İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Yaşanılan bu süreçte değerini daha iyi kavramış bir khk lı olarak, Atamızı saygı ve rahmetle anıyorum.

689 Akademisyen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 9 saat önce yazdı:

Geçen hafta danıştığım avukatın dediği doğru mu o zaman? Görünğrde 5 mahkeme var ama hepsine aynı hakimler bakıyor. Amaç süreci uzatmak. Demişti. 

Yok hocam hepsi farklı @nmelihkutlu hocamın Twitter hesabına bakın. Analizi var. 

Eukelade, 9 saat önce yazdı:

@wildPuppy önceden bakıyordum isimlere o zaman dikkatimi çekmişti. Resmi Sitede hangi mahkemede hangi hakim var liste vardı. Kararın altındaki isme bakıyorsun diğer mahkemeden. Hakimlerin hepsi bakıyordur ama paylaşarak ya da nöbetleşerek olabilir. Benim 13 ay oldu 18 aydır sonuç bekleyen varmış Melih hocanın demesine göre. 

Mahkemede 1 başkan ve yeterince üye olur. 3 hakim karar verir. Başkanın yanındaki 2 üye değişebilir. Ama üyeler mahkeme mahkeme gitmez. Onlar mahkemeye atanır. Şu olabilir: 6 ay sonra diğer mahkemeye kaydırabilirler. Ama bir mahkemede üye iken diğerinde görev yapamaz. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Milli Eğitimin yaptığı savunmaya cevap bulamıyorum yardımcı olur musunuz lütfen

FRC 672 Bedenci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aggrieved-khk695, 14 saat önce yazdı:
Saphyr, 22 saat önce yazdı:

25.10.2019 tarihinde komisyon açıklaması: Red: 83.900 Kabul: 8.100 Kalan dosya: 34.200

06.11.2019 tarihinde alınan bilgi: Red: 84.780 Kabul: 8.320 Kalan dosya: 33.100 Okan Müderrisoğlu (Sabah gazetesi yazarı)

08.11.2019 tarihinde alınan bilgi: Red: 84.800 Kabul: 8.400 Kalan dosya: 33.000 Melik Yiğitel (Kanal 24 yazarı)

Günlük 100 dosyaya düşürdüler ancak  dikkatimi çekti RET20 KABUL80 geldi. BU ÇOK İLGİNÇ DEĞİL Mİ?

Arkadaşlar yukarıdaki verilere göre belirtilen tarihler arasında incelenen dosya sayısı: 1200, ret:900, kabul:300 olduğu görünüyor.Yani iade oranı % 25 lere çıkmış.Bence kalan dosyalarda oran daha da artacak gibi.Hayırlısı bakalım.

672 KHK - MEB - Sendika - KYOK - Komisyon İnceliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Askerlerde umitvar olabilir mi? Özel muameleyi üstümüzden kaldırırlar mi artık?

Şu konuşulanlara göre yüzde yüz kabul almam lazım hat mağduru olduğum sabit takipsizlik kararında ama yine de asker olunca insan tirsmiyor değil 

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dantes, 9 saat önce yazdı:

Çok doğru konuşmuş sayın feyzioglu 

Bu feyzioğluna sayın değil olsa olsa şahsiyetsiz lakabı uygundur. Hiçbir yalancının söyledikleri tamamen yalan değildir. Profesyonel ahlaksız ve yalancılar, doğrularla yalanları aynı bohçaya koyarlar ki inandırıcı olsunlar. Örneğin ohal kom. dan sonra bizim dosyalara bakan mahkemenin yalnızca adı idare mahkemesidir kendi değil. İdare mahkemeleri şu an adanada da var, İstanbula da, Trabzona da. Ancak Ankara'daki 6 idare mahkemesi de özel seçilmiş adamlardan oluşmaktadır. Bir diğer yalan makul süre. Ohal kom. en az iki yıldır bizim dosyaları bitiremedi... Kaldı ki ohal. Kom. yargılama yetkisi bulunmayan bir idaredir. Makul süre bağlayıcılığı olmayan bir tavsiyedir mahkemeler için. Ayrıca fetö, pkk, dhkpc in avrupada birlikte çalıştıkları feyzioğlu un palavralarından bir diğeridir. Az çok bu örgütleri tanıyanlar bu açıklamaya k. Yla güler. Bu namussuz feyzioğlunun babası da kendi gibiydi. 

686 KHK- Cezada Beraat/İstinaf- Eğitim-Sen- İnceleme Devam Ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Passaport, 16 dakika önce yazdı:

Askerlerde umitvar olabilir mi? Özel muameleyi üstümüzden kaldırırlar mi artık?

Şu konuşulanlara göre yüzde yüz kabul almam lazım hat mağduru olduğum sabit takipsizlik kararında ama yine de asker olunca insan tirsmiyor değil 

Hocam bence siz kesin iadesiniz. Çünkü by şekilde çok karar duyduk. Asker olunduğu halde. 

672. Öğretmen. İnceleme devam. Sendika,gazete

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

10 Kasım.jpg

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KHK ile ihraç edilenlerle ilgili değinilmesi gereken son bir husus da takipsizlik ve beraat kararı alanların durumudur. Savcılıklar tarafından yürütülen soruşturmalar sonucunda takipsizlik alan veya yargılanıp da beraat eden kişilerin ihraç durumlarının yeniden değerlendirilmesi ve göreve iade edilmesi gerekliliği çok sık dile getiriliyor. Gerçekten de yargıda aklanan kişilerin durumlarının yeniden ele alınması düşünülebilir.

Ancak belirtmek gerekir ki ceza mahkemelerinin verdiği karar önemli bir kriter olsa da disiplin hukuku açısından bağlayıcı değildir. Yani ceza hukuku açısından örgüt üyeliğinden beraat eden bir kişi idare hukuku (disiplin hukuku) açısından ihraç edilmeyi gerektiren eylemleri gerçekleştirmiş olabilir. Ceza soruşturması ve kovuşturmasının sonucu ihraç kararı üzerinde kendiliğinden bir etki etmeyecektir. Bu nedenle her bir olayı tek tek ele almak gerekir. Nitekim OHAL Komisyonu ve sonrasındaki yargı süreçlerinde her bir başvurunun ceza yargılamasından bağımsız olarak yürütüldüğünü görmekteyiz.                                            Cem duran uzan sabah gazetesi 10.11.2019

ilk paragrafi dikkatli okuyun sabah gazetesinde boyle bir seyin yazilmasi cok buyuk bir gelisme. Yaklasmakta olan cismin isaretlerinden biri olarak degerlendirilebilir ki bir hafta icerisinde cok sayida isarete sahit olduk fevzioglu ve arincin aciklamalari gibi.

• 672 sendika kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...