İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Editör
Kadir01, 41 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar benim 672 EGM kodlamam AD katılım bankası beraat aldım AD olup red alan var mı ben hiç görmedim duymadım bilgi verir mısınız 

Beraatiniz hayırlı olsun EGM de AD kodlaması olup ret alan duymadık. 

Beraat kararınızı valilik aracılığı ile komisyona gönderin ve ihraç olduğunuz yerden kurum görüşünün alınıp alınmadığı öğrenmeye çalışın. 

KHK Forum Editörü - 672 EGM - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@İHRAÇ FAZLASI  sosyal medya üzerinden mesaj atıyorum hocam ? yoksa öyle çok yakınlığımız yok. Saolsun kısa da olsa cevap yazıyordu. Büyük ihtimal kurum görüşü alınırken gizli olsun falan denmiştir ondan çekindi diye düşünüyorum. 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
Uğur Arıcı, 8 saat önce yazdı:

Selam dostlar. Mahkemem dijitaller yuzunden 1 senedir erteleniyor. Sadece sendikadan bekliyorum. Acaba mahkeme bitmedigi icin red verirlermi. Yada mahkeme bitmeden iade cikabilirmi. Beklemekten usandim mahkeme komisyon bitmedi gitti. Bilgi verebilecek varmi acaba.

Bende dijitalden 6 duruşma bekledim komisyon inceleniyor sizin kesin beraat ama dijitalleri acamadiklari için sıkıntı olmuştur merak etmeyin mahkeme bitince iadesiniz

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dantes, 23 dakika önce yazdı:

Bende dijitalden 6 duruşma bekledim komisyon inceleniyor sizin kesin beraat ama dijitalleri acamadiklari için sıkıntı olmuştur merak etmeyin mahkeme bitince iadesiniz

Dijitallerde mahkemeler neyi sikinti görüyorlar acaba. Benim dijitallerde sohbet video ve haber sitelerine giris cikar. Bunlardan ceza veriliyormu acaba.

(677-inceleniyor-sendika)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
jedencovek, 7 saat önce yazdı:

Komisyon karar verme aşamasında iade edeceği dosyaların adli durumlarının devam edip etmediğine bakıyor. Adli dosya açık ise dosyanızı beklemeye alıyor. 

Mahkeme bitmedigi için ret verme olasılıkları düşükte olsa var ama sizin dosyanızı son ana kadar bekleteceklerdir. 

Bu tez bence de doğru. Açık soruşturmam hala sonuçlanmadı. 2016/... devam ediyor. 

"iade edeceği dosyaların"  derken iade havuzunda olmasından yada iade yönüne evrilmesinden mi bahsediyorsunuz ..

İnşaallah bir an önce belirsizlik hepimiz için KABUL yönünde son bulur.

• Onaylama 1
  • Katılmama 1

672.MEB..sendika..inceleme devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
orhan, 12 saat önce yazdı:

ocak ayı  10200 kabul   91 300 ret   101 500 toplam  karar sayısı  verilen . 24 800  ınclemesı devam eden.//   şubat ayı  :  kabul 10850   ret 93.000  ıncelemesı devam eden.  22450  toplam  ıncelenen  103850      subat  ayı  ıncelenen  2350 dosya ıstatıstık yapalım..

Yazılanlar tek satırda olduğu için, yanlış anlamış olabilirim ancak sizin verdiğiniz bilgilere göre;

OCAK:    TOPLAM KARAR SAYISI: 101.500,  KABUL SAYISI: 10.200,     RET SAYISI: 91.300

ŞUBATTOPLAM KARAR SAYISI: 103.850,  KABUL SAYISI: 10.850,     RET SAYISI: 93.000

OCAK-ŞUBAT arasında 2350 Dosyaya bakılmış. Bunların arasında 650 Kabul verilmiş. 

O Halde Şubat Ayı için bakılan dosyalarda %27 Kabul oranı var.

Demek istediğiniz, artık Kabul oranları artıyor ise, Şubat ayı için haklısınız. Ancak bu yine de toplam ret oranı 10.850/103.850 : %10 oranındadır.

Geri kalan dosyalar olan 22.450 dosyada ŞUBAT ayındaki gibi %27 Kabul verseler: 6.060 kişi eder.

O zaman toplam kabul oranı : %13 eder.

KİŞİSEL YORUMUM: Bu kabul oranları bile komisyonun doğru çalışmadığını gösterir. Ayrıca RET verdiği ve sonradan mahkemelerce BERAAT almış (Benim gibi) bir sürü dosya var. Komisyondan karar bekleyen kaderdaşlarımın ümidi bozmak istemem ancak Geri kalan dosya sayısında umarım en az 6060 iade olur. 

upset.3455, 41 dakika önce yazdı:

Bu tez bence de doğru. Açık soruşturmam hala sonuçlanmadı. 2016/... devam ediyor. 

"iade edeceği dosyaların"  derken iade havuzunda olmasından yada iade yönüne evrilmesinden mi bahsediyorsunuz ..

İnşaallah bir an önce belirsizlik hepimiz için KABUL yönünde son bulur.

Temmuz 2018'de komisyon RET verdi, Ekim 2018'de BERAAT aldım. Üstelik, Komisyon; Savcılığın (İDDİA MAKAMININ) BERAAT istediğini görmesine rağmen karar verdi.

Ben bekletildiğini düşünmüyorum. Çünkü örnekleri var (En az 5 kişi).

• Beğeni 1
  • Katılmama 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
Uğur Arıcı, Bir saat önce yazdı:

Dijitallerde mahkemeler neyi sikinti görüyorlar acaba. Benim dijitallerde sohbet video ve haber sitelerine giris cikar. Bunlardan ceza veriliyormu acaba

Haber sitelerine giriş sıkıntı degil

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın arkadaşlar. Ben de  kurumum aranıp aranmadigimi bilmiyorum. Eski idareci arkadaşı arayıp sormak geciyor içimden sonra da vazgeçiyorum. Sonucu bir şekilde öğreneceğim diyorum. Içimdeki umut ışığı eskisi gibi parlamıyor sanırım 

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

672 li gururlu yorgun savaşçı sadece 30 ay sendikali kurum görüşü alınmamıştır 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Uğur Arıcı, Bir saat önce yazdı:

Dijitallerde mahkemeler neyi sikinti görüyorlar acaba. Benim dijitallerde sohbet video ve haber sitelerine giris cikar. Bunlardan ceza veriliyormu acaba.

Dijitaller aslında; doğrudan suç unsuru taşıyacak (darbeye destek, org. vs.) hususları, FETÖ organizasyonunda yöneticilik vs. gibi konuları tespit etmek için değerlendirilmektedir.

Fakat; sizin Banka, tanık, gibi durumlarınız vardır, bir de bunun yanında sohbet video gibi yan deliller tespit edilirse (Haber kanalları, vs. hiç dikkate alınmıyor, hatta facebook'ta beğeniler, yorumlar bile) bunu güçlendirici delil olarak değerlendiriyorlar.

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Uğur Arıcı, 10 saat önce yazdı:

Selam dostlar. Mahkemem dijitaller yuzunden 1 senedir erteleniyor. Sadece sendikadan bekliyorum. Acaba mahkeme bitmedigi icin red verirlermi. Yada mahkeme bitmeden iade cikabilirmi. Beklemekten usandim mahkeme komisyon bitmedi gitti. Bilgi verebilecek varmi acaba.

Hocam dijitallerimiz için sürekli TEM de Siber Suçlar Birimine gidip sordum 2 senede ancak iade ettiler telefonlarımızı ve oğlumun tabletini. Eski akıllı olmayan telefonların incelenmesi için Bursa'ya gönderdiler onları da 3. sene geri alabildim. Komik olan eşimin dosyasını Yargıtay onayladığı halde evimizden alınan 21 adet CD 'nin ( düğün,film ve oyun cd leri) hiç incelenmemiş olması. Onu da 2 hafta önce adli emanete sorduğumda farkettiler ve iade işlemini başlattılar. TEM e arada bir sorun bence arada kaynamasın...

689 KHK -YÖK İdari Personel - Komisyon incelemede - Adli Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...