İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

wildPuppy, Bir saat önce yazdı:

İyi de tskdan ihraç olanların çok azınlığı fetö iltisaklısı. Çoğu ya amiriyle sorun yaşamış ya başka bişeyden fişlenmiş vb

Eğer akrabasından dolayı ihraç olanları iltisaklı olarak değerlendirirseniz tsk da bu durumda 1000 civarında kişi olduğunu düşünüyorum.

701 kek inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aggrieved-khk695 Babası gibi sağduyulu, hak ve hukuktan yana bir insan.

Düzene göre eğilmeyen, her dönem gerçeği söylemekten çekinmeyen biri. 

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cumhurbaşkanı özellikle bizle ilgili topa girmiyor. "acırsanız acınacak hale gelirsiniz" atarı da gelmedi henüz. 

Ülke gündemi onun izniyle gerçekleştiğine göre bu dönemde böyle yüksek seslerin bizim lehimize çıkmış olmasını; gelecek iyi günlerin habercisi olarak yorumluyorum. 

Şuraya yeni haftanın temennisi olarak bolca iadeler dileğini bırakıyorum. ?

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mustafa TAŞ, Bir saat önce yazdı:

Eğer akrabasından dolayı ihraç olanları iltisaklı olarak değerlendirirseniz tsk da bu durumda 1000 civarında kişi olduğunu düşünüyorum.

Katılıyorum. Ohal sonrası bile devam ediyor akraba ihraçları. Özellikle 679 khk sonrası eşi bir khk da ihraç olmuş istisnasız herkes ihraç oldu. Ben eşi ve kendisi tsk da çalışıp iki eşten biri ihraç biri çalışıyor duymadım. Duyumu olan varsa bizim için çok önemli. Bu arada eşi açıkta olan tanıdıklarım var onlar çalışıyor bu ayri bi durum. Ayrıca sivil kurumlarda olup eşi müebbet almış kendisi çalışan insanlar var ismen biliyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 9 dakika önce yazdı:

Katılıyorum. Ohal sonrası bile devam ediyor akraba ihraçları. Özellikle 679 khk sonrası eşi bir khk da ihraç olmuş istisnasız herkes ihraç oldu. Ben eşi ve kendisi tsk da çalışıp iki eşten biri ihraç biri çalışıyor duymadım. Duyumu olan varsa bizim için çok önemli. Bu arada eşi açıkta olan tanıdıklarım var onlar çalışıyor bu ayri bi durum.

Ben de şunu merak ediyorum fetometre tüm kuvvetlerde uygulanıyor mu

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ergenekon iftirasını şanlı askerlerimize ilk sürmeye başlandığı  sıralarda daha 16-17 yaşında kız çocuğuydum ama ona rağmen bizim askerlerimiz bunu yapmaz kesin yanlışlık vardır ben gözümle bi kötülüklerini görmeden inanmam diyecek kadar bilinçli ve yiğittim oysa şu koca koca kelli felli amcalar ne kadarda kolay vicdansızlık yapıyolar babalar evlatlarını reddediyo o iftiraya uğramış askerler bile ya onlarda aynı iftirayı yaşıyosa demiyo benim çocuk aklımla yaptıklarımı koca adamlar evlatları için bile yapmıyo düşündükçe  içim daralıyo bu haksız iftira biraz daha boğuyo beni ve en kötüsü de bunları anlattığımda beni dinlicek kimseyi bulamayacağım için buraya yazmak istedim biliyorum kimseye bi faydası yok ama anlatmak istedim başınızı ağrıttıysam affola 

Khk’sız ama mağdur

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Deniz kuvvetleri en beteri diye düşünüyorum. Jandarma da iç işlerine bağlanmasindan ötürü daha mı yumuşak onu da bilmiyorum veri olmayınca elde yorum yapsak da sağlıklı olmuyor

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar ben şu cümleye bakarım Bülent arınç ne dedi geçen gün: “biz bu meseleyi sayın Cumhurbaşkanımızla istişare kurulunda görüştük görüşme çokta olumlu geçti, zaten neticelerini ilerleyen günlerde göreceğiz” dedi. Ümitsizlik yok, hiç olmayacakta..  Mevcut düzendeki siyasetçilerin düzenleme adı altında birseyi çıkaracaklarına her ne kadar inanmasamda, Allahın adaletine inancımız sonsuz.. Sonsöz bu khk meselesi daha fazla götürülemeyecek kadar ağırlaştı, bu ağırlık günden güne artıyor.

679 adalet bak. Albatros 4

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın Lal sen ne düşünüyorsun her kuvvete var mı bu akraba durumu 

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...