İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Çiğdem çiğdem, 11 dakika önce yazdı:

@Mazlum07 merhaba 

Yazınızı okudum baştan sona ☺️

Söyle anlatayım bende size uzun uzun

Ben eşim için buradayım sağlıktan 672 ile ihraç oldu eşim, ben lise mezunuyum bu terör örgütünün ne evinde kaldım, ne okuluna gittim, ne bir şekilde herhangi bir yapısına bulaştım, annem babam 80 yaş civarındalar, ikisininde uzaktan yakından ilgisi yok, sadece haberlerde duyarlar söylenenleri, ihraç olan eşim, ilköğretim mezunu, Konya yetiştirme yurdu çıkışlı, onunda ne okul, ne banka, yada akla hayale gelebilecek bir bağlantısı var, daha doğrusu söyle diyeyim eşim sadece kitaba, Allaha ve peygambere inanır, bunuda bütün çevresi bilir..

Eşim 17 senelik memurdu, yurt çıkışlı olduğu için hak kazanmış memurluğa, belki bir 14,15 sene başka bir sendikaya üyeydi, hala açık olan, sonrasında bir fazla mesai yüzünden sendika temsilcileri ile ters düştü onu savunmadıklarını düşünüp istifa etti, 2 ay kadar ben hiç biryere üye olmam dedi, sonra iş arkadaşının ısrarı ile (olmaz abi gel seni bizim yeni kurulan sendikaya alalım, kendi halinde sağcı bir sendika) deyip eşimi üye yaptığı malum sendikaya üye oldu. 

Üyelik süresi muhtemel 18 ile 20 ay civarı dır inanın onu bile tam bilmiyor, biz bu sendikanın kime ait olduğunu 15 temmuzdan sonra öğrendik, zaten ağustos ayında açığa alındık, ama inanın o zaman bile ben hiç üzülmedim hep eşime yahu araştırcaz diyorlar bak üzülme sakın bizim yani ikintarafında 7 sülalesine inseler birşey yok üzülme hemen geri döneceksin derken (kurumunda da arkadaşları yöneticiler oğlum bir yanlışlık var sen hemen geri dönersin üzülme) diye teselli ederken 1 eylülde ihraç haberini aldık.

Ne bir soruşturma, ne bir sicil kaydı, hiç akla gelebilecek hiç birşey yok, hani takipsizlik aldık diyenler varya ben onu bile diyemiyorum çünkü oda yok, hiç birşey geçirmedik, tam 3 sene 3 aydır bekliyoruz, dayımız amcamız yok kendimiz bir avukat bulduk onunla birlikte ilk başta sağlık bakanlığınına biz dava açtık sonra komisyon kuruluncada başvuru yaptık, bu arada eşimin kardeşi emniyette görevde arkadaşlar Allah da daim etsin. 

Siz yazmışsınız belki dediklerinizde haklıda olabilirsiniz bilemem ama yok işte hiç birşey geçirmeden bekleyenlerde var mesala biz

?

Cigdem hanim paylasiminizi okurken kendimi bir an masal diyarinda sandim  varexin de dedigi gibi iade olacaksiniz bana oyle geliyorki bir iki hafta icinde iade olacaksiniz.

• 672 sendika kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Mehmet Korkmaz neden masal diyarında sandın hocam, açık açık yaz vallahi gücenmem☺️

İnşallah masum olan herkez iade olsun ? 

672 KHK sendika-inceleme devam ediyor - soruşturma-dava yok - eşim için buradayım-sağlık bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mazlum07, 8 saat önce yazdı:

Yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum. bende 675 sağlılçıyım hala bekliyorum. Benimle açığa alınma ihraç tarihleri dahil bütün özelliklerimizle aynı olduğumuz aynı kurumda aynı görevi yaptığım arkadaş iade olalı 14 ay oldu. Suç olarak söylemiyorum iki çocuğuda okullarında idi. Benim hiçbir kriterim yok eşim çalışıyor. Kurum amirinin bilmediklerindenim sanırım. Arkadaşta referanslı muhtemelen. Ne diyelim hayırlısı.

1979kaya_03 675 saglikci inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Çiğdem çiğdem, 52 dakika önce yazdı:

@Mazlum07 merhaba 

Yazınızı okudum baştan sona ☺️

Söyle anlatayım bende size uzun uzun

Ben eşim için buradayım sağlıktan 672 ile ihraç oldu eşim, ben lise mezunuyum bu terör örgütünün ne evinde kaldım, ne okuluna gittim, ne bir şekilde herhangi bir yapısına bulaştım, annem babam 80 yaş civarındalar, ikisininde uzaktan yakından ilgisi yok, sadece haberlerde duyarlar söylenenleri, ihraç olan eşim, ilköğretim mezunu, Konya yetiştirme yurdu çıkışlı, onunda ne okul, ne banka, yada akla hayale gelebilecek bir bağlantısı var, daha doğrusu söyle diyeyim eşim sadece kitaba, Allaha ve peygambere inanır, bunuda bütün çevresi bilir..

Eşim 17 senelik memurdu, yurt çıkışlı olduğu için hak kazanmış memurluğa, belki bir 14,15 sene başka bir sendikaya üyeydi, hala açık olan, sonrasında bir fazla mesai yüzünden sendika temsilcileri ile ters düştü onu savunmadıklarını düşünüp istifa etti, 2 ay kadar ben hiç biryere üye olmam dedi, sonra iş arkadaşının ısrarı ile (olmaz abi gel seni bizim yeni kurulan sendikaya alalım, kendi halinde sağcı bir sendika) deyip eşimi üye yaptığı malum sendikaya üye oldu. 

Üyelik süresi muhtemel 18 ile 20 ay civarı dır inanın onu bile tam bilmiyor, biz bu sendikanın kime ait olduğunu 15 temmuzdan sonra öğrendik, zaten ağustos ayında açığa alındık, ama inanın o zaman bile ben hiç üzülmedim hep eşime yahu araştırcaz diyorlar bak üzülme sakın bizim yani ikintarafında 7 sülalesine inseler birşey yok üzülme hemen geri döneceksin derken (kurumunda da arkadaşları yöneticiler oğlum bir yanlışlık var sen hemen geri dönersin üzülme) diye teselli ederken 1 eylülde ihraç haberini aldık.

Ne bir soruşturma, ne bir sicil kaydı, hiç akla gelebilecek hiç birşey yok, hani takipsizlik aldık diyenler varya ben onu bile diyemiyorum çünkü oda yok, hiç birşey geçirmedik, tam 3 sene 3 aydır bekliyoruz, dayımız amcamız yok kendimiz bir avukat bulduk onunla birlikte ilk başta sağlık bakanlığınına biz dava açtık sonra komisyon kuruluncada başvuru yaptık, bu arada eşimin kardeşi emniyette görevde arkadaşlar Allah da daim etsin. 

Siz yazmışsınız belki dediklerinizde haklıda olabilirsiniz bilemem ama yok işte hiç birşey geçirmeden bekleyenlerde var mesala biz

?

Çiğdem hanım bemde 675li hemşireyim bende hakkımda bişey olmadığını düşünüyordum. Aynı kurumda çalıştığımız arkadaş iade olduğunda sağlık müdürlüğüne hakkımızda kyok kağıdı gittiğini öğrendik. Bu arada benide hükümet yanlısı sendika temsilcisinin sırf onların sendikaya girmediğim için fişlediğinden eminim. Hiç bir sendika üyeliğimde yok. Arkadaşımda 14 aydır çalışıyor. Ben artık ne diyeceğimi bilemiyorum. Sanırım tamda gelin boğan yerindeyim.

1979kaya_03 675 saglikci inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 12 saat önce yazdı:

Sağolun Sn @Serenness, Sn @mağdureşiyim...

p5Lb6m.png

Eski forumdaydım o zaman...

Kısmet...

Üzüldüm gerçekten.Söyleyecek bişey bulamıyorum.:(((

672 KHK İNCELEMESİ DEVAM EDİYOR KRİTER YOK DİYE BİLİYORUZ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cigdem hanim oncelikle sizi incittiysem yazdigim her harf icin ayri ayri ozur dilerim. Masal konusuna gelince masallarda  bir iyi bir de kotuler vardir kotuler musallat olurlar iyilere. iyiler bir sure sikinti ceker ama masalin sonunda iyiler sikintidan kurtulur mutlu olurlar. Malum yapiyla hicbir baglantimiz yok demissiniz bizi ihrac edenler kendilerince kriter olusturdular o kriterlere takilan herkesi bir gecede ihrac ettiler . Sendika kriterinden ihraclari yaparken neyi baz aldiklarini biliyor muydunuz muhtemelen cogu kisi de bilmiyordur. Sendikada 12 ay ve uzeri uyeligi olanlari ihrac ettiler. Sizde bu kritere takilmissiniz malum yapiyla bir baglantinizin olup olmamasina bakmamislar. Simde ne yapiyorlar delil arayip duruyorlar kendilerince sendikaya ek olarak bir iki kriter buldular mi red bulamadilarsa sizinki gibi bekletiyorlar. Onun icin bir iki haftaya iade olursunuz dedim. Yani masallardaki gibi iyiler bir sure cektikleri sikintilardan en sonunda kurtulurlar. Ve iadeyle noktalanan mutlu son...

• 672 sendika kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yıl sonu geldi. Yılsonu Hesap demek.Oyalama komisyonu muhtemelen gelecek hafta cuma günü yıllık rapor yayınlayacak.Geçen haftayı boş geçirdikleri için muhtemelen önümüzdeki haftayı karar yoğunluğu ile geçireceğiz. Benim öngörüm gelecek hafta hergün karar yüklenebilir. en az 3 bin civarı  karar yüklenecektir. 1000 civarı kabul 2000 civarı red olur diye tahmin ediyorum. Deniz yıldızı hikayesini bilen bilir 3 yıllık çileden sonra kurtulan kurtulur.  Yeni yıla 25-26 bin dosya kalıyor bakalım hayırlısı...

672 kah meb , adli işlem beraat 18 ay sendika 2015 istifa edilmiş dernek var

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Çiğdem çiğdem hanim, farkinda olmadan yanlis anlasildim sanirim. Bnm drmek istedigim sey sizin ifadeniz alinmadan sizin icin sorusturma yer yok karari verilmis olabilir. Bu durumdan da haberiniz yoktur.ben yorumlarimi suana kadar cevremde iade olanlara gore yaptim. Ama sizin cevrenizde daha farkli surec yasayanlar oldugu icin sizin de bu konuda farkli bilgileriniz olabilir. Malum bu donemde standart uygulama yok. Aslinda hepimizin anlatacagi farkli farkli hikayeleri var bu surecle ilgili. Ben de sizler gibi komosyonun calisma mantigini anlamadim sadece cevremde iade olanlarin durumlarini ve kriterlerini bildiklerim uzerinden yorum yaptim.Inanin ayni uniden herkese farkli uygulama yaptilar. 

Ama en basinda dedigim gibi kriter veya kritersizlik degil. Isimlerimizin kurumlarimizca bildirilmesi oldugunu dusunuyorum.

Eger ismimiz Kurumlarca bildirilmediyse, ismimiz baskalarinin ifadesinde gecince kuruma bildirilip yine kurumun arakamizda durmayarak hemen yargisiz infaza hazir olmalaridir.

Bu surecte diger kurumlari bilemiyorum ama uni personelleri beni anlar. O yuzden onceki uzun aciklamamda yanlis ve uzecek birseyler varsa sizden ve herkesten ozur dilerim. 

Ben bizlere yasatilan bu haksizliklarin en kisa zamanda giderilmesini istiyorum. Allah herkesi bilir. Kriterli ol veya olma. Ceza al veya alma. Kimin hakli veya haksiz oldugunu bilir. Tum sorun bizleri fisleyen her kim veya kimlerse onlara durumu izah edemiyoruz.

Herkese saygilar...

672 KHK YÖK 24 ocak iade kriter banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
emirbey, 1 saat önce yazdı:

Yıl sonu geldi. Yılsonu Hesap demek.Oyalama komisyonu muhtemelen gelecek hafta cuma günü yıllık rapor yayınlayacak.Geçen haftayı boş geçirdikleri için muhtemelen önümüzdeki haftayı karar yoğunluğu ile geçireceğiz. Benim öngörüm gelecek hafta hergün karar yüklenebilir. en az 3 bin civarı  karar yüklenecektir. 1000 civarı kabul 2000 civarı red olur diye tahmin ediyorum. Deniz yıldızı hikayesini bilen bilir 3 yıllık çileden sonra kurtulan kurtulur.  Yeni yıla 25-26 bin dosya kalıyor bakalım hayırlısı...

10000 ret 2000 kabul demek istediniz sanırım

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@lemst sizin hesaba göre 12 bin karar demek 2 haftalık süre için bu mümkün görünmüyor. kabul oranları iyice arrttı . yeni açıklanan kararlarda kabul oranı şimdilik %30 larda bekliyorum ileride daha da  yükselebilir..Nedenini soracak olursanız 3 yıllık oyalama görevlerinin sonuna yaklaştık,kanaatimce artık karar vermek durumundalar.Kalan dosyalarda sendikavar  yada kriter pek yok.adli yönden  beraat ve kovuşturma yok alan fazlaca kişi var.

672 kah meb , adli işlem beraat 18 ay sendika 2015 istifa edilmiş dernek var

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...