İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk

Bütün anket sonuçlarında birinciyiz ?

Maşallah MEB de epey kurum görüşü alınan arkadaş olmuş yeni bir gurup mu açsak ? şaka bir yana inşallah bir an önce kabul kararlarımızı görürüz sistemde.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kartalhocam, 18 dakika önce yazdı:

Bütün anket sonuçlarında birinciyiz ?

Maşallah MEB de epey kurum görüşü alınan arkadaş olmuş yeni bir gurup mu açsak ? şaka bir yana inşallah bir an önce kabul kararlarımızı görürüz sistemde.

Kendimi askerde ismi z ile başlayıp sıralı okunan listede hep en sona kalan er gibi hissediyorum. Yemeğe girer en son, künye alır en son, bölük en son, takım en son, 1. tabur 6. Bölük, 10. Kol 10. Sıra gibi ?Geriye dönüşlerde traş olmayıp komutanla göz göze  gelen asker gibi  ???

• Beğeni 1
  • Kahkaha 1

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Es4023, 1 saat önce yazdı:

672’li dönerci öğretmen olarak hala beklemedeyim dostlar.? 

Kurum görüşü geçen sene şubatta alınmıştı. Kriter zımbırtısı sendika başka Birsey yok. 

Allah bekleyen herkese sabır versin. 

Öncesinde de şimdi de meslektaşız hocam. Biz de yaklaşık 2 yıldır ekmeğimizi dönercilikten kazanıyoruz. Rabbim en kısa zamanda gerçek mesleğimize dönmeyi nasip eder inşallah. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 takipsizlik MEB inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MertDem, 14 saat önce yazdı:

Hocam özelden yazdım bakabilir misiniz? 

Hocam cevap verseniz? 

Vedaat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herhalde ben de dahil epey bi kişi aslında şu an açık durumda bekleyen soruşturma mağduru gibi.  Kapansa iade olacağız. 2016 da açılan  2020 de hala açık.  Bir dilekçe verdim bende kapatın diye bakalım.  

• Beğeni 1

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Es4023, 2 saat önce yazdı:

672’li dönerci öğretmen olarak hala beklemedeyim dostlar.? 

Kurum görüşü geçen sene şubatta alınmıştı. Kriter zımbırtısı sendika başka Birsey yok. 

Allah bekleyen herkese sabır versin. 

Ben de cevizciyim. Abimle ortak 530 tane ceviz ağacımız var. Cevizler 4 yaşında. Bir yıl sonra gelir getirmeye başlayacak inşallah.

Benim kurum görüşü alınalı yaklaşık bir ay oldu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar. Ben de Antalyada yaklaşık 2 ay önce pasaport tahdidin için dilekçe vermiştim. Dün akşam e devlet üzerinden kalktığını gördüm bugün de telefonla teyit ettim. Benim önceden yeşil pasaportum vardı onu artık kullanmayacağımı söylediler. E devlette de "hak kaybı" diye yazıyor. Fakat eşim aktif çalışan memur ve onun da yeşil pasaport hakkı var. Onun üzerinden alabileceğimi söylediler. Bu durumun doğruluğu hakkında bilgisi olan var mı acaba? 

• Beğeni 4

701 khk. KYOK. inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Arel, 10 dakika önce yazdı:

Merhabalar. Ben de Antalyada yaklaşık 2 ay önce pasaport tahdidin için dilekçe vermiştim. Dün akşam e devlet üzerinden kalktığını gördüm bugün de telefonla teyit ettim. Benim önceden yeşil pasaportum vardı onu artık kullanmayacağımı söylediler. E devlette de "hak kaybı" diye yazıyor. Fakat eşim aktif çalışan memur ve onun da yeşil pasaport hakkı var. Onun üzerinden alabileceğimi söylediler. Bu durumun doğruluğu hakkında bilgisi olan var mı acaba? 

Normalde alabilmeniz lazım; ancak, kurumların ellerinde bulunan matbu formlarda bazen "KHK ile çıkarılanlar için kullanılamaz" gibi ifadeler olabiliyor. Kurumlar da bunu düzeltmeye yanaşmayabiliyor. Eşinizin kurumuna sormanız daha mantıklı olur.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Arel, 7 dakika önce yazdı:

normal şartlarda sorun yok sadece cüzdan bedeli ödeyerek harç ödemeden eşinizin uygun kademe derecesinden faydalanıp birinci derece yakını olarak 5 yıllık yeşil pasaport alma imkanınız var...

khk lı olmanız soru işareti..

normal pasaport tahdidi kalktığına göre bence  yeşil pasaport alabilirsiniz..

burada en büyük sorun tahdidin kaldırılması işlemi.

onu da çözdüğünüze göre yurt dışı çıkış yasağı olmayan birine yeşil pasaport verilmesi gerekir..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkür ederim sizlere. Yakında ona da müracaat ederim. Gelişmeleri faydası olacağı düşüncesiyle sizlerle de paylaşırım. 

• Beğeni 2

701 khk. KYOK. inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...