

KARAR İHTİMAL O Kİ, ÇOK ÖNCE HİÇ İNCELENMEDEN VERİLİYOR. ÇÜNKÜ BENİM DURUMUMDA OLAN BİR SÜRÜ KOMİSYONDAN İADE BİLİYORUM. 

İDARE MAHKEMEDE BİLE İADE OLDU, "OKUL VE OKULUN TAKSİDİNİ BANKAYA EŞİT ŞEKİLDE YATIRMA KONUSUNDA" ÜSTELİK BU MAHKEMENİN ATADIĞI BİLİRKİŞİ RAPORUNDA BU İFADE İLE GEÇİYOR. 

AMA İDARE MAHKEME HİÇ OKUMADAN VE İNCELEMEDEN HÜKMÜ RET VERİYOR. KOMİSYON KARARINI KOPYALA YAPIŞTIR YAPIYOR SANIRIM (MELİH BEY'İN TWİTLERİNE GÖRE YAZIYORUM). 

EN KÖTÜ KÖTÜLÜK İSE, SİZE KARARI GÖNDERMEYEREK, GECİKTİREREK (KASIM AYINDAN BERİ) OYALIYOR!!!

Büyük harflerle yazdım, tarihe büyük not düşeyim diye, yaşadıklarımı yaşamadan olayın vahametini ve yanlışlığını anlamıyor forumdaki "kendine mağdurlar" çünkü.

5 Martta yukarıdaki gibi NOT düşmüştüm.

Alın size ispatı. Aynı mahkeme (21.İdare mahkemesi) ve 6 ay tebliğ için kararı bekletiyor. Açıklaması yok bunun. Ama kime ne anlatıyoruz, hepiniz 20'li yaşlarda hukuku işletmeyen, dilekçeleri bile okumayan sadece oyalamak için oraları işgal eden kişilersiniz. 

Bu arada aşağıdaki arkadaş, kararını UYAP'ta görmüş henüz tebliğ edilmişte değil anlayacağınız.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

sayın @Aklima  kurumun cevabı hala elimize ulaşmadı. UYAP'ta görüntülediğimiz için süremizin başlamış olması gibi bir durum olmaz değil mi? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 7 saat önce yazdı:

sayın @Aklima  kurumun cevabı hala elimize ulaşmadı. UYAP'ta görüntülediğimiz için süremizin başlamış olması gibi bir durum olmaz değil mi? 

2577  sayılı idari yargılama usulü kanunu madde 16 ya "...tebliğ edilir" diyor. Tebligat kanunu madde-1 "...yapılacak elektronik ortam da dâhil tüm tebligat, bu Kanun hükümlerine göre Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü veya memur vasıtasıyla yapılır." diyor.

Avukatlar içinse yine tebligat kanunun Madde 7/a nın 9 uncu maddesi gereği tebligatın elektronik olarak yapılması zorunlu.

Eğer siz UETS (Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi) ne üye almadıysanız size tebligat PTT tarafından imzayla yapılacak. UETS sistemine üye olduysanız bu sistem üzerinden size tebligat yapılır.

UYAP ta gördüklerinizi sizi hukuken bağlamıyor, sorumluluk altına sokmuyor. UYAP tan tebliğ mazbatalaranı bakınız. Sizin adınıza düzenlenmiş bir mazbata varmı. Yoksa daha postaya bile verilmemiş olabilir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 20 saat önce yazdı:

UYAP tan tebliğ mazbatalaranı bakınız. Sizin adınıza düzenlenmiş bir mazbata varmı. Yoksa daha postaya bile verilmemiş olabilir.

sayın @Aklima  size e posta gönderdim. bakabilir misiniz?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İstinaf için yaptığımız başvuru yaklaşık 1ayın sonunda bölge idare mah. Baş. Gönderilmiş yavaşta olsa süreç devam ediyor. 

Güncelleme • • Güneşzag

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dün itibariyle nihayet RET ve gerekçeli dosyayı UYAP'ta gördüm.

1 Ekim'de karar verilmiş 30 nisan'da UYAP'ta gördüm. Toplam 7 ayda görebildim. Davayı ise Eylül 2018'de açmıştım. 20.ayda kararı gördüm.

Beni oyalamaları bir yana, adamlar ne beraat (kesinleşmişti karar aldığım tarihte) ne de sundupğum bilgi/belgelere bakmışlar. Hiç bir vurgu bir kelime bile yok beraatime ilişkin.

Komisyon kararımı kopyala yapıştır gerekçe. Abartmıyorum 1-1 aynı ifadeler.

Şunu öğrendim, 21. idare mahkemesi Komisyon sonrası insanları 15-20 ay oyalamak için var.

"İnşallah bu adaleti ararlar."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar herkese red tebliği elime ulaştı.TSK mensubu 701 no`lu KHK ile ihraçtım ve savcılık tarafından KYOK verilmişti.  Tebliğin içeriğinde ise kurum tarafından; 2013 yılında örgütle bağlantılı bir yerde eğitim gördüğüm, örgüte ait evlerde kaldığım ve çevremde örgüt mensubu olarak tanındığım şeklinde bilgi verilmiş. Örgüt evlerinde kaldığım ve çevremde böyle tanındığım külliyen yalan ayrıca belirtilen yılda tek bir kurumda eğitim gördüm. Tamamen örgütle bağlantılı olmayan bir dershaneydi ve halihazırda bu dershanenin faaliyeti devam etmektedir. Bir diğer tespit ise askeri okula girerken verilen aday numarası örgütün kodlama sistemine uygunmuş.Başvurunun değerlendirilmesinde ise terör örgütüyle irtibatımın olduğu yönünde kurum dosyasında yer alan bilgiler varmış. Bu belgeler benim irtibatımı göstermekteymiş falan filan işi boş şeyler yazıyor. Kısaca kriterler; Kurum bilgileri ve okula giriş yılımdaki kodlamaya uymam. Yani açıklayıcı hiçbir şey yok tebliğde. Sizce bu idarede nasıl değerlendirilir ve nasıl bir dilekçe hazırlamalıyım. Yardımcı olacak herkese şimdiden çok teşekkür ederim. 

701 KHK - İnceleme Devam Ediyor.    - Kriter Yok. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tyrant_35, 2 dakika önce yazdı:

Merhabalar herkese red tebliği elime ulaştı.TSK mensubu 701 no`lu KHK ile ihraçtım ve savcılık tarafından KYOK verilmişti.  Tebliğin içeriğinde ise kurum tarafından; 2013 yılında örgütle bağlantılı bir yerde eğitim gördüğüm, örgüte ait evlerde kaldığım ve çevremde örgüt mensubu olarak tanındığım şeklinde bilgi verilmiş. Örgüt evlerinde kaldığım ve çevremde böyle tanındığım külliyen yalan ayrıca belirtilen yılda tek bir kurumda eğitim gördüm. Tamamen örgütle bağlantılı olmayan bir dershaneydi ve halihazırda bu dershanenin faaliyeti devam etmektedir. Bir diğer tespit ise askeri okula girerken verilen aday numarası örgütün kodlama sistemine uygunmuş.Başvurunun değerlendirilmesinde ise terör örgütüyle irtibatımın olduğu yönünde kurum dosyasında yer alan bilgiler varmış. Bu belgeler benim irtibatımı göstermekteymiş falan filan işi boş şeyler yazıyor. Kısaca kriterler; Kurum bilgileri ve okula giriş yılımdaki kodlamaya uymam. Yani açıklayıcı hiçbir şey yok tebliğde. Sizce bu idarede nasıl değerlendirilir ve nasıl bir dilekçe hazırlamalıyım. Yardımcı olacak herkese şimdiden çok teşekkür ederim. 

Anladığım kadarıyla, Komisyon tebliği elinize ulaştı değil mi?

Bunları bilgi/belgeleriyle ayrı ayrı madde madde açıklayınız. 

a) dersanalerine gitmiş olmam gerekçesi: O tarihlerde ABCDE dersanesine gittim, buna ilişkin dersane ödeme dekontlarım, ya da dersaneden alınmış belgelerim ektedir
b) aday numarasına ilişkin gerekçe:  buna ilişkin açıkla ve savunma....

..

..

Şeklinde yazmalısınız.

Geçmiş olsun, umaırm idare mahkemesinde döner hakkınız.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...