İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

phantom18, 09.06.2020 - 21:48 yazdı:

"Bu dünya yalan dünya,"  derler yaa,  yalanların bu kadar yoğun olduğu, bunların bilindiği halde herkesin rolünü çok güzel oynadığı şu dünyanın pek şanslı! figüranları bizler işte... Herkese Talih, bizlere kör Salih işte?

Öncelikle msb den ek savunma gelmiş benim ablam numunece çalıştı işyeri maaş kartı malum bankanın kartı diye yazmışlar böyle bi adalet yok artık ne dicegimi bilmiyorum hastanede maaş kartı ve kredi kartıyla bakarmışlar maaş kartını hastane yönetimi anlaşmış  bunuda sos olarak yazmışlar böyle bir adalet yok artık kimseye kızmıyorum allaha havale ediyorum içim yanıyor böyle iftiralara maruz kalmayla

Şimdi hastane yönetimi bu bankayla anlaşmış zamnında bu bankayla anlaşan yönetime bişey olmuyor ablası maaş o karttan aldı diye TSK bunu kullnmis

• Üzülme 4
  • Kızma 1

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
HakkiDerman, 3 saat önce yazdı:

EGM den komisyon kararı bekleyen kaç kişi kaldı tahmini veya bilgisi olan varmı?

Bende çok merak ediyorum bunu ? Fakat öngörüde bulunamıyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Daşbırk, 29 dakika önce yazdı:

Öncelikle msb den ek savunma gelmiş benim ablam numunece çalıştı işyeri maaş kartı malum bankanın kartı diye yazmışlar böyle bi adalet yok artık ne dicegimi bilmiyorum hastanede maaş kartı ve kredi kartıyla bakarmışlar maaş kartını hastane yönetimi anlaşmış  bunuda sos olarak yazmışlar böyle bir adalet yok artık kimseye kızmıyorum allaha havale ediyorum içim yanıyor böyle iftiralara maruz kalmayla

Şimdi hastane yönetimi bu bankayla anlaşmış zamnında bu bankayla anlaşan yönetime bişey olmuyor ablası maaş o karttan aldı diye TSK bunu kullnmis

Vereceğiniz cevapta usul yönünde;iyuk ve hmk gereği ek savunma diye bir muessese olmadığını , savunmayı genişletme yasağına aykırı dilekçe verildiğini, dosyada söz konusu dilekçenin verilmemiş sayilmasini, ve dosyada dikkate alinmamasini talep edin.

Bide söz konusu dilekçenin de işlemin sebep unsurunun eksik olduğunu ortaya koyduğunu önden işlem tesis edip , arkadan ek -ilave vs teammulde ve kanunda olmayan dilekçeler vererek usulsüz sebep üretmeye çalıştıklarını kanıtladığını yazin.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Elaziz, 17 saat önce yazdı:

Sn @MSA ;

Ve tüm forum üyeleri ,

biliyorum önümüzü görmek ve bir çıkarımda bulunmak dahi zor. Lakin sormadan edemedim. Bir kaç gündür yayınlanan kararlarda EGM eş durumundan ihraçları ile ilgili bir öngörünüz oluştu mu? 

Bir dönem artık eski khklardan red göremiyoruz demiştik ama görüyoruz malesef son bir haftadır. Kendimi kabul ile red almanın tam ortasında hissediyorum. 

Garson kodlama belirleyici olması durumu devam ediyor. Kişinin kriteri örneğin eski tarihli bir sgk olsa dahi kodlama olumsuzsa ret gelmeye devam edecektir.  

Yengeç, 15 saat önce yazdı:

Msa hocam ve diger arkadaşlar, haziran ayında eline kararı ulaşan varsa karar numarasını paylaşabilir mi? 

Bunu whatsapp iade grubumuza sordum. Haziran iadeleri de var. Karar gelen olursa sayı ve tarih bilgisi vereceğim.

HakkiDerman, 3 saat önce yazdı:

EGM den komisyon kararı bekleyen kaç kişi kaldı tahmini veya bilgisi olan varmı?

Komisyon nisan ayında 25 gün ara verdiği için ve tahminen sayının az geleceği için mayıs raporunu göremedik. Dolayısıyla anket yapmayı da erteledik. Elimizde net bir sayı yok. Ama rapordan sonra ekleyeceğimiz anket ile az çok bir sayıya ulaşabiliriz.

Weweresoldiers, 19 saat önce yazdı:

@MSA yani birinci derece akrabası ihraç olan memur ihraç edilir nerede yazıyor?

Dostum hiçbir yerde yazmıyor. Sadece İltisak kabul ediliyor. Bu nedenle ihraç işlemi uygulanıyor. Kurum akrabasının kriterini iltisak sayabiliyor. Bu türde KHK ile pek çok egm ihracı vardı. OHAL sonrası İdari ihraçlarda akraba durumu ihraçlar devam ediyor mu? Bilen bilgilendirsin.

Ortak kullanılan banka yada hat durumundan eşle birlikte ihraç olan, daha sonra kişilerinin birinin bu kritere sahip olduğunun anşalıldığı, eş ret kendisi kabul alan da var egm de...

Yasa maddelerinde detay yazmıyor. Ama iltisak kelimesini her şekle de sokabilirsiniz.

Terimler bu kadar muğlak olmasaydı, kişinin adli işlemlerinin bitmesi beklenir, belki de ihraç yerine açığa alma prosedürü daha fazla uygulanırdı.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümitli, 4 saat önce yazdı:

Lgs sınavı için evladımı okulun önünde bekliyorum oturum arasında okul bahçesinde koşturan görevli öğretmenleri görünce içim öyle bir yandı ki bunun tarifi imkansız bir sızı?

KONU DIŞI. Yak bir sigara hocamm yak yak. Uzattım al . İade Olacaksınız siz ki olursanız o okulun önünde çay ısmarlarsınız bana kabul mü

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 1

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adli27, 4 saat önce yazdı:

Yak bir sigara hocamm yak yak. Uzattım al .

KONU DIŞI. Bir sigara da ben isterim kardeş.

Güncelleme • • Karagöz
  • Onaylama 1

701 kek inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yak bir sigara hocamm yak yak. Uzattım al .

KONU DIŞI. Teşekkür ederim sigara kullanmıyorum fakat bu teklifinizi dostça bir el uzatma olarak kabul ettim çok sağolun

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 1
  • Teşekkür 1

672 khk sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mustafa TAŞ, 4 saat önce yazdı:

Bir sigara da ben isterim kardeş.

KONU DIŞI. Tabiki komutanım. Köpeğiniz olsun. 

Güncelleme • • Karagöz

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tabiki komutanım. Köpeğiniz olsun. 

KONU DIŞI. Estağfurullah kardeşim.

Güncelleme • • Karagöz
  • Teşekkür 1

701 kek inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...