İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

derebom, 10 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar nasıl bir hukuksuzluğun içine düştük biz. EGM'nin idare mahkemesine gönderdiği ilk savunmada üst amir değerlenirmesiyle ilgili istihbarat raporu sayfasında yazan cümleyi aynen yazıyorum '' BURADAKİ BİLGİLER, PVSK EK MADDE 7 KAPSAMINDA VE İSTİHBARİ MAHİYETTE OLUP HUKUKİ DELİL NİTELİĞİ TAŞIMAMAKTADIR. BU NEDENLE HARİCEN DELİLLENDİRİLMEDİKÇE YAPILACAK İŞLEMLERE BİZZAT GEREKÇE TEŞKİL ETMEZ''  Yeni farkettim bunu. Bunlar bizim aklımızla dalga geçiyorlar. Kahrolmamak elde değil. Kendileri çalıyor kendileri oynuyorlar. Fişleme ve kodlamada  mahkemelerde delil değil zaten. Peki biz görevimize niye dönemiyoruz anlamış değilim. Bunlar bunun hesabını mahşerde nasıl verecekler acaba. Gerçi Allah korkusu olmayanda mahşer korkusu ne arasın.!!!. Nasıl bir çukura düştük çıkamıyoruz.

O mitin gönderdiği istihbarat bilgisi. Koyu tonda yazdığınız kısım her istihbarat belgesinin altında yazar. Nedeni ise Sorumluluk almamak; ben sana gönderdim ama bak delillendir öyle işlem yap diyor.

• Onaylama 1

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adli27, 18 dakika önce yazdı:

O mitin gönderdiği istihbarat bilgisi. Koyu tonda yazdığınız kısım her istihbarat belgesinin altında yazar. Nedeni ise Sorumluluk almamak; ben sana gönderdim ama bak delillendir öyle işlem yap diyor.

Biliyorum kardeş  o yüzden yazdım zaten. Mit işini o kadar iyi yapıyorsa başka delillerle niye bunu belgeleyemiyor. Çünkü öyle bir belge yok. İhraç sebebi olan Üst amir değerlendirme raporu bile yok ortada. İdare mahkemesi ısrarla bunu istediği halde kurum bırak belgeyi cevap bile vermiyor mahkemeye. Ve çoğumuzun da durumu aynı.

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
şafak güneş, 13 dakika önce yazdı:

Yaşlı adam deniz manzaralı şirketinde oğluna devrettiği büroda oğluna döner ve sorar"Pencere kenarında ağaca konan kuşu ne olduğunu sorar"

Oğul"Baba o bir serçe kuşu"

Cevabı olan baba tekrar sorar

Üçüncü soruşuna sinirlenen oğul"Baba benimle dalga mı geçiyorsunuz. Kaç kere sordun"

Baba ogula döner ve "28 yıl önce ben senin yerinde oturmuştum aynı soruyu tam 25 kez sormuştun sevgili oğlum hiç üşenmeyip 25 kez cevapladım"

Tüm mağdur ve empati yapabilen babaların Babalar Günü kutlu olsun sabır sevgiyle kalın

• Beğeni 8

675 incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adli27, 50 dakika önce yazdı:

Ayrıca o sorumluluk almak istemeyen insanların !!! yüzünden hepimiz işimizi kaybettik. Onlar için Sorumluluk almamak çok kolay, fakat bizim için sonuçları çok çok ağır maalesef.

• Onaylama 1

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, Bir saat önce yazdı:

Ayrıca o sorumluluk almak istemeyen insanların !!! yüzünden hepimiz işimizi kaybettik. Onlar için Sorumluluk almamak çok kolay, fakat bizim için sonuçları çok çok ağır maalesef.

TSK adalet ve EGM de hiçbirşey somut değil. Kolay kolay kimseyide almak gibi niyetleri yok uzattıkça süreci uzatacaklar gittiği yere kadar. Neden bunu yapıyorlar derseniz. Kendi adamlarını heryere doldurdular, geçen adliyeye gittim adım atacak yer yok heryer personel, seni beni niye alsınki

• Onaylama 3

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
derebom, 2 saat önce yazdı:

Biliyorum kardeş  o yüzden yazdım zaten. Mit işini o kadar iyi yapıyorsa başka delillerle niye bunu belgeleyemiyor. Çünkü öyle bir belge yok. İhraç sebebi olan Üst amir değerlendirme raporu bile yok ortada. İdare mahkemesi ısrarla bunu istediği halde kurum bırak belgeyi cevap bile vermiyor mahkemeye. Ve çoğumuzun da durumu aynı.

Ülkede darbe girişimi yapılacağını bilemeyen, fişleme yapan mit'ten bahsediyorsunuz değil mi?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba ne zamandır soracagim bir türlü fırsat bulamamıştım.forumu ta diğer forumdan başlayarak takip ediyorum genel olarak 701 nolu KHK ya karşı tuhaf yada benim bilmediğim bir duruş var.neden bu şekilde 701 nolu KHK nin diğerlerinden ne farkı var arkadaşlar cevaplarsanız bilmiş olurum şimdiden ts

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mmm, 30 dakika önce yazdı:

Ülkede darbe girişimi yapılacağını bilemeyen, fişleme yapan mit'ten bahsediyorsunuz değil mi?

Evet başka yoksa ondan bahsediyorum.!!! 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 2 saat önce yazdı:

Merhaba ne zamandır soracagim bir türlü fırsat bulamamıştım.forumu ta diğer forumdan başlayarak takip ediyorum genel olarak 701 nolu KHK ya karşı tuhaf yada benim bilmediğim bir duruş var.neden bu şekilde 701 nolu KHK nin diğerlerinden ne farkı var arkadaşlar cevaplarsanız bilmiş olurum şimdiden ts

Evin küçük çocuğu diğer çocuklar tarafından sevilmez ya, herhalde öyle bur durum var...

701 KHK, Adelet Bakanlığı, Eski Zabıt Katibi, İhraç sonrası takipsizlik

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 3 saat önce yazdı:

son KHK ve bu sayılı KHK dan önce yetkililerin açıklamaları. sana söylemek istememişlerdir. Nette bir araştır.. O tarih öncesi ve sonrası basında çıkan haberleri.

(AB 679 kyok)  takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...