İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Miralay, 02.12.2019 - 15:34 yazdı:

Öyle bir kişi olduguna inanıyor musunuz siz? Ben de buna şaşırdım. Her Türlü şerefsizliği yapan bir fetö terör örgütü düşünün ve gizledikleri adamları bir flash diske atsın flash diskte taşısın velevki taşıdı  sonra darde oldu bunlar belki birilerinin eline geçer diye üstünde oynama yapmasın( garson Albatros vb.)  gibi örgütün içerisinde her türlü pisliğe batmış şerefsiz kişiler gelsin onu alsın savcılıga teslim etsın. Güldürmeyin Allah askına.. 

Bu konuda ben de bir-iki şey yazmak isterim.

Anlaşılacağı üzere Emniyet Teşkilatının mensubuydum. Son çalıştığım yerde Amir sınıfında 10 personel vardı. 15 Temmuza giden süreçte, bazı amirler ve bazı memurlar, yukarıdan gelen talep doğrultusunda, bazı amirleri ve bazı memurları,  ‘Fetöcü’  , ‘Fetöcü değil’ ve ‘Olabilir’ şeklinde sınıflamışlar ve iletmişler. Hatta 5 yıldız üzerinden değerlendirme yapmışlar diye şehir efsaneleri var. Bende oluşan kanı da, bu şekilde birşeylerin yaşandığı şeklinde…

Bu listeleme sayesinde, 15 Temmuz öncesinde, rütbesine bakılmaksızın, bazı amir ve memurlar ön plana çekilirken, bazıları ise arka plana itilmeye başlanmışlardı zaten.

15 Temmuz’un hemen sonrasında, bu listeler sayesinde olumsuz listelenen amir ve memurlara hemen adli işlem başlatıldı. Ben de aralarındaydım. İlk KHK lar ile de ihraç edildik. 10 Amir sınıfı personelden, bir hafta içinde ilçede açığa alınmayan 4 kişi kaldı. İkinci hafta, bu dört kişiden ikisi, ki 15 Temmuz öncesinde ilçede en ön planda olup itibar görenlerdi ve bende bunun sebebi olarak Menzilci oldukları içindir kanısı uyanmıştı, Ankara’dan gelen Bylock listesi sebebi ile açığa alındılar ve tutulandılar. Bu herkes için şok yarattı. Benim içinde öyle ama ben sonradan bu ikisinin wifi veya morbeyinci olmadıklarını ve gerçek fetöcü olup ceza aldıklarını takip ettim. Yani öyle saklanmışlar ve 15 Temmuz öncesi rollerini oynamışlardı.

Geriye 2 kişi kalmıştı. Biri TEM, biri KOM amiri… TEM amiri, ta ki Garson SD kartı ortaya çıkıp 26 nisan açığa almalarına kadar görevde kaldı. Yani, o tarihe kadar rolünü oynadı ve benim gibi masumlara çorap örmeye devam etti. 701 sayılı KHK ile ihraç oldu. Yani bu SD kart çıkmasa çorap örmeye devam edecekti. Bunun gibi rütbelilerin 17-25  ile birlikte tüm kriter olarak araştırılacak hususlarda kendilerini bilinçli ve talimat gereği arındırarak Fetöcü olarak devam ettiklerini ve değilmiş gibi görünmeyi başardıklarını düşünüyorum. Emin olmadan yazamayacağım çok şeyleri de ayrıca düşünüyorum.

Bu sebeple, bu Garson SD kartına bu şekilde yaklaşmak lazım. Benim görev yaptığım yerde olduğu gibi, belki birçok yerde, bu pislikler, bu kart sayesinde açığa çıkarıldılar. Vurgulayarak söylüyorum, devletin ve kurumlarının birçok hatalı iş yaptıkları ortada ve elbetteki bu SD kart ihraçlarında da hatalar mevcuttur. Herkes üzerine alınmasın. Ama bu gerçeği de kimse saklamaya çalışıp burada algı yapmasın.

Zaten, bilgi-işlem bilgisi olanlar bilirler. Bilgisayar ortamında hazırlanan bir belgenin geçmişine gidilemez mi, yani ilk oluşturma ne zaman, hangi tarihte hangi değişiklikler yapılmış bulunamaz mı? Yani bu belgede, eğer maddi hata harici Fetöcü değil de Fetöcü gibi fişlenen varsa bu kaydın hangi tarihte nasıl eklendiği ve kimlerle birlikte eklendiği falan gibi hususlar ortaya çıkarılmaz mı?

Yine de keşke bunun gibi maddi hataya açık şeylerle işlem yapıp mağduriyete yol açılmasa. O TEM amirinin bir pislik olduğunu düşünüyorum ama sırf o pislik açığa çıkarılacak diye tek bir masuma dokunulmasaydı. Ama durum bu.

Şimdi ben diyorum ki, 15 Temmuz öncesi fişleme yapıp, kurunun yanında güzelce yaşları da yakanlardan geriye kalan o KOM amirinin foyası nasıl ortaya çıkacak acaba? O da emniyette başlayacak ankesör işlemleri ile ortaya çıkarsa hiç şaşmam.   

672 KHK - EGM - Rütbeli - Aralık 2019'da TAKİPSİZLİK, Ocak 2020'de KABÜL kararı çıktı. Kodlama: 'Derece 1: E - Derece 2: E' . Anlamı: Hayatının Hiçbir Döneminde Fetö ile ilişkisi olmayan ve İşini İyi takip Eden' - EGM'ye atamam yapıldı. Şükür Kavuşturana.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sevgili dostlar bugün itibariyle iade kararımı gordüm,dün incelemede yazıyordu,Allah vatanına milletine ihanet etmeyen tüm masumlarada bu duyguyu yaşatsın,sessiz takipçilerdendim hergün hepinizi okuyordum,egm 672 eş durumundan ihraçtım takipsizliğim 2 yılı geçmişti eşiminde takipsizliği var ve o çalışmaya devam ediyor.     İletirseniz sevinirim 

672 khk kyok inceleme devam egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rıza Baba, 7 saat önce yazdı:

.... 

Şahsi yasadiklarinizdan yola çıkıp genelleme yapıyorsunuz. En başta burada yanlisa dusmussunuz. Sonrada diyorsunuzki bu fişleme listesinde ismi geçenlerin aslında çocuğu gerçek bilgi. Ha arada benim gibi masumlar olabilir ama bi geneli etkilemez diyorsunuz. Ihraç olmanızdan üç sene geçmiş düştüğünüz duruma gerçekten üzülüyorum. Size yazdığım bu cevap yazisinida aslında kendi adıma değil tüm ıhraç egm ci fişlenen arkadaşlar adına yazıyorum. Çünkü emin olun hepsi sahiplenecektir bu yaziya;

1. Fişleme olayları dediginizden çok önce başladı. 17 25 ten sonra şubelerde çalışan herkese fetocu gözüyle bakıldı ve yerleri değiştirildi.  Koruma sube karakol ve ekiplere ve de uzak ilcelere surulduler. Ama bu insanlarin icinde bu yapiyla alakasi olmayan yari yariya insan vardi. Ama genellemeci yaklasim o zamanda oldugu icin kurunun yaninda yaşta  yandi. Bugün ihrac olan 33000 kişinin ismi aslında o günlerde belirlendi.

2. 15 temmuzdan sonra atilanlarla en son 701 khk yla atilanlar aradinda hicbir fark bunu bile goremiyorsunuz. Adamlarin elinde zaten 33000 kisilik bir liste vardi. Bence bu sayi daha fazlaydi lakin akparti, mhp, vatan partisi ve menzil grubunun kolladigi polisler bir tarafa ayrıldı aslında bu sayı benim tahminime göre 100.000 'ın üzerindeydi. Onlar birak ihrac olmagi aciga bile alinmadilar. Olan kime oldu: anadolunun gariplerine oldu. 

3. Sizin gibi amir rütbesinde bir adamın garson adlı şahsın varlığına inandığını görünce sasirayim mi üzüleyim mi bilemiyorum. Garsonun sadece ortaya atılan bir şahsiyet olduğunun gerçekte ise mit ve emniyetin yaptığı bir çalışmanın ürünü olan sd kartı nasıl kabul edersiniz siz ya. 

Bu şahsın verdiği sd kartı kabullenmemiz ayrı bir facia. Demissiniz ki bilgi işlemciler bilir. Veri kartlarının oynanıp oynamadığını filan.... Demissiniz. Biraz araştırmacı olursanız bu sd kartla ilgili adlı bilişimci avukatlar tarafından 6 adet rapor yayınlandı. Sd kartin guvenilmezligi kanıtlandı. 1000 sayfaya yakın bu konuyla ilgili delil açıklandı. Sd karttaki verilerin polnet  personel sisteminden birebir kopyaladığı ispatlandı. Kartın ortaya çıktığı tarihle içerisindeki bilgilerdeki tarihlerde oynandığı ispatlandı. Ama tüm bu gerçekler ortadayken siz kendimi kurtarayım diğerlerinden banane diyorsunuz. Yarın soruşturma sonucunda sizide fisledikleri ortaya çıkarsa ne diyeceksiniz garson iyi yapmış doğruyu soylemismi diyeceksiniz.

4. Kendimden örnek vereyim. Atılma gerekçem sadece sd kart. Bunun dışında hicbir kriterim yok. Hakkımda hiçbir soruşturma açılmadı. iki defa tesoro savcısına hakkımda soruşturma yoktur diye yazı yazdırıp ohal komisyonuna bile yazdırdım. Şimdi ben böyleyken size desemki; ... Sizin sorusturmaniz var demekki bu hain yapıyla baglantilisiniz. Amir rütbesinde bunların sayesinde almışsınızdır... desem....hoşunuza gidermi. 

işte sizin yazdığınız yazıda kusura bakmayın ama bizler için böyle.  Beni en çok üzen sizin gibi düşünenler. Içimizden böyle düşünenlerin çıkması.

Allaha şükür ne aklımı kiraya verdim nede bi vatana ihanet ettim. Ben bubu biliyorum. Yakınlarımda biliyor. Hatta beni atan devlette biliyor. 

AMA sizin gibiler maalesef göremiyor.

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sd karttan sonra ortaya çıkan pislikler lafınızı misliyle size iade ediyorum. Ben 679 khk ile atıldım sd karttan çok önce. Ama siz 701 khkegm ci arkadaşlara terbiyesizlik yapıyorsunuz. O yüzden üzerime alimmasamda onlar adına size bu lafınizi iade ediyorum. Kul hakkı yediniz bence herkesten özür dileyin ve helallik alın

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@akademili Uzaktan hanımın akrabasi var emniyet amiri. Tek kriter bloktan üç sene yattı beraat etti çıktı.morbeyin olsa daha erken çıkardı sanırım. Kullanmadığı anlasildi ki beraat etti. Üç senedir ihraclar arasında ben fetocu değilim öteki fetocu muhabbeti devam ediyor ve bu gidişle bitmeyecek. İhraç olsun olmasın vatandaş kendilerini çoğu zaman mahkeme uzerinde bir yer yere koyarak yorum yapıyor. Bu tamamen eğitim eksikliginden kaynakli. masumiyet karinesinin ne olduğunu vatandaşın çoğu bilmiyor. Siyasiler desen onlar zaten mahkeme kararlarını sallamıyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

bu haftaki kararların büyük çoğunluğu 701 egm ve red olduğu görülüyor. 672 ler dururken 701 nolu khk ya bu kadar yüklenmeleri gösteriyor ki gaz sıkışması var?!

672 kah meb , adli işlem beraat 18 ay sendika 2015 istifa edilmiş dernek var

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rıza Baba, 9 saat önce yazdı:

Anlaşılacağı üzere Emniyet Teşkilatının mensubuydum. Son çalıştığım yerde Amir sınıfında 10 personel vardı. 15 Temmuza giden süreçte, bazı amirler ve bazı memurlar, yukarıdan gelen talep doğrultusunda, bazı amirleri ve bazı memurları,  ‘Fetöcü’  , ‘Fetöcü değil’ ve ‘Olabilir’ şeklinde sınıflamışlar ve iletmişler. Hatta 5 yıldız üzerinden değerlendirme yapmışlar diye şehir efsaneleri var. Bende oluşan kanı da, bu şekilde birşeylerin yaşandığı şeklinde…

Bu listeleme sayesinde, 15 Temmuz öncesinde, rütbesine bakılmaksızın, bazı amir ve memurlar ön plana çekilirken, bazıları ise arka plana itilmeye başlanmışlardı zaten.

15 Temmuz’un hemen sonrasında, bu listeler sayesinde olumsuz listelenen amir ve memurlara hemen adli işlem başlatıldı. Ben de aralarındaydım. İlk KHK lar ile de ihraç edildik. 10 Amir sınıfı personelden, bir hafta içinde ilçede açığa alınmayan 4 kişi kaldı. İkinci hafta, bu dört kişiden ikisi, ki 15 Temmuz öncesinde ilçede en ön planda olup itibar görenlerdi ve bende bunun sebebi olarak Menzilci oldukları içindir kanısı uyanmıştı, Ankara’dan gelen Bylock listesi sebebi ile açığa alındılar ve tutulandılar. Bu herkes için şok yarattı. Benim içinde öyle ama ben sonradan bu ikisinin wifi veya morbeyinci olmadıklarını ve gerçek fetöcü olup ceza aldıklarını takip ettim. Yani öyle saklanmışlar ve 15 Temmuz öncesi rollerini oynamışlardı.

Geriye 2 kişi kalmıştı. Biri TEM, biri KOM amiri… TEM amiri, ta ki Garson SD kartı ortaya çıkıp 26 nisan açığa almalarına kadar görevde kaldı. Yani, o tarihe kadar rolünü oynadı ve benim gibi masumlara çorap örmeye devam etti. 701 sayılı KHK ile ihraç oldu. Yani bu SD kart çıkmasa çorap örmeye devam edecekti. Bunun gibi rütbelilerin 17-25  ile birlikte tüm kriter olarak araştırılacak hususlarda kendilerini bilinçli ve talimat gereği arındırarak Fetöcü olarak devam ettiklerini ve değilmiş gibi görünmeyi başardıklarını düşünüyorum. Emin olmadan yazamayacağım çok şeyleri de ayrıca düşünüyorum.

Bu sebeple, bu Garson SD kartına bu şekilde yaklaşmak lazım. Benim görev yaptığım yerde olduğu gibi, belki birçok yerde, bu pislikler, bu kart sayesinde açığa çıkarıldılar. Vurgulayarak söylüyorum, devletin ve kurumlarının birçok hatalı iş yaptıkları ortada ve elbetteki bu SD kart ihraçlarında da hatalar mevcuttur. Herkes üzerine alınmasın. Ama bu gerçeği de kimse saklamaya çalışıp burada algı yapmasın.

Zaten, bilgi-işlem bilgisi olanlar bilirler. Bilgisayar ortamında hazırlanan bir belgenin geçmişine gidilemez mi, yani ilk oluşturma ne zaman, hangi tarihte hangi değişiklikler yapılmış bulunamaz mı? Yani bu belgede, eğer maddi hata harici Fetöcü değil de Fetöcü gibi fişlenen varsa bu kaydın hangi tarihte nasıl eklendiği ve kimlerle birlikte eklendiği falan gibi hususlar ortaya çıkarılmaz mı?

Yine de keşke bunun gibi maddi hataya açık şeylerle işlem yapıp mağduriyete yol açılmasa. O TEM amirinin bir pislik olduğunu düşünüyorum ama sırf o pislik açığa çıkarılacak diye tek bir masuma dokunulmasaydı. Ama durum bu.

Şimdi ben diyorum ki, 15 Temmuz öncesi fişleme yapıp, kurunun yanında güzelce yaşları da yakanlardan geriye kalan o KOM amirinin foyası nasıl ortaya çıkacak acaba? O da emniyette başlayacak ankesör işlemleri ile ortaya çıkarsa hiç şaşmam.   

Anladigim kadariyla yazdiklariniza gore sadece siz masumsunuz geriye kalan herkes fetocu ve bunları yazan bu lanet süreci yaşamış birisi inanamiyorum hala on yargili ile konuşup yapilan algılara destek veriyorsunuz bir Ohh olsun size dememissiniz onu da söyleyin tam olsun burada olanlardan kimsenin ben bu ülkeye bu millete ihanet ettiğini düşünmüyorum saçma sapan gerekcelerle kendimizi anlatamadan ihraç edildik  az hukuk bilgisi olan bile bilir bu kriter dedikleri seylerin suc olmadigini bana gore darbede aktif gorev almis darbeden haberi olan soru calarak memur olmus insanlar haric herkes masumdur

677 KHK EGM ihrac adlı İdari işlem yok es durumu komisyon red. 28. İdare beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
emirbey, 2 saat önce yazdı:

bu haftaki kararların büyük çoğunluğu 701 egm ve red olduğu görülüyor. 672 ler dururken 701 nolu khk ya bu kadar yüklenmeleri gösteriyor ki gaz sıkışması var?!

672 tüm ihraçların yaklaşık %40

Kalan dosya 30 bin diye tahmin edersek

Kalan 672 li dosya 12 bin civarıdır.

Bunun yarısı da meb dir.

Lacivert dosya 672 den 3 bin dir yaklaşık.

Geçen yılın gerisinde kalmamak adına 50 bin kararı geçmek için bu ay biraz gaza basabilirler. Bazı kurumlar handikaplı maalesef fetönün bu kurumları ele geçirmek için mensuplarını sızdırma girişi ile yerleştirme durumu.

Masumların bir an önce bu çukurdan kurtulması dileğiyle iyihaftalar

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydınlar,

Sayın Eukelade' nin paylaştığı, sayın Levent Mazılıgüney' e ait olan paylaşımdaki kararı ceza davası olanlar mutlaka arşivlesin. Dilekçelerinizde, davalarınızda da kullanınız. Kendisi googledrive aracılığıyla paylaşmış, herhangi bir sebeple kaldırması gerekebilir. https://drive.google.com/file/d/1C5Kdn3y0fHMEH-glmZ1XKJVe_CJ8NgYR/view

İlk dikkatimi çeken kısmı;  "Hukuk devletin esaslı bir unsurunu teşkil eden 7. maddedeki güvenceler, Sözleşme sisteminde öne çıkan bir yer işgal etmektedirler ve bu durum, savaş ve diğer olağanüstü hallerde dahi Sözleşme’nin 15. maddesi uyarınca askıya alınamamasıyla vurgulanmaktadır. Madde, hedef ve maksadından anlaşıldığı üzere, keyfi kovuşturmalara, mahkûmiyetlere ve cezalara karşı etkin bir güvence sağlayacak biçimde yorumlanmalı ve uygulanmalıdır (§ 57; bkz. Del Río Prada/İspanya [GC], B. No. 42750/09, § 77, AİHM 2013). Sözleşme’nin 7/1 maddesi, ceza kanunlarının sanığın aleyhine olarak geriye dönük uygulanması yasağının ötesine geçmektedir. Daha genelde, ancak kanunun bir suç tanımı yapabileceğini ve ceza öngörebileceğini ortaya koymaktadır (nullum crimen, nulla poena sine lege). Bilhassa mevcut bir suçun kapsamının daha önceden suç oluşturmayan eylemlere teşmil edilmesini yasaklarken; ceza kanunlarının örneğin kıyas yoluyla genişletici şekilde sanık aleyhine yorumlanmaması gerektiği ilkesini de ifade
etmektedir."

Düzelecek, düzelecek. Pes etmek yok.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ankesor ve kodlamaya dayalı fislemerin hepsine malasef ret veriyorlar hele hele 701 sayılı KHK da bunun üstüne eklendi mi kesinkes oluyor? Ret alan arkadaşlara geçmiş olsun bu hafta ret ağırlıklı olmuş kabul olan arkadaşlara da bizleri unutmayın mutluluklar diliyorum.

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...