İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk RosedewittbukateR
farahzeynep, 18 dakika önce yazdı:

Kurumu nedir acaba

İzin verseydi yazacaktım ama tsk egm meb değil diyim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba 12 ocakta komisyondan ret kararı aldım. Henüz tebligat ulaşmadı. Kurum Hvkk, 689 sayılı KHK. Ulaşması maksimum kaç gün sürer? Ulaşmazsa Hvkk yı arayıp sorayım mı?

• Beğeni 1
  • Üzülme 3

689-Hvkk-Red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
Emre Muslu, 20 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba 12 ocakta komisyondan ret kararı aldım. Henüz tebligat ulaşmadı. Kurum Hvkk, 689 sayılı KHK. Ulaşması maksimum kaç gün sürer? Ulaşmazsa Hvkk yı arayıp sorayım mı?

Komisyon kararının kişiye ulaşması kurumdan kuruma farklılık gösteriyor.

Kurumunuzla iletişime geçip kararı sormanızda fayda var. 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 EGM - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 56 dakika önce yazdı:

İzin verseydi yazacaktım ama tsk egm meb değil diyim.

Tsk kesinlikle değil-dir zaten.Allah rızası icin biriside tsk beni iade etti yazsa nolur sanki üç sene olacak adlı idari bisey yok.En azindan bize ulaşan bir belge yok .Akrabadan ihrac olanları ne yapacaklar gecen gun bir arkadaş paylaşmıştı tsk mensubu ikibinli kusurlerde bekleyen var(hesap yapmis ortalama demişti sagolsun)bu nasil bir bahtsizliktir.son ikibin bunların hepsi akraba ihracimi acaba bekle bekle sabir bitti Yarabbi haksız yere işinden olanlar El-kebir esmasi çeksin diye okudum biyerde hic umudum kalmadi ama umutsuzca aklima geldikçe çekiyorum.Dinden imandan ettiler milleti cok üzgünüm cok dardayım.

• Üzülme 5

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Çok şükür çok, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar iade haberi paylaşmak için iade oldum.cuma günü 17.30 da bakmıştım.incelemeye devam yazıyordu dün sabah baktığımızda kabul yazısını gördük...eşim saatlerce ağladı...672 KHK MEB tek kriter 26 ay son ana kadar sendika takipsizlik 2018 Ekim ,kurun aranma Kasim ancak olumlu olumsuz bilmiyorum...dün sabah iade kararını gördük Allah yardımcınız olsun 3 çocuğumuz var dün saatlerce ellerim titreyince kızım baba ellerini citlattigin için mi ellerin titriyor dedi...

hayırlı olsun..

iade bekleyen herkes için aynı sonuç olur umarım..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
serpil68, 9 saat önce yazdı:

Tsk kesinlikle değil-dir zaten.Allah rızası icin biriside tsk beni iade etti yazsa nolur sanki üç sene olacak adlı idari bisey yok.En azindan bize ulaşan bir belge yok .Akrabadan ihrac olanları ne yapacaklar gecen gun bir arkadaş paylaşmıştı tsk mensubu ikibinli kusurlerde bekleyen var(hesap yapmis ortalama demişti sagolsun)bu nasil bir bahtsizliktir.son ikibin bunların hepsi akraba ihracimi acaba bekle bekle sabir bitti Yarabbi haksız yere işinden olanlar El-kebir esmasi çeksin diye okudum biyerde hic umudum kalmadi ama umutsuzca aklima geldikçe çekiyorum.Dinden imandan ettiler milleti cok üzgünüm cok dardayım.

Kurumlar arası farklı muamele yapıldığını kimse inkar edemez. Bu bile ileride dava konusu olacaktır eminim. Başta komisyon olmak üzere tsk egm ye HAKSIZLIK yapılıyor. Umarım Aym bunu yapmaz. Bizim işler 4 yılı devirdi. 10 yıl diyenler, burdan bakınca çok da uçuk bi sayı vermemişler aslında...

?

........

Bu arada Sn @observer Hocamın kararı henüz uyapa düşmedi forumdaşlar, takipçisiyiz. İlk güzel haberi ondan duyarız umarım...

Güncelleme • • RosedewittbukateR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
serpil68, 9 saat önce yazdı:

TSK EGM gibi hassas kurumlar sadece birinci derece yakından dolayı ihraç işlemi tesis etmişlerse bunu komisyona ya da idari mahkemeye açıklayamazlar...

komisyon kurum görüşü diyerek ret kararı bile verse idari mahkemelerde bu tür ihraçlar sadece bu kriterden olduğu anlaşılırsa iptal edilecektir.

komisyon kararınız ret bile olsa idari dava için mahkemelere mutlaka başvuru yapın..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...