İçeriği gör

Önerilen Yorum

avukatımla bugün bu hususu konuştuğumda bana dediği, bunlar hedef süreler olup bir azamilik ya da asgarilik içermediği yönünde.

benim hedef sürem 384 gün ama bu süre daha da uzayabilir. günde 50-100 arası karar çıktığı söyleniyor. dosyalar sıraylamı inceleniyor yoksa komisyondaki gibi bir tasnif sürecinden geçtikten sonra mı incelenecek bunu bilmiyorum. ama iyimser tahminle 1 yılı aşmayacağını düşünüyorum. inşallah kazanır görevinize iade olursunuz

672-ret-ankara 24

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BusnrYilmaz, 19 saat önce yazdı:

beraatlerde b veya e bendi olması onemli anladık peki takispisliklerdr ne önemli ben bunu merak ediyorum mesela yeterli delil bulunamamıstır ifadesiyle delil bulunamamıstır farkeder mi mahkeme önunde 

Okuduğum İdare Mahkemesi kararlarında beraat kararlarında olduğu gibi KYOK kararlarının içeriğine girdiklerini hiç görmedim. Gireceğini de sanmam çünkü beraatle sonuçlanan davalarda savcını hazırladığı ve mahkemenin de kabul ettiği iddianameyle ilk etapta suçlu olabileceğiniz kabullenilmiş oluyor. Ancak sonucunda beraat alınca bu sefer dışarıdan bakan birisi içeriği merak ediyor. Ne varda iddianame hazırlandı, hadi hazırlandı neden kabul edildi ve kovuşturma yani mahkeme süreci başladı, ne oldu da suçlu olmadığına karar verdiler. Bu nedenle de içeriği inceliyor.

Güncelleme • • Aklima

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

sn aklima bu durumda KYOK beraate gore biraz daha iyi diyebilir miyiz

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BusnrYilmaz, 1 saat önce yazdı:

sn aklima bu durumda KYOK beraate gore biraz daha iyi diyebilir miyiz

Kurum kanaati düşünmezsek tabiki.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın nmelihkutlu tarafından farklı bir amaçla paylaşılmış bir karar. Dikkatimi çekti. Özellikle ceza davası devam ederken komisyondan red alıp idare mahkemesine başvurmak durumunda kalanlar/kalacaklar için. Aynı durumdan soruşturması devam edenlerde faydalanabilir.

20 nci idare mahkemesi devam eden ceza davasının uyap' tan görüldüğünü ve sonucunun mevcut davayı etkileyebileceğini belirterek ceza davasının sonuçlanmasını bekleyeceğini belirtmiş. Avukatın bu ara karara yaptığı itiraz anladığım dava açılırken böyle bir talepte bulunulmamış. Mahkeme kendisi tespit edip karar vermiş. her zaman böyle olacak diyemeyiz. Mahkemeler farklı insanlar farklı. Dolayısıyla ceza davası devam ederken veya soruşturması devam ederken idare mahkemesine başvurmak zorunda olan herkes forumda da bir kaç kez geçen, forumun kuşlu sayfasında ve nmelihkutlunun kuşlu sayfasında da yer verilen "bekletici mesele" başvurusunda bulunsun. Yeni başvuru yapacaklarda dilekçelerinde bu hususu dile getirsinler. Bu konuyu atlamayınız. Ciddiye alınız.

https://twitter.com/nmelihkutlu/status/1147297379806253056

Bu konuda forumda aşağıdaki linktede ayrıca bilgiler var.

https://forum.khkhaber.com/topic/4199-idari-davalarda-adli-davayı-bekletici-mesele-olarak-talep-etmek/

Güncelleme • • Aklima

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ankara 19. İdare Mahkemesi Başkanlığı'ndan red aldım. Şimdi Antalya'da yaşadığım için Antalya Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurmak istiyorum. Dilekçe örneğini nerden bulabilirim?

( 672 KHK - Ret - Banka - Ankara 19. İdari)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

03/10/2018 tarihinde davam açıldı, 2018/6** sayılı dosya, 1 hafta önce mahkemeyi aradığımda yazışmaların bittiğini, dosyamın başkana havale edilecek dosyalar arasında olduğunu ancak aşırı derecede yoğunluk olduğunu bu sebeple muhtemelen adli tatil dönüşü kararın çıkabileceğini söylediler. hakkımızda hayırlısı

679 KHK-ret-medya-albartos-kurumda çalışma-takipsizlik

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
chen422, 11 saat önce yazdı:

Ankara 19. İdare Mahkemesi Başkanlığı'ndan red aldım. Şimdi Antalya'da yaşadığım için Antalya Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurmak istiyorum. Dilekçe örneğini nerden bulabilirim?

Geçmiş olsun, ret kararını paylaşmadıysanız paylaşırsanız sevinirim.

692 - RET - EA kodlama + Üst amir kanaati - 21. İdare Mah.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
chen422, 18 saat önce yazdı:

https://forum.khkhaber.com/forum/34-i̇stinaf-mahkemesi/ adresinde dilekçe örnekleri var.

Bir husus dikkatimi çekti. "Antalya'da yaşadığım için Antalya Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurmak istiyorum." yazmışsınız. 19. idare mahkemesi kararına karşılık istinaf için nereye başvurmanız gerektiği kararın sonunda yazar. Dikkat edin, zaman kaybetmeyin boşu boşuna.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...