İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Editör
Es4023, 11 dakika önce yazdı:

672’li dönerci öğretmen olarak hala beklemedeyim dostlar.? 

Kurum görüşü geçen sene şubatta alınmıştı. Kriter zımbırtısı sendika başka Birsey yok. 

Allah bekleyen herkese sabır versin. 

Iade olunca döner partisi için nereye geliyoruz hocam ? 

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Kahkaha 1

KHK Forum Editörü - 672 EGM - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar. KHK ile ihraç olup, daha sonra görevine iade edilen bir Emniyet mensubu, manevi tazminat davası açıyor, idare mahkemesince, ihraç işlemi KHK yapıldığından, manevi tazminat talep edilemeyeceğine karar veriyor. Karar istinafa götürülüyor ve Bölge İdare Mahkemesince idare mahkemesinin kararında hukuka uygunluk görülmediği diyor ve MANEVİ TAZMİNAT ÖDENMESİNE KESİN OLARAK KARAR VERİYOR.

İade olan tanıdıklarınıza bunu bildiriniz. Kendiniz iade olmuşsanız bu karara göre manevi tazminat davası açabilirsiniz.

• Beğeni 6
  • Teşekkür 2

EGM  701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Es4023, 24 dakika önce yazdı:

672’li dönerci öğretmen olarak hala beklemedeyim dostlar.? 

Kurum görüşü geçen sene şubatta alınmıştı. Kriter zımbırtısı sendika başka Birsey yok. 

Allah bekleyen herkese sabır versin. 

Ne mutlu tüm yaşadığı zorluklara rağmen eğilip bükülmeden rızkının peşinde koşanlara... 

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

672 khk sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nilüfer, 21 saat önce yazdı:

Dün annem aradı, dedi ki ben bir avukatla konuştum, "kızınız komisyona neden bekletildiğine dair bir dilekçe versin." dedi. 

İnsanların dilekçe vererek cimere falan yazarak dosyalarını öne aldırdığını söyledi. Bana inandırıcı gelmedi ama bir ara hergün birisi bu forumda komisyonun telefonunu veya adresini istediğini hatırladım, acaba bu amaçla dilekçe veren var mıydı aralarinda?

Beraat veya takipsizlik kararı alanlar komisyona gönderdi onu biliyorum ama dilekçe versek işleme alır mı ki?

30 Ocak ta Cimer'e yazdım

''.............. Üniversitesi ..... kadrosunda görevimi yapmakta iken 30.12.2016 tarihi sabah saatlerinde görevimden açığa alındığımı ve aynı gün öğleden sonra ise kamu görevinden çıkarıldığımı öğrendim. 4 ay sonra 689 sayılı KHK ile 2.kez kamu görevinden çıkarıldım. Kurumuma 9 yıl hizmet verdim. Nedenini bilmediğim halde haksız ve hukuksuz bir şekilde 37 aydır ihracım ve görevime iademi beklemekteyim.Bu süreçte hakkımda açılan Savcılık-Emniyet soruşturması olmadı. Hakkımda Kamu görevimden çıkarılmamı gerektirecek hiçbir delil yoktur. 30.10.2018 tarihinde CİMER üzerinden ilettiğim bu talebime geri dönüş olmadı. Ohal Komisyonunun açıklamalarında KHK sırasına göre dosyaların incelendiği söylense de 689 sayılı KHK sonrasında çıkan KHK larla ilgili İADE-RET kararları kamuoyunda paylaşılmaktadır.Bu konu ile ilgili Ohal Komisyonunu aradığımda dosyamın hangi aşamada olduğu bilgisi verilmemektedir.Sadece evraklarımın tamamlanmamış olması sebebiyle dosyamın henüz kapanmamış olabileceği, beklemem gerektiği bilgisini vermektedirler. BDDK, MASAK, MİT, BTK, ADALET BAKANLIĞI( VARSA DİĞER KURUMLAR...) gibi kurumlardan talep edilmiş ya da edilecek olan evraklarımın bir an önce tamamlanarak OHAL KOMİSYONUNA gönderilmesini rica ediyorum. ''

31 Ocak ta cevap geldi.

''Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonunun Çalışmasına İlişkin Usul ve Esaslar 12 Temmuz 2017 tarihli ve 30122 mükerrer sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Hakkınızda olağanüstü hal kapsamında doğrudan kanun hükmünde kararnameler ile tesis edilen işlem bulunması halinde başvurunuzu http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/07/20170712M1-1.htm yayımlanan esaslar çerçevesinde yapabilirsiniz.''

Dilekçemin Ohal Komisyonuna bile gönderilmediğini düşünüyorum.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

689 KHK -YÖK İdari Personel - Komisyon incelemede - Adli Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Anket Sonuçlarımızı Ekleyelim.

anket1.JPG

anket2.JPG

anket3.JPG

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 11 dakika önce yazdı:

Anket Sonuçlarımızı Ekleyelim.

anket1.JPG

anket2.JPG

anket3.JPG

7 tane (%2,5) maliyeci kalmışız forumda. 24bine orantılarsak 600 kişi yapar. Bakalım piyango bize ne zaman vurur.

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçen sene tam bu günde ifade verdim karakolda klasik matbu sorularla ifadem tamamlandı..takipsizlik veya mahkeme vb. durumda yaşamadım.kalemi aramaktayım soruşturma hala açık.sadece bilgi bu. savı bey dosyalara çalışıyor vs..ve hala inceleme devam ediyor..bu durum sizce bağlantılı mı? komisyon adli dosyanın kapanmasını bekliiyor olabillir mi? 21 ay bir sendikam var. bildiğim .zaten dosyam da da birşey yoktu ifade verirken. Dostlar sizce ne yapmalıyım.

• Beğeni 1

672.MEB..sendika..inceleme devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ne mutlu... Bu süreçin anlamı en büyük sınavı belki de buydu 

Ümitli, 11 saat önce yazdı:

Ne mutlu tüm yaşadığı zorluklara rağmen eğilip bükülmeden rızkının peşinde koşanlara... 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
upset.3455, 39 dakika önce yazdı:

Geçen sene tam bu günde ifade verdim karakolda klasik matbu sorularla ifadem tamamlandı..takipsizlik veya mahkeme vb. durumda yaşamadım.kalemi aramaktayım soruşturma hala açık.sadece bilgi bu. savı bey dosyalara çalışıyor vs..ve hala inceleme devam ediyor..bu durum sizce bağlantılı mı? komisyon adli dosyanın kapanmasını bekliiyor olabillir mi? 21 ay bir sendikam var. bildiğim .zaten dosyam da da birşey yoktu ifade verirken. Dostlar sizce ne yapmalıyım.

bağlantılı . bende 2 ay oldu takipsizlik alalı bekliyorum. takipsizlik veya adli sonuç neticesi etki edecek mutlaka ancak ondan sonra bile belli bir süre geçiyor. 

beklemeye devam etmelisin. durumuna göre kararın olumlu çıkacak gibi duruyor. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
672zede, 03.02.2020 - 21:02 yazdı:

@Fenci kurum görüşü alındı mı hocam?

Okula pek gitmedim, en son gittiğimde de "seni kimse sormadı" dediler..fakat okuldan  iade olan başka bir arkadaşı da sormuşlar ama Müdür söylememiş.Yani bilmiyorum hocam, söyleyeceklerini de zannetmiyorum.Fakat olumlu konuşacaklarına eminim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...