İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Arkadaşlar red kararım 4 gün önce muhtara teslim edilmiş bugün gidip alicaz itiraz süremiz 4 gün önce başladı peki dava açmak için kaç gün süremiz var bide ben şuan bulunduğum ilde değilim oraya gidene kdr itiraz sürem dolucak şuan bulunduğum ilden başvuru yapmam sknti olur mu acaba?

• Beğeni 1

701 KHK-Zabit Katibi-Albatros-Takipsizlik-Komisyon incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin yağmur, 12 saat önce yazdı:

Benim 22'de.Basvurali 14 ay, savunmalar biteli de 1 yıl oldu.Ancak henüz herhangi bir gelisme yok?

Aslında idare mahkemeleri bölümünde yazmıştım ama kimsecikler orayı ziyaret etmiyor. 

Telekom mobil kullanan bir hattınız var ise: TCKIMLIKNO 2019/XXX KARARTUR diyerek 4060'a mesaj atın. Anında dosyanızın RED ya da KABUL olduğunu öğrenebilirsiniz. Özellikle dosyası tekamül eden ve 1 yıldır bekleyenler öğrenbilirler böyle. Diyeceksiniz ki eee neden bize gerekçeli olarak karar gönderilmiyor. 

Bizzat sekreteryayı arayarak sordum: İmza atılmamış falan diyorlar. Bunun bir oyalama olduğunu söyleyebiliriz. 

NOT: 2019/xxx  örneğin 2019 yılında başvurdunuz ve dosya no'nuz 1234 o zaman o kısma 2019/1234 yazacaksınız.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
realist83, 10 saat önce yazdı:

Herkese iyi geceler dostlar,

Forumda uzun süredir yoktum. 

Anlatacaklarım biraz abartılı sıkıcı gelirse affola...

Günlerden cuma...

Cuma hutbesi...

Çok dokunmuştu...

Geçen 3, 5 yılda imtihanı nasıl vermiştik? Evet dayandık sabrettik ama daha büyük manevi kazançlar elde edemez miydik?

Acaba büyük çoğunluğumuzun içinde bulundu sağ - muhafazakar - islamcı kesim, adına ne derseniz deyin, bizi anlamadıkları yetmezmiş gibi bir de dünyadaki her şeyi kaybettiğimizi, mahvolduğumuzu bize salık vererek tevekkül anlayışımızı yerle bir etme kötülüğünü cehaletleriyle başımıza kara bir çaput gibi geçirme basiretsizliğini göstermemişler miydi?

Evet evet buydu. Bizi anlamamaktan daha büyük bir kötülüktü buydu...

Oysa sözüm ona kutsalların hamisi olan "bizim kesim(çok azı müstesna)" mağdurlara;

"Ne hukuka ne vicdana, ne de dine aykırı bir davranışınız olmadı, bu bir imtihan sabredin." demek yerine bıyık altında , kapı arkasından  mahvoldular, öldüler , bittiler gözüyle bakıp tevekkül anlayışımızı bilmeyerek cehaletleriyle yerler bir etmek kötülüğünü yaptılar.

Bu sele ne kadar kendimizi kaptırdık, muhasebesiyle eve geldim cuma namazından...

Küçüğü uyuttum, kayınvalideyi yolcu ettim, ortalığı topladım. Kafamda bambaşka düşünceler, sıkıntılara eklenen yeni sıkıntıların halli için yeni kararlar alıp eşimle paylaşmak üzereydim.

Hutbedeki,  Kul her ne zaman ۜ ِ ر ا ّٰلل ه ُ صَ ْن مهتى” َAllah’ın yardımı ne zaman gelecek?” diye niyazda bulunsa, Rabbimiz de ب ٌ ي ۪ ِ قَر نَ ْصَر ا ّٰلل ه ْل اِ ٰنَ ََُٓا” Bilesiniz ki Allah’ın yardımı yakındır.”4 ayeti yankılandı yüreğimde...

Oturdum kızımı beklerken rutin komisyon kontrollerini yapayım, dedim. Saat 15. 25 sularıydı, komisyon oturumu kapalı değildi, çünkü saat 11 gibi bakmıştım, tıkladım yeniden açmak için ekranda uzun bir yazı gördüm. Baştan okumadan ortalarda bir yerde büyük harflerle "KABUL" yazısı olduğunu fark ettim.

Geçen 3,5 yılda 3-4 defa rüyamda kabul aldığımı görmüş hatta rüya içinde bile bu haber rüya olmasın artık diye temennilerde bulunuyormuşum.

Cuma günü de yine böyle bir rüya mı görüyorum diye eşimi aradım. Onun da sayfaya  bakmasını bunu bir rüya olmadığını söylemesini istedim. Haberi duyunca çok sevindi. Sayfaya baktı hatta iş yerindeki arkadaşlarına da gösterdi. Ben hala yaşananların bir rüyaya sığabilecek kadar az detaya sahip olduğundan endişeli, her an uyanmaktan korkuluydum. Bu arada biraderi aradım rüya olmasın diye ayrıntıları arttırmaya çalışıyordum, derken okuldan dönüşü kardeşinin uyu saatine rastladığını bilen kızım kapıyı tıklattı, ekranı ona gösterdim, her gün bakılmaktan bıkılan sayfadan bir şey anlamadı. O yazının ifade ettiği anlamı kendisine söylediğimde kucağıma zıplayıp boynuma sarıldı. Ayrıntılar arttıkça bunun bir rüyadan öte bir gerçeğe evrildiğini iyice hissetmeye başlamıştım.

Rahmet, çölleşen gönlümü vahalara kuraklaşan gözlerimi seylaplara çevirmişti.

3,5 yıldır kendim için tek damla gözyaşı dökmeyen ben gitmiş, tebrik telefonlarında dostlara, vefakarlara boğazı düğümlenen; yüreğine, tenine damlalar akıtan biri gelmişti.

Hamdolsun Rabbim bugünleri de gösterdi...

Geride bunca masum, mağdur, mazlum...

Unutursak kendimizi unuturuz...

Rabbim, tez zamanda felaha erdirir inşallah...

Toplumun büyük bir inşaaya ihtiyacı var, çabuk gelin dostlar!

Takipteyim...

Selametle...

Hayırlı olsun hayatın pause tuşuna basılmıştı 1 Eylül de şimdi yeniden kaldığınız yerden ve daha güçlü çok şey öğrenerek, geçmiş olsun sevdiklerinizle sevinçlerinizle güzellikler dolu bir hayat dilerim. 

Göreve başladıktan sonra huzurlu bir ortam iyi ilişkiler dilerim. 

• Beğeni 4

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
akademili, 8 saat önce yazdı:

Tek tek savunma ve eklerin tüm cümlelerini oku. Savunma yapman gereken herşeyi yaz. İstinaftan sonra böyle bir şansın olmayacak.

Postacı ikamet adresine getirir savunmayı.

Süren sana tebliğ tarihinden geçerli 30 gün.

Sağolasın peki savunma yaptım nasıl yapılacağını bilmiyorum bu 1 direk uyaptan normal dilekçe ile yazsam uygun düşer mi normal dilekçe olarak yazsam olurmub üst yazılı falan olmasa olurmu yada bu dilekçenin bir örneği falan varmı acaba

• Beğeni 1

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaş uyap dan eşimin red gerekcesine baktım. Sendika suç sayılmış ? sendikanın yöneticileri yüksek terör örgütü mensubu falan demişler. BES için de eşim faizsiz banka olduğu için Asya yi tercih ettim demiş. Eşim araba aldigimiz için başka bankadan kredi çekmişti. Mahkeme de başka bankadan faizli kredi çekmissin ama bu savunmanın yalan olduğunun göstergesi demiş ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 6 dakika önce yazdı:

Sağolasın peki savunma yaptım nasıl yapılacağını bilmiyorum bu 1 direk uyaptan normal dilekçe ile yazsam uygun düşer mi normal dilekçe olarak yazsam olurmub üst yazılı falan olmasa olurmu yada bu dilekçenin bir örneği falan varmı acaba

Hocam klasik bir cevaba cevap dilekçesi alın. Format o dilekçedeki gibi olmalı yoksa reddolur dilekçe. Ardından dilekçenin açıklamalar kısmını, size verilen cevap dilekçesindeki hususlara cevap verecek/çürütecek şekilde yapıp. Elinizdeki bilgi/belgeyi ekleyin.

701khklii, 11 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar red kararım 4 gün önce muhtara teslim edilmiş bugün gidip alicaz itiraz süremiz 4 gün önce başladı peki dava açmak için kaç gün süremiz var bide ben şuan bulunduğum ilde değilim oraya gidene kdr itiraz sürem dolucak şuan bulunduğum ilden başvuru yapmam sknti olur mu acaba?

Hocam tebliğden itibaren 60 gün içinde dava açmanız lazım. Usulü çok bilmiyorsanız bir avukata vekalet verin. Tebliğ dahil her işi halletsin. Dava açılması çok önemli. 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
701khklii, 20 dakika önce yazdı:

Muhtara verildigi anda tebliğ edilmiş sayılır. Bugünden gecerli 56 gününüz var dava açmak için. Türkiye'nin adliyesi olan her il ve ilçesinde davanizi acabilirsiniz.

Red kararınızın bir örneğini bir şekilde alabilirseniz mail,fotoğraf...vb gibi davanizi buradan baktıklarınızla acabilirsiniz.

Güncelleme • • akademili
  • Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Badi Ekrem, 14 dakika önce yazdı:

Aslında idare mahkemeleri bölümünde yazmıştım ama kimsecikler orayı ziyaret etmiyor. 

Telekom mobil kullanan bir hattınız var ise: TCKIMLIKNO 2019/XXX KARARTUR diyerek 4060'a mesaj atın. Anında dosyanızın RED ya da KABUL olduğunu öğrenebilirsiniz. Özellikle dosyası tekamül eden ve 1 yıldır bekleyenler öğrenbilirler böyle. Diyeceksiniz ki eee neden bize gerekçeli olarak karar gönderilmiyor. 

Bizzat sekreteryayı arayarak sordum: İmza atılmamış falan diyorlar. Bunun bir oyalama olduğunu söyleyebiliriz. 

NOT: 2019/xxx  örneğin 2019 yılında başvurdunuz ve dosya no'nuz 1234 o zaman o kısma 2019/1234 yazacaksınız.

dediğiniz gibi yapıp 4060 a sms attım. gelen cevapta  "girmiş olduğunu kriterlere uygun kayit bulunamamıştır" yazıyor bu benim davamla ilgili karar verilmediği anlamına geliyor olabilir mi?

• Beğeni 1

672 MEB komisyon red takipsizlik var. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 16 dakika önce yazdı:

Hem bu sitede hemde diğer khk forumlarinda örnek dava dilekçeleri var. Onlari alip kendine uyarlayabilirsin. Daha önce actigin dava dilekçende ekleyeceklerini değiştirerek yazabilirsin. Uyap konusunda yeni açılan bir bolum var evet ama daha orayi kullanan bir kişiyi ne gördüm ne duydum. En garantisi mahkeme aracılığıyla yollamak bence.

Daha önceki dava dilekçendeki yazılarının tekrarını yeniden yapma. Yeni iddialara cevap ver.

non_formation, 11 dakika önce yazdı:

........anlamına geliyor olabilir mi?

Aynen hocam. Davanız muhtemelen ya tekemmul etmedi. Ya da karar verilmedi.

• Beğeni 1

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@farahzeynepuyaptan baktıysanız eşinizi sırası kaçlarda acaba. bu bize bilgi verir

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be. Kusura bakmayın dostlar yükseldim gece gece.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...